Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Zigmars Liepiņš. (Foto: LETA)

Zigmars Liepiņš atsakās iet uz Levita inaugurāciju - tā būšot vecmeitu/vecpuišu ballīte 23

Sabiedrība
2019. gada 1. jūlijā 08:17 2019. gada 1. jūlijā 08:17
  Jauns.lv
Gatavojoties jaunā Valsts prezidenta Egila Levita inaugurācijas sarīkojumam, Prezidenta kanceleja pagājušajā nedēļā Latvijas augstākajai sabiedrībai izsūtījusi ielūgumus. Tādu saņēmis arī komponists Zigmars Liepiņš, taču savu klātbūtni ir atteicis, jo ir neizpratnē par to, ka ielūgts viens, proti, bez sievas.

Sašutumu par šādu Levita komandas "gājienu" Liepiņš paudis sociālajā tīklā "Facebook". Viņš arīdzan noskaidrojis, ka Levita inaugurācijā arī citas personas ielūgumus saņēmušas tikai vienam cilvēkam, nevis pārim - kungam un kundzei, kā tas lielākoties bijis līdz šim prezidentu inaugurācijās.

Liepiņš raksta (saglabājam oriģinālo izteikšanās stilu): "Pagājušajā nedēļā saņēmu uzaicinājumu uz sarīkojumu par godu Egila Levita inaugurācijai. Liels bija man izbrīns, ka tas sūtīts vienai personai - man! Un tā nav bijis nekad. Neesmu protokola speciālists, nepārzinu etiķetes smalkumus, bet to, ka tas ir nepieklājīgi, to zinu gan. Piezvanīju uz prezidenta kanceleju un jautāju, kāpēc tā. Atbildēja: lai varētu uzaicināt vairāk viesu! Nodomāju, ka varēja tad aicināt visu tautu uz Daugavmalu. Tas jau būtu tautas prezidenta cienīgi. Tā nu atteicu. Vēlāk izrādījās, ka vairāki mani paziņas saņēmuši tādus pašus ielūgumus vienai personai. Nu, ko? Izskatās tā, ka Vējonis sāka savu prezidentūru ar nevainīgo - vispirms jāierauj, Levits ar vecpuišu/vecmeitu (arī man zināmas sievietes aicinātas norādītā dreskodā (!) vienas bez pavadoņa) ballīti. Ceru, ka prese pasekos līdz un būs kādas fotogrāfijas, jo interesē - CIK VĪRI NODOS SAVAS SIEVAS UN IES VIENI, KĀ ARĪ CIK SIEVAS NODOS SAVUS VĪRUS UN IES VIENAS?!!"

Liepiņa ieraksts feisbukā īsā laikā izsaucis rezonansi, virknējas daudzi komentāri. Soctīklotāji norāda, ka arī uz Valda Zatlera inaugurāciju izsūtīti ielūgumi vienai personai un ka protokols šādi pārkāpts neesot.

Levita padomniece skaidro, kāpēc šāds ielūgums

Jaunievēlētajam valsts prezidentam Egilam Levitam šī gada 8.jūlijā paredzēts inaugurācijaspasākums, kas norisināsies Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) telpās, apstiprināja prezidenta padomniece Aiva Rozenberga.

Viņa norādīja, ka izvēlētā vieta ir dziļi simboliska un nav izvēlētā nejauši. Tāpat Rozenberga pauda pateicību LNB un tās vadītājam Andrim Vilkam par iesaistīšanos organizatoriskajos darbos. Rozenberga skaidroja, ka par pasākuma norises dienu izvēlēta pirmdiena un tādējādi netiks kavēts lasītavu darbs, jo ierasti pirmdienās bibliotēkas lasītavas ir slēgtas.

Rozenberga arī norādīja, ka, diemžēl, uz pasākumu nevar tikt uzaicināts plašāks apmeklētāju loks, bet tiek izmantotas maksimālās iespējas, ko sniedz LNB. Viņa piebilda, ka katrai personai izsūtīts ielūgums, kas domāts vienai personai, un organizatori cenšas apgūt plašāko sadarbības partneru loku.

Saeima 29.maijā Levitu ievēlēja Valsts prezidenta amatā. Par Levitu nobalsoja 61 deputāts.

Citi šobrīd lasa

Dita Lūriņa: atklāti par vientulību, kaislību un jaunu sevis atrašanu
Zinātnieks Andris Ambainis: "Man ir bail no tā, ko prognozēju. Neko labu" 10
Pētījumā aprēķināts, cik naudas nepieciešams, lai pieticīgi iztiktu 1
Skatīt visus komentārus

"Бедность, говорите?": Меган Маркл поймали на лжи

Как в пандемию звезды тратят деньги на красивую жизнь?