Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
"Vairāk saules" līdzīpašnieks Mārtiņš Kalniņš piedalās preses konferencē, kurā informē par policijas veiktajām kratīšanām restorānu tīklā "Vairāk saules". (Foto: LETA)

Video: "Vairāk saules" pārstāvji pārmet policijai brutālu un pazemojošu attieksmi un dievojas, ka uzņēmums nekrāpās ar kases aparātiem 82

Sabiedrība
13. jūnijā 14:02 2018. gada 13. jūnijā 14:02 | Papildināts, 13. jūnijā 14:55
Jauns.lv / LETA
Divas stundas pēc Valsts policijas preses konferences par veiktajām kratīšanām restorānos "Vairāk saules", savu pozīciju žurnālistiem izklāsta uzņēmuma pārstāvji.

"Vairāk saules" pārstāvis Mārtiņš Kalniņš preses konferencē sacīja, ka vakar veiktas kratīšānas 6 "Vairāk Saules" restorānos, mūsu ražošanas cehā, kā arī birojā, kā arī pie fiziskām personām, kas saistītas ar uzņēmumiem. "Pie manis arī bija kratīšana, tika izņemti datori, visi datu nesēji un tamlīdzīgi informācijas nesēji, ieskaitot arī telefonu. Mediji, kuri nevarēja sazināties ar mani, ziniet, ka telefons ir pie policijas," viņš sacīja. 

Kalniņš norādīja, ka policijas rīcība bija brutāla un pazemojoša. Viņš norādīja, ka gribētu noskaidrot, kāds ir pamats policijai "iebrukt veiksmīgi strādājošā uzņēmumā, jo tas, ko šobrīd mums inkriminē - par kases sistēmu datu sagrozīšanu jeb iejaukšanos kasu sistēmas programmatūrā", taču Kalniņš norādīja, ka "Vairāk saules" restorāna tīkls nekad līdz šim nav veicis un neveic manipulācijas kases aparātu sistēmā un ar to saistītiem nesējiem. 

Viņš norādīja, ka policijas pārstāvji brutāli "iegāzās" restorānos, kas bija pilni ar klientiem, pret darbiniekiem un vakariņotājiem izutrējās pazemojoši un aizskaroši - darbiniekus salika pie sienas, bet cilvēkiem pavēlēja iet prom. 

"Kā jūtas mūsu jaunie darbinieki, 18, 19, 20 gadus vecie jaunieši, kas vasaras brīvlaikā pieteikušies darbā, lai piepelnītos, kuriem tā ir pirmā darba vieta, patiesībā tā ir viņu pirmā saskarsme ar valsti," saka Kalniņš, paužot, ka tā darbiniekiem varētu būt psiholoģiska trauma. 

"Policija bez jebkāda pamata aizslēgusi uzņēmumu, 200 cilvēki nevar strādāt, nevar pelnīt, nevar maksāt nodokļus, kas ir ap 100 000 eiro mēnesī, radīti milzīgi zaudējumi. Lai cik arī spēcīgs uzņēmums, ar šādām darbībām arī tādu var novest līdz maksātnespējai," viņš saka.

Arī Endijs Bērziņš, kurš pie medijiem vērsās ar video starpniecību, pauda šoku par notikušajām kratīšanām, norādot, ka pret iesnieguma iesniedzēju vērsīsies tiesībsargājošajās iestādēs. "Vai tiešām uz iesnieguma pamata var mūsdienās iznīcinām bankas, restorānus?" viņš sacīja, paužot, ka tas, kā tas tiek risināts, ir nepieņemami, tie ir 90. gadi.

Sarunas beigās Bērziņš, aizlūstot balsij, norādīja, ka viņam nav ko teikt. 

Policijas versija

Valsts policija par iejaukšanos kases aparātu darbībā restorānu tīklā "Vairāk saules" aizturējusi četras personas, trešdien dažas stundas pirms "Vairāk saules" sarīkotās preses konferences žurnālistiem pastāstīja Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieka vietnieks Igors Tomaševs.

Maija beigās policijā sākts kriminālprocess pēc diviem Krimināllikuma pantiem, proti, par grāmatvedības un statistiskās informācijas noteikumu pārkāpšanu, ja tas izdarīts mantkārīgā nolūkā, un par automatizētas datu apstrādes sistēmas darbības traucēšanu un nelikumīgu rīcību ar šajā sistēmā iekļauto informāciju, ja tas izdarīts mantkārīgā nolūkā.

Policijai ir aizdomas, ka grāmatvedības datu sagrozīšana notikusi jau kopš 2016.gada. Šajā kriminālprocesā konstatēts, ka kases aparātos ienākumi bija norādīti mazāki nekā reāli ieņemti. Kriminālprocess sākts pēc kāda iesnieguma, kā arī balstoties uz policijas rīcībā esošo informāciju.

Policijai ir aizdomas, ka noziedzīgo darbību rezultātā valstij nodarīti aptuveni 1,5 miljonu eiro lieli zaudējumi. Kriminālprocesā vakar aizturētas četras ar restorānu tīklu saistītas personas, kuras patlaban vēl nav atzītas par aizdomās turētajām. Drošības līdzekļi personām patlaban vēl nav piemēroti.

Kopumā policija veikusi 34 kratīšanas birojos, restorānos un ar uzņēmumu saistīto personu dzīvesvietās. Kratīšanās izņemts liels daudzums dokumentu un datu nesēji, kā arī kases aparāti.

Šajā lietā policija sadarbojoties ar Valsts ieņēmumu dienestu (VID), taču otrdienas izmeklēšanas darbības ar VID netika saskaņotas. Policija tikai pēc ekspertīzes varēšot pateikt, vai noziedzīgā shēma bijusi līdzīga tai, kura tika izmantota restorānos "Gan Bei". Policijas pārstāvis norādīja, ka par restorānu tālāko darbību policija nelemjot.

Kā atklāja restorānu "Vairāk saules" līdzīpašnieks Endijs Bērziņš, aizturēto personu vidū ir kompānijas, kas apkalpo restorānu tīkla datorsistēmu, īpašniece Marika Vītoliņa, kura uzņēmuma "Vēl vairāk saules" pērnā gada pārskatā norādīta kā galvenā grāmatvede. Tāpat aizturēts uzņēmuma piegādes nodaļas vadītājs, kura vārdu Bērziņš neatklāja.

Taujāts, vai aizturēto vidū ir "Vairāk saules" īpašnieces SIA "Vēl vairāk saules" valdes loceklis Andis Osis, Bērziņš atbildēja noliedzoši, atzīmējot, ka patlaban Osis ar viņu atrodas Somijā. Savukārt vaicāts par citām aizturētajām personām, "Vairāk saules" līdzīpašnieks norādīja, ka plašāk viņam par to nekas neesot zināms.

Otrdien policija veica iepriekš plānotas kratīšanas restorānu tīklā "Vairāk saules" aizdomās par iejaukšanos kases aparātos. Restorānu tīkla īpašniece SIA "Vēl vairāk saules" dibināta 2002.gadā, un tās pamatkapitāls ir 2800 eiro. Pērn "Vēl vairāk saules" strādāja ar 4,715 miljonu eiro apgrozījumu un zaudējumiem 216 122 eiro apmērā.

Citi šobrīd lasa

Kam 2019.gadā nospīdēs cūkas laime? Lielais horoskops pēc tava dzimšanas gada 27
Lai samaksātu rēķinus, Ingus Baušķenieks pārdod vecāku īpašumus: "Ar mūziku nenopelnīsi" 2
“Manipulatore, izspiedēja...” - 11 gadus vecās Elīzas māmiņa pēc lūguma ziedot meitas ārstēšanai saņem draudu īsziņas
Skatīt visus komentārus

После недавней скандальной выходки герцогиня Меган получила прозвище во дворце 1

Шумахер больше не прикован к постели: стало известно о значительном улучшении состояния легендарного гонщика