Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Daugavpilī, Kraujas ielā atklāts "Kesko Senukai" jauna formāta lielveikals "Viss mājai un būvniecībai". (Foto: LETA)

Tiesā prasa būvmateriālu tirgotāja ''Kesko Senukai Latvia" maksātnespēju (papildināts) 24

Sabiedrība
2018. gada 7. decembrī 14:58 2018. gada 7. decembrī 14:58 | Papildināts, 2018. gada 7. decembrī 18:54
Jauns.lv / LETA
Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesā iesniegts pieteikums atzīt būvmateriālu tirgotāju ''Kesko Senukai Latvia'' par maksātnespējīgu, liecina informācija Maksātnespējas kontroles dienesta mājaslapā.

Maksātnespējas pieteicējs ir nekustamo īpašumu izīrēšanas un pārvaldīšanas uzņēmums SIA "Brīvības centrs".

"Brīvības centra" valdes loceklis Aleksandrs Tralmaks aģentūrai LETA sacīja, ka "Kesko Senukai Latvia" ir parādā uzņēmumam 56 000 eiro par 2017.gadu. "Runa ir par meliem un krāpšanos par vienu no nomas maksas komponentēm - veikala apgrozījumu. Ir bijušas daudzas sarunas, mūs ir barojuši ar solījumiem, taču nevienu dokumentu par Liepājas veikala apgrozījumu tā arī nav varējuši parādīt. Tā ir jauna, lietuviešiem raksturīga biznesa kultūra Latvijā, tāpēc nācās vērsties tiesā," viņš teica.

Savukārt uzņēmums visas apsūdzības noliedz:

"AS “Kesko Senukai Latvia” ziņo, ka SIA “Brīvības centrs” tiesā iesniegtais pieteikums par Sabiedrības atzīšanu par maksātnespējīgu, ir pilnībā nepamatots. Sabiedrība skaidro, ka SIA “Brīvības centrs” pieteikumam nav tiesiskā pamatā, turklāt, tās, galvenokārt, balstās uz nepatiesiem argumenti un pieņēmumiem, kas nostiprina Sabiedrības pozīciju tam, ka SIA “Brīvības centrs” un to pārstāvji, bez tiesiskā pamata, vēlās netaisnīgi iedzīvoties uz Kompānijas rēķina.

Vienlaikus, Sabiedrība norāda, ka tā veica un turpinās veikt uzņemto līgumsaistību izpildi pret saviem esošiem sadarbības partneriem, piegādātājiem un citiem pakalpojumu sniedzējiem, turklāt, turpinās attīstīt “K Senukai” zīmolu Latvijā," liecina uzņēmuma izplatītais paziņojums.

Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesa ''Kesko Senukai Latvia'' maksātnespējas procesa lietu plāno skatīt šogad 20.decembrī, plkst.14.30.

''Kesko Senukai Latvia'' maksātnespējas procesa administratora pretendente ir Lāsma Veipe.

Jau ziņoja, ka "K Senukai" zīmola īpašnieces "Kesko Senukai Latvia" apgrozījums pagājušajā gadā bija 55,158 miljoni eiro, kas ir par 13,8% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas zaudējumi pieauga par 29,7% - līdz 4,61 miljonam eiro.

"Kesko" ir tirdzniecības uzņēmumu grupa ar 20 mazumtirdzniecības ķēdēm, piemēram, "K-rauta", "Rautia", "Byggmakker", "Konekesko", "Senukai", "Asko", "Sotka", "Citymarket", "Anttila", "Intersport". "Kesko" grupas uzņēmumi darbojas vairākās valstīs - Somijā, Zviedrijā, Norvēģijā, Igaunijā, Latvijā, Lietuvā, Krievijā un Baltkrievijā.

"Kesko Senukai Latvia" iekļauts "Kesko" grupā, kas Baltijas jūras reģionā aptver vairāk nekā 2000 vienota tīkla veikalu. "Kesko" koncernā ietilpst tādi uzņēmumi kā "Senuku prekybos centras", SIA "Konekesko Latvija", SIA "Daugavkrasts M", SIA "Kesko Real Estate Latvia", SIA "K Prof", SIA "K-rauta", SIA "Mežciems Real Estates", SIA "Polo LS", SIA "TP Real Estate", "Konekesko Oy", "VV-Auto Group Oy", "Konkekesko Lietuva UAB", "Konekesko Eesti AS", SIA "Baltic RED", UAB "Mokilizingas".

Citi šobrīd lasa

Labākie mīti par Eiropu: līkos gurķus un banānus neviens nav atņēmis 19
Hārtlija fenomens - kāpēc viņš ir tik īpašs 41
Princis Harijs un hercogiene Megana šodien svin 1. kāzu jubileju un piedāvā ieskatīties kāzu aizkadros
Skatīt visus komentārus

Олег Газманов рассказал, почему не спит с нынешней женой в одной спальне и как 25 лет помогал бывшей