Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Partijas "Vienotība" Rīgas domes frakcijas vadītājs Vilnis Ķirsis. (Foto: Edijs Pālens/LETA)

Ķirsis lūdz KNAB izvērtēt iespējamu pašvaldības resursu izmantošanu Ušakova aģitācijai Eiroparlamenta vēlēšanās 9

Sabiedrība
2019. gada 10. maijā 11:18 2019. gada 10. maijā 11:18
  Jauns.lv / LETA
Partijas "Vienotība" Rīgas domes frakcijas vadītājs Vilnis Ķirsis vērsies Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB), aicinot izvērtēt iespējamu pašvaldības resursu izmantošanu Eiropas Parlamenta (EP) priekšvēlēšanu kampaņā partijas "Saskaņa" valdes priekšsēdētāja Nila Ušakova reklamēšanai, informēja "Vienotības" frakcijas pārstāvis Edmunds Jurēvics.

Politiķis savā iesniegumā pieminējis mediju iepriekš secināto, ka Ušakova personīgie konti sociālajos tīklos arī vismaz daļēji ir uzturēti par Rīgas nodokļu maksātāju naudu.

Iesniegumā Ķirsis norāda uz vismaz 15 gadījumiem, kuros viņš saskata priekšvēlēšanu aģitācijas likuma pārkāpumus, par tiem aicinot KNAB sākt resorisko pārbaudi. Tāpat politiķis aicina ar slēpto aģitāciju saistītos izdevumus pieskaitīt partijas "Saskaņa" priekšvēlēšanu izdevumiem un izvērtēt vai atbilstoši Priekšvēlēšanu aģitācijas likuma 29. pantam nebūtu pamats aizliegt šai partijai veikt turpmāku priekšvēlēšanu aģitāciju.

Tāpat Ķirsis iesniegumā KNAB norādījis, piemēram, uz "Latvijas Televīzijas" atklāto, ka vairāki žurnālisti, kas strādā vai ir bijuši saistīti ar krievu valodā iznākošiem medijiem, ir saņēmuši ievērojamas naudas summas no Rīgas pilsētas pašvaldības SIA "Rīgas satiksme" laikā, kad tās kapitāldaļu turētājs bija Ušakovs.

Jau ziņots, ka, izvērtējot auditorkompānijas "Ernst&Young" sagatavoto "Rīgas satiksmes" biznesa pārbaudes ziņojumu, KNAB konstatējis, ka tajā ietvertā informācija liecina par iespējamu amatpersonu izdarītu krāpšanu, jo ar dažādiem konsultantiem noslēgtie uzņēmuma līgumi, iespējams, ir fiktīvi.

Ievērojot Kriminālprocesa likumā noteikto institucionālo piekritību, KNAB informāciju par minētajiem faktiem nosūtīja Valsts policijai turpmākai pārbaudei.

Tikmēr Valsts policija šo informāciju jau sākusi vērtēt, aģentūra LETA noskaidroja policijā.

LTV raidījums "de facto" iepriekš vēstīja, ka "Rīgas satiksmes" konsultantu sarakstā atrodamo esošo un bijušo Rīgas domes deputātu līgumu kopsumma piecu gadu laikā gandrīz sasniedza 600 000 eiro.

Tāpat vēstīts, ka KNAB ir sācis kriminālprocesu saistībā ar trim "Rīgas satiksmes" veiktajiem iepirkumiem - par 2016.gada zemās grīdas tramvaju iepirkumu, kura kopējā summa bija 62 597 477 eiro, 2013.gada iepirkumu par trolejbusu piegādi, kura kopējā summa bija 131 646 135 eiro, kā arī 2013.gadā veikto iepirkumu par autobusu piegādi, kura kopējā summa bija 75 808 297 eiro.

Lietā ir septiņi aizdomās turētie - ilggadējais partijas "Gods kalpot Rīgai" biedrs, uzņēmējs Aleksandrs Krjačeks, "Rīgas satiksmes" Infrastruktūras uzturēšanas un attīstības departamenta direktors Igors Volkinšteins, bijušais "Rīgas satiksmes" valdes priekšsēdētājs Leons Bemhens, Čehijas uzņēmuma "Škoda Transportation" amatpersona Vladislavs Kozaks, uzņēmējs Māris Martinsons, uzņēmējs Edgars Teterovskis un viņa dzīvesbiedre.

Citi šobrīd lasa

Elvis Merzļikins pirmoreiz satiek brāļa mazo meitiņu
VIDEO. Ko atklāj sagūstīta krievu karavīra tālruņa video?
"Kā lai es strādāju, ja man ir tik mazs bērniņš?" Mēneša vecā Dāvida māmiņa spiesta kopā ar bērniem atgriezties Ukrainā 7
Skatīt visus komentārus