Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
KNAB vērtēs deputāta Andra Siliņa rīcību, reklamējot pasākumā "Norvik bankas" pakalpojumus. (Foto: LETA)

Deputāts Siliņš pensionāriem reklamējis "Norvik bankas" labumus 26

Ziņas
2018. gada 28. februārī 07:39 2018. gada 28. februārī 07:39
  Jauns.lv/LETA
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) sāks pārbaudi par Saeimas deputāta Andra Siliņa (ZZS) rīcību, reklamējot "Norvik bankas" sniegtos pakalpojumus Latvijas Pensionāru federācijas (LPF) domes sēdes laikā, šodien vēsta laikraksts "Latvijas Avīze".

LPF domes sēde norisinājās "Norvik bankas" telpās. Pasākuma mērķis bija iztaujāt politiķus par pensionāriem aktuāliem jautājumiem, bet tā laikā pensionāriem tika dalītas mapītes ar konkrētās bankas reklāmas materiāliem.

To vidū bija atrodams arī bankas pakalpojumam "Pēctecības konts" veltīts buklets, kurā Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) frakciju pārstāvošais Saeimas deputāts un vienlaikus LPF priekšsēdētājs Siliņš slavē šo banku un tās pakalpojumus senioriem.

Likuma "Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā" 17.pants paredz, ka valsts amatpersonai aizliegts izmantot savu vārdu reklamēšanai, izņemot gadījumus, kad tas ietilpst šīs valsts amatpersonas amata pienākumos. Reklamēšana šā likuma izpratnē ir jebkāda valsts amatpersonas personiskā vērtējuma publiska paušana par konkrētu komersantu, tā saražoto preci vai sniegto pakalpojumu, ja šī amatpersona par to saņēmusi atlīdzību.

Minētajā reklāmas bukletā pie Siliņa portreta viņš pieteikts tikai kā LPF priekšsēdētājs un nekur nav minēts, ka viņš ir arī Saeimas deputāts. "Tomēr tas nemaina faktu, ka Siliņš ir valsts amatpersona. Tādēļ KNAB savas kompetences ietvaros pārbaudīs šo gadījumu," informēja KNAB pārstāve Laura Dūša.

"Ja tas tiek uzskatīts kā interešu konflikts, ka es esmu iestājies par pensionāru interesēm, tad lai mani arī soda. Tāpat jau pēc dažiem mēnešiem es Saeimā vairs nebūšu," laikrakstam atbildēja Siliņš. Uz jautājumu, vai viņš saņēmis atalgojumu par reklamēšanas pakalpojumiem, deputāts paskaidroja, ka LPF un "Norvik bankai" ir noslēgts sadarbības līgums, kas paredz, ka banka sniegs finansiālu palīdzību federācijai, savukārt federācija izmantos savus kanālus, lai popularizētu bankas pakalpojumus.

Vienlaikus Šiliņš apgalvoja, ka reklāmas bukletu ar savu seju viņš redzot pirmo reizi: "Tā ir mana bilde, un tas ir mans teksts, ko teicu mūsu, pensionāru, avīzītei. Bet man nebija ne jausmas, ka tas tiek izmantots arī šādām publikācijām. Ar mani tas nav saskaņots, un samaksu par to neesmu saņēmis!" Jautāts, kā vērtē savu partneru "Norvik bankas" rīcību, bez saskaņošanas izmantojot viņa tekstu un seju, deputāts atbildēja: "īsti korekti tas nav. Nāksies šo jautājumu pārrunāt."

Saistītās ziņas

Guseļņikovs no "Norvik bankas" atdala Krievijas "Vjatka bank", pārņemot to tiešā savas ģimenes kontrolē 29
Kučinskis Briselē skaidro, kas notiek Latvijā, un neglaimojoši izsakās par "Norvik" banku 48
"Norvika" Guseļņikovs ar Rimšēviču lietas kārtojis ķīniešu restorānā 24

Citi šobrīd lasa

De Niro, Džodija Fostere, 50 Cent un citas slavenības, kas uzaugušas netradicionālās ģimenēs
"Man nav bijis vēzis!" - Samanta Tīna atklāj patiesību par veselības problēmām
Baltkrievu politiķa Cepkalo ģimenes sadzīve Rīgā. Sieva Veronika par līmeni šeit: "Es sākumā tam nespēju noticēt" 10
Skatīt visus komentārus

Латвийский банк хотел отсудить у Филиппа Киркорова почти 4 млн евро - не получилось

4-летняя дочь блогера-миллионника перенесла трепанацию черепа: случайное падение обернулось кошмаром