foto: LETA
JKP Juridiskajā komisijā pārstāvēs Strīķe un Bordāns, bet Nacionālās drošības komisijā - Jurašs
13.Saeimas deputāts Juris Jurašs nodod zvērestu jeb svinīgo solījumu no 13.Saeimas pirmās sēdes laikā.
Politika
2018. gada 15. novembris, 19:39

JKP Juridiskajā komisijā pārstāvēs Strīķe un Bordāns, bet Nacionālās drošības komisijā - Jurašs

Jauns.lv

Jauno konservatīvo partiju (JKP) Juridiskajā komisijā pārstāvēs Juta Strīķe un Jānis Bordāns, bet Nacionālās drošības komisijā - Juris Jurašs, informēja parlamenta sekretāra biedres, deputātes Marijas Golubevas (AP) birojā.

Darbam Ārlietu komisijā JKP virza Lindu Ozolu, Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā - Gati Eglīti un Reini Znotiņu, Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā - Dagmāru Beitneri-Le Gallu, bet Izglītības, kultūras un zinātnes komisijā - Ilgu Šuplinsku un Anitu Muižnieci.

Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā varētu darboties Jurašs un Juris Rancāns, Valsts pārvaldes un pašvaldības - Tālis Linkaits un Uldis Budriķis, Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politiskas komisijā - Krišjānis Feldmans un Sandis Riekstiņš, bet Sociālo un darba lietu komisijā - Normunds Žunna un Evita Zālīte-Grosa.

Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā JKP pārstāvēs Ozola un Žunna, Pieprasījumu komisijā - Riekstiņš un Budriķis, Publisko izdevumu un revīzijas komisijā - Rancāns, Strīķe un Feldmans.

Paredzēts, ka Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijā darbosies Bordāns, Beitnere-Le Galla un Zālīte-Grosa, bet Eiropas lietu komisijā - Eglītis, Linkaits un Znotiņš.

Savukārt Ilgtspējīgās attīstības komisijā strādās Šuplinska un Muižniece.

Kā ziņots, ceturtdien noslēgusies deputātu kandidātu izvirzīšana darbam Saeimas komisijās.

Saeima iepriekš apstiprināja parlamenta pastāvīgo komisiju izveidošanas noteikumus. Tie nosaka, ka katrs deputāts varēs būt ievēlēts tikai vienā no likumdošanas komisijām. Šis nosacījums saistīts ar nepieciešamību, lai deputāti strādātu gan likumdošanas komisijās, gan arī tā dēvētajās "mazajās komisijās". Lai ievērotu šo principu, noteikumos minēti arī frakciju deputātu sadalījuma matemātiskie nosacījumi.

Tāpat noteikts, ka Nacionālās drošības komisijā ievēlēs pa vienam deputātam no katras frakcijas un Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā - pa diviem deputātiem no katras frakcijas.

Iepriekš parlamenta Prezidija un Frakciju padomes kopsēdē tika panākta vienošanās, ka par deputātu ievēlēšanu komisijās Saeima balsos 20.novembrī. Lai gan vairāki politiķi pēc tam aicināja balsojumu par komisiju sastāvu veikt agrāk, lai likumdevējs varētu sākt pilnvērtīgi strādāt, tomēr pagaidām nav redzama praktiska virzība uz tuvāka datuma par 20.novembri noteikšanu.