Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Parādnieks premjera padomnieka amatā ik mēnesi varētu saņemt 2000 eiro
Imants Parādnieks. (Foto: LETA)

Parādnieks premjera padomnieka amatā ik mēnesi varētu saņemt 2000 eiro 115

Politika
2019. gada 22. janvārī 15:42 2019. gada 22. janvārī 15:42
 
13.Saeimā neievēlētais nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) pārstāvis Imants Parādnieks kā Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) padomnieks demogrāfijas politikas jautājumos mēnesī varētu saņemt 2000 eiro, liecina spēkā esošie Ministru kabineta noteikumi "Kārtība, kādā tiek publiskota informācija par amatpersonu (darbinieku) atlīdzības noteikšanas kritērijiem un darba samaksas apmēru sadalījumā pa amatu grupām".

No noteikumiem izriet, ka Ministru prezidenta padomnieks mēnesī vidēji saņem atalgojumu 2000 eiro bruto jeb pirms nodokļu nomaksas.

Tajā pašā laikā minētie noteikumi paredz arī iespēju saņemt piemaksas, prēmijas un naudas balvas. Piemēram, piemaksa līdz 20% no mēnešalgas pienākas, ja amatpersona papildus saviem tiešajiem amata pienākumiem aizvieto prombūtnē esošu amatpersonu vai pilda vakanta amata pienākumus.

Piemaksu līdz 30% no mēnešalgas var saņemt, ja amatpersona papildus saviem tiešajiem pienākumiem pilda vēl citus amata pienākumus. Piemaksa līdz 40% no mēnešalgas pienākas kompetentāko amatpersonu motivēšanai, bet vienreiz gadā iespējams saņemt prēmiju 75% vai 65%, vai 55% apmērā no mēnešalgas, atkarībā no darba izpildes novērtējuma.

Jau ziņots, ka nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) pārstāvis Imants Parādnieks būs Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) padomnieks demogrāfijas politikas jautājumos, pirmdien žurnālistiem apstiprināja Kariņš.

Šādu informāciju apstiprināja arī pats Parādnieks, piebilstot, ka viņš iecerējis turpināt vadīt "Demogrāfisko lietu centru".

Taujāts, kādas būtu viņa prioritātes šī gada periodā, Parādnieks atbildēja, ka šogad arī bez papildu naudas tērēšanas jaunajai valdībai jāspēj atrisināt trīs Latvijas demogrāfijas izaugsmi bremzējošas problēmas. Viņaprāt, vispirms jānosaka, ka apmaksātā bērna kopšanas laikā valsts veic sociālās iemaksas vecāku pensiju kapitālā pilnā apmērā no visa bērnu pabalsta.

Kā otro risināmo problēmu Parādnieks pieminēja jauno vecāku mājokļa pieejamības stratēģijas izstrādi, piebilstot, ka svarīgi nekoncentrēties vienīgi uz īres mājokļa nodrošināšanu.

Savukārt kā trešo šī gada periodā risināmo problēmu politiķis akcentēja ģimenēm draudzīgas darbavietu programmas izveidi. Pēc Parādnieka teiktā, Somijā šāda programma darbojas veiksmīgi, ģimenēm draudzīgiem uzņēmumiem sniedzot papildus punktus, piemēram, valsts vai pašvaldību iepirkumos, tādejādi motivējot uzņēmumus.

Tāpat politiķis norādīja, ka pēdējo gadu laikā "Demogrāfisko lietu centrs" ir izstrādājis ilgtermiņa valsts atbalsta programmu ģimenēm ar bērniem, un to ir būtiski integrēt nākamās valdības darbā.

Parādnieks piedalījās 13.Saeimas vēlēšanās, tomēr netika pārvēlēts parlamentā.

Citi šobrīd lasa

Pasaule piedzīvo latvieti. Čikāgā dzimušais Kārlis Kanderovskis par Pasaules latviešu mākslas centru Cēsīs
Krievu slēpošanas zvaigzne Boļšunovs komentējis savu visai atšķirīgo versiju par notikušo incidentu 6
Otrdien atklāti 1103 Covid-19 gadījumi; 12 sasirgušie miruši 8
Skatīt visus komentārus

Сменившая пол звезда «Джуно» подала на развод с женой после 3 лет брака

Пэрис Хилтон призналась, что она начала процедуру искусственного оплодотворения