foto: LETA
Gobzems: "Šī būs zaudētāju valdība"
Saeimas deputāts Aldis Gobzems 13. Saeimas ziemas sesijas pirmās sēdes laikā.
Politika
2019. gada 23. janvāris, 14:00

Gobzems: "Šī būs zaudētāju valdība"

Jauns.lv / LETA

Jaunā valdība būs "zaudētāju valdība", debatēs Saeimas sēdē pauda "KPV LV" frakcijas deputāts Aldis Gobzems.

Deputāti ārkārtas sēdē debatē par Kariņa valdību

gallery icon
59

Politiķis uzskata, ka šī būs valdība, kuru vadīs partija, kas ir "zaudējusi vēlēšanās", un premjers Krišjānis Kariņš (JV), kuram "bija bail startēt vēlēšanās, jo ticēja, ka viņa partija zaudēs".

Gobzems arī kritizēja vairākus topošās valdības ministrus, saucot arī viņus par zaudētājiem. Viņaprāt, jaunā valdība nerunās atklātu valodu pretēji tam, kas rakstīts deklarācijā.

Viņaprāt, valdību vadīs arī "kasieris Edgars Jaunups", par kuru kuluāros, ka viņš ir "nokrauts ar noklausīšanas" ierīcēm saistībā kriminālprocesu, kurā iesaistīts uzņēmējs Māris Martinsons.

Gobzems teica, ka šodien zaudēsim uzticību Latvijas parlamentam un demokrātijai, bet partija "KPV LV" - arī uzticību, ko tai deva vēlētājs.

Kamēr Gobzems debatēja, "KPV LV" līderis Artuss Kaimiņš ar izsaucienu no zāles mudināja viņu runāt īsāk.

Kā ziņots, pašlaik notiek Saeimas sēdē, kurā deputāti lems par valdības apstiprināšanu.

Valdību veidos piecu politisko spēku pārstāvji - "Jaunā Vienotība" (JV), Jaunā konservatīvā partija (JKP), "KPV LV", "Attīstībai/Par!" (AP) un nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK). Valdību vadīs politiķis no JV, lai arī šī partija vēlēšanās ieguva vismazāko mandātu skaitu Saeimā.

JV valdībā pārstāvēs premjers, kā arī finanšu ministrs Jānis Reirs un ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs. Savukārt JKP valdībā pārstāvēs tieslietu ministrs, premjera biedrs Jānis Bordāns, izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska un satiksmes ministrs Tālis Linkaits.

AP būs atbildīga par Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, kuru vadīs Juris Pūce, Aizsardzības ministriju, par kuru būs atbildīgs Artis Pabriks, kā arī Veselības ministriju, kuru vadīs Ilze Viņķele. Pabriks būs arī premjera biedrs.

VL-TB/LNNK valdībās pārstāvēs kultūras ministre Dace Melbārde un zemkopības ministrs Kaspars Gerhards, bet "KPV LV" - ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro, iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens un labklājības ministre Ramona Petraviča.