Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Pavļutam radies iespaids, ka NEPLP likuma normu izmanto mediju brīvības ierobežošanai
"Tas, kā tas patlaban izskatās, noteikti neuzlabo atlikušo NEPLP locekļu reputāciju manās acīs," vērtēja Pavļuts. (Foto: Evija Trifanova/LETA)

Pavļutam radies iespaids, ka NEPLP likuma normu izmanto mediju brīvības ierobežošanai 10

Politika
2019. gada 3. maijā 19:30 2019. gada 3. maijā 19:30
  Jauns.lv / LETA
Rodas iespaids, ka Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likuma (EPLL) normas izmanto mediju brīvības ierobežošanai, sacīja partiju apvienības "Attīstībai/Par!" līdzpriekšsēdētājs Daniels Pavļuts.

Vērtējot medijos izskanējušo informāciju par NEPLP sākto administratīvā pārkāpuma lietvedību pret mediju koncernu "All Media Latvia", kurā vērtēta iespēja sodīt uzņēmumu par to, kā TV3 ziņu raidījumā interpretēta Valsts kontroles paustā kritika pašas NEPLP darbam, Pavļuts sacīja, ka situācija šķiet dīvaina un satraucoša.

"Situācijā, kad Latvijā pietiekami daudzās epizodēs esam pārliecinājušies, ka pats regulators ir bijis bezzobains un nespējīgs ierobežot Kremļa propagandas gadījumus un ietekmi, rodas iespaids, ka šis pants tiek izmantots, lai ierobežotu mediju brīvību un vērstos pret tiem medijiem, kas kritizē pašu NEPLP," pauda deputāts.

Politiķis sacīja, ka likumdevējs EPLL grozījumos bija paredzējis veidu, lai stātos pretī informatīvā kara draudiem, savukārt šāda situācija, iespējams, iziet ārpus likumdevēja nolūka.

Pavļuts pēc brīvdienām plāno vērsties pie Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas un Mediju politikas apakškomisijas vadības, lūdzot iedziļināties šajā situācijā.

"Tas, kā tas patlaban izskatās, noteikti neuzlabo atlikušo NEPLP locekļu reputāciju manās acīs," vērtēja Pavļuts.

Kā ziņots, NEPLP sākusi administratīvā pārkāpuma lietvedību pret mediju koncernu "All Media Latvia", vērtējot iespēju sodīt uzņēmumu par to, kā TV3 ziņu raidījumā interpretēta Valsts kontroles paustā kritika pašas NEPLP darbam.

Saistītās ziņas

Par NEPLP darbībai veltītas kritikas interpretāciju mediju uzraugs apsver iespēju sodīt TV3 12
Saeima no NEPLP locekles amata pēc pašas vēlēšanās atbrīvo Guntu Līdaku 3
Bordāns: NEPLP veiktā LTV statūtu maiņa ir kārtējais apliecinājums tās nekompetentai rīcībai 6

NEPLP pārstāvji neatzīst, ka tādejādi EPLL normu, kas pērn tika pieņemta, lai cīnītos ar pret Latviju vērstu propagandu, izmantotu savtīgos nolūkos. Savukārt "All Media Latvia" noraida NEPLP apgalvojumus par it kā nepatiesu ziņu izplatīšanu un sola aizstāvēt savu neatkarību un tiesības uz brīvu iespēju veidot faktos balstītas ziņas un viedokļus, jo apspriežamās ziņas avots ir Valsts Kontroles ziņojums un tam veltītā preses konference.

Tikmēr divas Latvijas žurnālistus apvienojošas organizācijas informējušas Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) komisāru mediju brīvības jautājumos par NEPLP līdzšinējo praksi konkrētās likuma normas piemērošanā, kas, to ieskatā, ir iespējami politiski motivēta atriebība.

Citi šobrīd lasa

Tramps neprot atkāpties ar godu 23
Kaspars Zāle jau otro reizi atlaists no Dailes teātra - aktieris taisnību meklēs tiesā 11
Sestdien Latvijā atklāti 567 Covid-19 gadījumi, bet miruši vēl 17 sasirgušie
Skatīt visus komentārus

«Делает со мной все, что хочет»: Рики Мартин показал редкий снимок годовалого сына возле бассейна