Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Rīgas 1.slimnīcas krimināllietā iesaistītais uzņēmējs Kreicers noliedz savu dalību noziedzīgās darbībās
2009.gada foto. Aleksandrs Kreicers Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja sāktajā kriminālprocesā par iespējami nelikumīgām darbībām saistībā ar būvdarbu iepirkumiem Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā tiek konvojēts. (Foto: LETA) 1.slimnīcas lietā parādās Aleksandrs (Foto: LETA)

Rīgas 1.slimnīcas krimināllietā iesaistītais uzņēmējs Kreicers noliedz savu dalību noziedzīgās darbībās 11

Sabiedrība
2019. gada 19. aprīlī 15:26 2019. gada 19. aprīlī 15:26
  LETA
Rīgas 1.slimnīcas krimināllietā iesaistītais uzņēmējs Aleksandrs Kreicers atkāpies no būvniecības uzņēmuma "Torensberg" valdes locekļa amata, vienlaikus noliedzot savu dalību noziedzīgās darbībās, norādīja uzņēmēja advokāts Saulvedis Vārpiņš.

Vārpiņš norādīja, ka masu medijos pēdējās dienās izskanējusi informācija, ka krimināllietā, kuru izmeklē Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) saistībā ar Rīgas 1.slimnīcas veiktajiem iepirkumiem, ir izskanējis Kreicera vārds, kurš vada uzņēmumu "Torensberg".

Lai nemestu ēnu uz plašsaziņas līdzekļos minēto uzņēmumu, Kreicers ceturtdien ir atkāpies no "Torensberg" valdes locekļa amata un attiecīgi tiek noformēti dokumenti, lai minēto atkāpšanos reģistrētu likumā noteiktajā kārtībā, norādīja advokāts.

"Masu medijos izskanējušo informāciju, ka kādu iesaistīto personu rīcības rezultātā Rīgas 1.slimnīcai nodarīti zaudējumi 4300 eiro apmērā, Kreicers nesaista ne ar savu, ne ar viņa vadītā uzņēmuma darbību un izsaka cerību, ka KNAB darbinieki spēs ātri un operatīvi noskaidrot notikušā patiesos apstākļus," norādīja Vārpiņš.

Portālā "Firmas.lv" pieejamā informācija liecina, ka uzņēmums "Torensberg" dibināts 2006.gadā un tā pamatkapitāls ir 8526 eiro. Kapitālsabiedrība pieder Marijai Kinastei, taču uzņēmuma amatpersonu lokā ir arī Kreicers. 2018.gadā uzņēmums apgrozījis 10,542 miljonus eiro, gadu noslēdzot ar 314 502 eiro peļņu.

Jau ziņots, ka KNAB pirmdien veicis kratīšanu pašvaldības SIA "Rīgas 1.slimnīca" un aizturējis trīs personas - vienu amatpersonu un divas fiziskas personas. Aģentūrai LETA zināms, ka aizturēts tika slimnīcas valdes loceklis un Rīgas domes deputāts Genādijs Sevastjanovs (S) un tā dēvētajā Bērnu slimnīcas kukuļošanas lietā apsūdzētais uzņēmējs Kreicers.

Kriminālprocess sākts 5.aprīlī par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu un dokumentu viltošanu.

Krimināllieta saistīta ar aizdomām, ka "Rīgas 1.slimnīcas" amatpersona, iespējams, ļaunprātīgi izmantojusi dienesta stāvokli, noslēdzot līgumus iepirkumos, un ka būvdarbu veicējs, iespējams, viltojis dokumentus par veiktajiem būvdarbiem, iepriekš ziņoja KNAB.

Latvijas Televīzijai trešdien ziņoja, ka "Torensberg" Rīgas 1.slimnīcā īstenojis vairākus projektus, tai skaitā slimnīcas 10.korpusā, kur darbojas arī Datortomogrāfijas nodaļa.

Šo nodaļu saistībā ar KNAB interesi uzreiz pēc kratīšanas pieminēja slimnīcas valdes loceklis Andrejs Pavārs. Slimnīcas mājaslapā atrodami divi viņa minētajam laika posmam atbilstoši iepirkumi par darbiem 10.korpusā - remonti 10 000 un 20 000 eiro vērtībā, un abos uzvarējis SIA "Torensberg", vēstīja raidījums.

Abos iepirkuma līgumos kā kontaktpersona norādīts "Torensberg" tehniskais direktors Magnuss Kurpuševs.

Citi šobrīd lasa

Tas maina visu: mājsaimniece atklāj, kā acumirklī notīrīt aizsalušu auto vējstiklu 4
Kāzās ar sešām draudzenēm stāvoklī: skandalozais Nigērijas uzņēmējs atkal šokē sabiedrību 6
"Advents" vai "advente" - skaidrojam, kā ir gramatiski pareizi 5
Skatīt visus komentārus

"Теперь можно вместо Тарзана выступать": Наташа Королева изменила прическу и стала копией мужа

"Захожу в комнату, а там такая картина": Галкин застал Пугачеву и детей за необычным занятием