Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Publicitātes foto

BBC Gada jaunā mūzika titula ieguvējs Bārtlets muzicēs Rīgā 2

Kultūra
10. jūnijā 06:54 2019. gada 10. jūnijā 06:54
Jauns.lv
21.jūlijā mūzikas festivāla RĪGA JŪRMALA ietaros Lielajā Ģildē muzicēs jaunais britu pianists Džeimss Mārtins Bārtlets, kuru aizrauj gan klasika, gan džezs, bet viņa koncertos klausītaji nereti ir liecinieki viņa eksplozīvajām interpretācijām!

Pianists Mārtins Džeimss Bārtlets (1996) atzīst, ka viņa dzīvi pilnībā mainīja 2014.gadā iegūtais BBC Gada Jaunā mūziķa tituls. Uzvara šajā BBC konkursā ļāva uzsākt pilnvērtīgu profesionāla atskaņotājmākslinieka karjeru, dodot iespēju ceļot, tikties un sadarboties ar ļoti iedvesmojošiem mūziķiem.

Ir viegli pamanīt, ka Mārtinam Džeimsam piemīt tās personības un rakstura īpašības, kas spēj savaldzināt publiku. Viņa spēles jūtīgums, pat jutekliskums, ir elpu aizraujošs, un iztēle – pāri plūstoša. Dziļums, poētiskums un gleznains skaistums viņa koncertos sadzīvo ar gluži eksplozīviem emociju izvirdumiem. Tā vien šķiet, ka ik atskaņojumā viņš ieliek visu savu sirdi un dvēseli. Un tomēr – viņa interpretācijas ir arī ļoti precīzas, rūpīgi izsvērtas un pamatotas.

2017. gadā viņš bija Vena Klaiberna konkursa 30 finālistu vidū Fortvortā, ASV. Gadu vēlāk Bādkisingenes Klavieru olimpiādē ieguva 2. vietu un klausītāju balvu. Izcilais pianists Andrāšs Šifs viņu uzaicināja uz atklātajām meistarklasēm Zalcburgas Mocarta nedēļas laikā, lai iestudētu Mocarta 24. Klavierkoncertu. Sekoja arī uzaicinājums uz Verbjē festivāla akadēmiju, kur atklātajās meistarklasēs Mārtins Džeimss Bārtlets muzicēja kopā ar pianisma metriem Andrāšu Šifu, Ričardu Gūdiju un Sergeju Babajanu.

Būdams Karaliskās Mūzikas koledžas students Vanesas Latarčas klasē, Mārtins Džeimss Bārtlets pagājšvasar debitēja BBC Promenādes koncertos, Čeltenemas festivālā, spēlēja Karalienes Elizabetes zālē un Kadogana zālē, un daudzās citās. Viņš ir uzstājies ar visiem vadošajiem Lielbritānijas orķestriem – BBC simfonisko orķestri, BBC Filharmonisko orķestri, BBC Skotijas simfonisko orķestri, BBC Nacionālo Velsas simfonisko orķestri, Karalisko Filharmonisko orķestri, orķestri Philharmonia, Bornmutas simfonisko orķestri. Viņš muzicējis arī Japānā, Polijā, Vācijā, ASV, Austrijā, Šveicē.

Mārtins Džeimss Bārtlets spēlēja karalienes Elizabetes II 90.dzimšanas dienas pateicības dievkalpojumā Londonas Sv.Pāvila katedrālē, savukārt Lielbritānijas valsts vizītes laikā Ķīnā 2015.gadā viņš privāti muzicēja Ķīnas pirmajai lēdijai Pengai Lijuaņai. Viņš dievina džezu, ir veicis ierakstu kopā ar Eltonu Džonu, Stīviju Vonderu un Nikolu Benedeti, un arī pats nekavējas dalīties savās zināšanās un mūzikas izpratnē (sk. youtube ievietoto stāstu par Šūmaņa „Bērnu ainām”). Vena Klaiberna konkursa laikā atbildot uz jautājumu, kas ir viņa stiprās puses, Mārtins Džeimss atbildēja – spēja atrast jaunu skatījumu uz sen zināmām lietām. Savukārt vājās – brīžam pārāk dīvainas idejas par interpretāciju, ko ne katrs atbalstīs. Mūzikas kritiķi gan norāda – Mārtinam Džeimsam Bārtletam pilnīgi noteikti un pilnīgi droši var uzticēt visdažādāko repertuāru.

Citi šobrīd lasa

Lietuviešiem viltīga shēma alkohola nakts tirdzniecības apiešanai: šņabi nevis pārdod, bet "uzglabā" pakomātos 1
"Rīdzinieki skriešanu praktizē vismaz 8 stundas dienā" - par mūsu galvaspilsētu tapis asprātīgs reklāmas video 3
Krievijas prese: pēdējās stadijas vēža mocītā aktrise Zavorotņuka atmodusies no komas 1
Skatīt visus komentārus

"Спасибо, что подарила нам жизнь": Лиза и Гарри Галкины в свой день рождения поздравили Пугачеву

Дочь и сын Филиппа Киркорова обратились к детям Аллы Пугачевой и Максима Галкина