Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Jansons: "Vispār esmu priecīgs, ka kāds par mani ir nobalsojis" 3

Politika
29. maijā 14:19 2019. gada 29. maijā 14:19
Jauns.lv / LETA
Vienam Valsts prezidenta amata kandidātam garantēts balsu vairākums ir ne pareizi, ne nepareizi - tā ir politiska izšķiršanās, uzskata tiesībsargs Juris Jansons, kurš, kandidējot uz pirmās amatpersonas amatu, šodien tajā netika ievēlēts.

Jansons sacīja, ka Valsts prezidenta amata kandidātu debatēs ārpus Saeimas ēkas nebija cīņas - bijusi jēdzīga, saturiski piepildīta un inteliģenta saruna par problemātiku valstī un iespējamajiem risinājumiem. Savukārt notiekošo plenārsēdē Jansons komentēt atturējās, norādot, ka tā ir "augstā, lielā, neprognozējamā un nezināmā politika", jo bieži vien politiķi runā vienu, bet dara kaut ko citu, "izņemot šajā gadījumā, ja runājam par izdarīto izvēli".

Jansons, kuru augstajam amatam izvirzīja Zaļo un zemnieku savienība, balsojumā saņēma astoņas balsis, lai gan minētā politiskā spēka frakcija ir 11 deputātu sastāvā. Frakcijas deputāts Uldis Augulis sēdē nepiedalījās pavisam, savukārt partijas biedru Andas Čakšas un Māra Kučinska balsošanas zīmes izrādījušās sabojātas.

Jansons ar rezultātu ir gandarīts. "Man nevajadzēja kādu [citu politisko spēku] vēl pārliecināt. Es tiku vērtēts nevis kā tiesībsargs, kur sevi darbā esmu pierādījis ļoti labi, bet gan kā prezidenta amata kandidāts. Mani absolūti neuztrauc, ka par mani atdotas tikai astoņas balsis. Vispār esmu priecīgs, ka kāds par mani ir nobalsojis," atzina Jansons.

Tas, ka potenciālais vēlēšanu iznākums bijis nojaušams vēl pirms balsojuma, Jansonu arī nedara bažīgu. "Garantētās balsis bija politiskā izšķiršanās. Tas nav ne pareizi, ne nepareizi. Tas vienkārši tā ir. Ja prezidentu ievēl parlaments, tad šeit politiskās grupas, politiķi, kas par to vienojās, kā arī balso," teica Jansons.

Saeima šodien Valsts prezidenta amatā ievēlēja Eiropas Savienības Tiesas tiesnesi Egilu Levitu, kuru šim amatam virzīja koalīcijas politiķi.

Par Levitu nobalsoja 61 deputāts.

Kopumā uz šo amatu kandidēja trīs cilvēki - Levits, Jansons, kā arī "KPV LV" iekšējās opozīcijas deputāti virzītais parlamentārietis Didzis Šmits (KPV LV).

Visas koalīcijas partijas jau iepriekš pauda atbalstu Levita kandidatūrai, izņemot "KPV LV" frakciju, kur bija atšķirīgi viedokļi. Vēlāk gan "KPV LV" Saeimas frakcijas kodols pieņēma lēmumu atbalstīt Levitu.

Saistītās ziņas

Levits savā uzrunā: "Es būšu visu Latvijas pilsoņu prezidents" 50
Par Latvijas Valsts prezidentu ievēlēts Egils Levits 99
Divi deputāti nav pratuši nobalsot - viņu biļeteni atzīti par nederīgiem 19

Citi šobrīd lasa

FOTO: Levits, "Pērkons", danči un pārģērbšanās - ar iespaidīgu ballīti Latvijas Mākslas akadēmija nosvin savu simtgadi 2
Pamatīga izgāšanās - Kimai Kardašjanai reklāmas fotogrāfijā redzami seši kājas pirksti 15
Apgāžam mītus par dzeramo ūdeni: cik daudz to ikdienā patiesībā vajadzētu uzņemt? 22
Skatīt visus komentārus

«Мелания, следите за питанием своего сына!»: жену Трампа упрекнули за "лишние" килограммы 13-летнего Бэррона

Герцогиня Меган наняла первую в истории британской королевской семьи темнокожую няню 2