Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
LETA

Konsultatīvā padome atbalsta spēļu zāļu slēgšanu Daugavpilī 2

Novadu ziņas
2019. gada 15. jūnijā 14:00 2019. gada 15. jūnijā 14:00
  Jauns.lv / LETA
Konsultatīvā padome un sabiedriskās organizācijas atbalsta spēļu zāļu slēgšanu Daugavpilī, šonedēļ preses konferencē paziņoja pilsētas mērs Andrejs Elksniņš (S).

Pašvaldība ar sabiedrības pārstāvjiem saistībā ar spēļu zāļu darbību ierobežošanu pilsētā jau tikusies vairākkārt, un sabiedrisko organizāciju pārstāvji aizliegumu atbalsta, klāstīja mērs. Konsultācijās ar domi piedalās reliģisko organizāciju pārstāvji, psihologi, jauniešu organizāciju, uzņēmēju vides pārstāvji.

Paredzēts, ka spēļu zāļu darbība netiks atļauta dzīvojamajos mikrorajonos un pilsētas centrā. Izklaides vietas varēs darboties vien augstas klases viesnīcās. Tāpat tiek izskatīta iespēja atļaut tām attīstīties pilsētas nomalē, tostarp, iespējams, slēgto skolu telpās, ko pašvaldībai līdz šim nav izdevies iznomāt citām vajadzībām.

Plānots, ka tuvāko divu līdz trīs nedēļu laikā pašvaldība sagatavos dokumentus, lai veiktu izmaiņas teritorijas plānojumā, paredzot ierobežojumus spēļu zāļu darbībā.

Jau vēstīts, ka Daugavpils domē tiek skatīts jautājums par priekšlikumiem teritorijas plānojuma redakcijai saistībā ar azartspēļu zāļu darbības ierobežošanai, un izmaiņas paredz atļaut to darbību tikai triju, četru vai piecu zvaigžņu viesnīcās.

Pašlaik Daugavpilī darbojas 17 azartspēļu vietas. Ierosinājumi teritorijas plānojumā paredz ierobežot azartspēles pilsētā un atļaut to darbību tikai triju, četru vai piecu zvaigžņu viesnīcās. Paredzēts piecu gadu pārejas periods, kura laikā būs iespēja pielāgoties gan uzņēmējiem, gan pašvaldībai, uzsvēra domē. Plānots, ka par katru spēļu vietu tiks pieņemts atsevišķs domes lēmums.

Deputāti konceptuāli atbalstījuši ierosinājumu izmaiņām teritorijas plānojumā, bet lēmuma pieņemšana atlikta, lai noskaidrotu sabiedrības viedokli. Pieņemts lēmums sasaukt Konsultatīvo padomi, bet pēc tam šo jautājumu skatīs Pilsētbūvniecības un vides komisijā.

Ja tiks pieņemts lēmums par priekšlikumu iestrādāšanu pilsētas teritorijas plānojuma trešajā redakcijā, redakcija tiks nodota sabiedriskai apspriešanai.

Ziņots arī, ka Daugavpilī, līdzīgi kā galvaspilsētā, plānots slēgt visas spēļu zāles.

"Spēļu zāļu Daugavpilī nebūs, tāpat kā Rīgā," iepriekš pauda Elksniņš.

Daugavpils pašvaldība brīdinājusi par licences anulēšanas iespējām tās spēļu zāles, kas nespēj nodrošināt apkārtnē sabiedrisko kārtību un drošību.

Spēļu zāļu klienti regulāri izraisa sabiedriskās kārtības pārkāpumus, secinājusi pilsētas pašvaldības policija. Aizvadītajā gadā Daugavpils Pašvaldības policija saņēma 129 izsaukumus uz spēļu zālēm dažādos pilsētas mikrorajonos. Vēl 88 izsaukumus saņēma Valsts policija. Vairumā gadījumu sabiedriskās kārtības pārkāpēji bija kautiņu dalībnieki. Nereti blakus esošo māju iedzīvotāju mieru traucēja skaļa mūzika un iereibušie azartspēļu cienītāji.

Citi šobrīd lasa

Fitnesa trenere Agnese Grauduma atklāj savas veselīgās receptes: "Man patīk uz ēdienu skatīties pozitīvi"
Kas ir bīstamais mēris, ar kuru inficējušies vairāki cilvēki Ķīnā? 1
Jūra pie Apšuciema paņēmusi kādas lietuvietes dzīvību
Skatīt visus komentārus

СМИ: Герцогиня Меган ждет второго ребенка и уже сообщила об этом королеве

«Не зря голодаю?» Муцениеце после развода с Прилучным приводит в порядок тело