Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Starptautiskās Rakstnieku un tulkotāju mājas privāts līdzīpašnieks vēlas piedzīt zaudējumus no tās vadītājas Andras Konstes (attēlā). (Foto: LETA)

Kašķis kultūras aprindās: "Rakstnieku mājas" īpašnieks grib piedzīt zaudējumus no direktores Konstes 32

Kultūra
2018. gada 25. augustā 14:45 2018. gada 25. augustā 14:45
Jauns.lv / LETA
SIA "Starptautiskās Rakstnieku un tulkotāju māja" privātais līdzīpašnieks Ainārs Romanovs par, viņaprāt, negūtu peļņu vēlas piedzīt zaudējumus no mājas direktores Andras Konstes, pastāstīja Konste.

Viņa skaidroja, ka sākotnēji Rakstnieku un tulkotāju māja piederēja Kultūras ministrijai (KM), Ventspils pilsētas pašvaldībai un biedrībai "Latvijas Literatūras centrs" (LLC). Katra no tām turēja 33,3% uzņēmuma akciju. Pēc biedrības likvidācijas 2015.gada nogalē Valsts ieņēmumu dienests rīkoja izsoli, lai pārdotu LLC piederošās daļas Rakstnieku un tulkotāju mājā. Saskaņā ar tā brīža normatīvo regulējumu, šīs uzņēmuma daļas nevarēja iegādāties citi tā brīža īpašnieki - nedz KM, nedz pašvaldība, tādēļ izsolē uzvarēja Romanovs.

Pēc Konstes teiktā, pirmā izsole noslēdzās bez rezultāta, savukārt atkārtotā izsolē Romanovs šīs akcijas iegādājies par 2000 eiro, jo neviens cits nesolīja augstāku summu. Konste arī piebilda, ka pēcāk Romanovam ticis piedāvāts par nedaudz augstāku cenu savas akcijas pārdot, bet viņš šādam piedāvājumam nav piekritis.

Konste norādīja, ka Romanovs kā līdzīpašnieks jau ilgstoši cenšas dabūt naudu no Rakstnieku un tulkotāju mājas, taču tas līdz šim nav izdevies, jo gūtā peļņa neesot liela un lielākoties tā darbojas ar valsts dotētajiem līdzekļiem, kas tiek izmantoti, piemēram, Latvijas dalībai Londonas grāmatu tirgū un citos starptautiskos literatūras pasākumos.

"Mēs viņu [Romanovu] nekad neesam redzējuši, viņu pārstāv pilnvarnieks. Mums nav iespējas kaut kādā veidā tikt no viņa vaļā. (..) Viņu varētu iesūdzēt tiesā, piemēram, par kaitniecību, bet tas var vilkties gadiem ilgi. Pēc šī gadījuma, izliekot mūsu [Rakstnieku un tulkotāju mājas] daļas izsolē, mainīja likumu. Tagad valstij un pašvaldībām ir pirmpirkuma tiesības - mēs esam tāds nelaimīgs precedents," apgalvoja Konste, piebilstot, ka Romanova pilnvarotā persona ir Gundars Vectīrelis.

Saskaņā ar "firmas.lv" pieejamo informāciju, Romanovs Rakstnieku un tulkotāju mājas daļas 2016.gadā ieķīlājis Zemītes Evaņģēliski luteriskās draudzes padomes loceklei Austrai Irēnai Vectīrelei. Ķīlas nodrošinātā prasījuma maksimālā summa noteikta 280 000 eiro apmērā.

Rakstnieku un tulkotāju māja 2016.gadā strādāja ar 389 047 eiro apgrozījumu un 1176 eiro peļņu, bet pērn - ar 619 066 eiro apgrozījumu un peļņu 1349 eiro apmērā.

Lai piedzītu līdzekļus no Rakstnieku un tulkotāju mājas direktores, Romanovs arī vērsās tiesā, kas viņa sākotnējo prasības pieteikumu noraidīja. Par šādu tiesas lēmumu Romanovs iesniedza blakussūdzību, kas vēl nav skatīta, jo Rīgas apgabaltiesas Civillietu kolēģija 23.augustā noraidīja Romanova iesniegto blakussūdzību, ar kuru viņš lūdza atbrīvot no drošības naudas samaksas. Tiesa nosprieda, ka Romanovam šī nauda ir jāiemaksā līdz 24.septembrim. Tikai pēc drošības naudas saņemšanas pirmās instances tiesa lems, vai pieņemt blakussūdzību par lēmumu, ar kuru tika atteikts pieņemt sākotnējo prasības pieteikumu.

Citi šobrīd lasa

Vīrietis domāja, ka sievas bērēs baznīca Elpaso būs pustukša, taču rezultāts viņu satrieca
"PNB bankas" klientu apkalpojošās "Citadeles" filiālēs veidojas garas rindas 282
86 gadu vecumā miris animators Ričards Viljamss, kurš radīja leģendāro trusīti Rodžeru
Skatīt visus komentārus

Психолог раскрыла, что означают прозвища герцогинь Кэтрин и Меган, а также Елизаветы II 1

Показала, что под майкой: Ксения Собчак сделала пикантный снимок