Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

FOTO: Rimšēvičs iznāk brīvībā, un advokāts viņu aizved mājās 67

Ziņas
19. februārī 18:12 2018. gada 19. februārī 18:12 | Papildināts, 19. februārī 20:00
Jauns.lv
Šodien pl.18:15 beidzās aizturēšanas termiņš Ilmāram Rimšēvičam, un Rimšēvičs kopā ar savu advokātu Saulvedi Vārpiņu pēc īsas vizītes Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) telpās devās mājup.

Rimšēvičs žurnālistiem solīja sīkāku informāciju sniegt vēlāk vai rīt, vienlaikus viņa advokāts pauda, ka, protams, klients visas viņam izvirzītās apsūdzības pilnībā noraida.

Pēc iznākšanas no KNAB telpām Rimšēvičs žurnālistiem teica, ka neatzīst savu vainu un rīt preses konferencē sniegs plašākus komentārus.

Rimšēvičam noteikta 100 000 eiro drošības nauda, kuru "kāds labs Rimšēviča draugs" iemaksājis Valsts kases kontā, informēja viņa advokāts Saulvedis Vārpiņš. Pēc KNAB sniegtās informācijas, viņam arī noteikts amata pienākumu pildīšanas aizliegums.

Rimšēvičs tiek turēts aizdomās kriminālprocesā pēc Krimināllikuma 320.panta 4.daļas par kukuļa pieprasīšanu un pieņemšanu lielā apmērā. Kā preses konferencē paziņoja KNAB priekšnieks Jēkabs Straume, konkrētajā kriminālprocesā figurē divas personas - augsta Latvijas Bankas amatpersona un kāda fiziska persona, bet kukuļa apmērs esot vismaz 100 000 eiro.

Lieta neesot saistīta ar kredītiestādēm, kas pašreiz darbojas Latvijā - ne ar ASV Finanšu ministrijas paziņojumiem par "ABLV Bank" darbību, ne arī ar potenciālo tiesvedību starp Latvijas valsti un "Norvik" banku, norādīja Straume.

Izmeklētāju pārstāvji sīkākas ziņas par lietu izmeklēšanas interesēs sniegt atteicās, tostarp neprecizēja, vai lieta ir saistīta ar likvidējamo "Trasta komercbanku", saistībā ar kuras likvidēšanu ir ierosināta lieta, kurā figurē maksātnespējas administratori Māris Sprūds un Ilmārs Krūms.

Jau ziņots, ka KNAB sācis kriminālprocesu, kurā aizturēti tika Rimšēvičs un uzņēmējs Māris Martinsons. Piektdien Rimšēviča darbavietā un privātīpašumā Langstiņos veiktas kratīšanas. Piektdien tika aizturēts arī Martinsons, taču svētdienas vakarā viņu no VP izolatora atbrīvoja.

Latvijas Bankas prezidenta amatā Rimšēvičs tika iecelts 2001.gada 20.decembrī, bet 2007.gadā un 2013.gadā Saeima viņu atkārtoti ievēlēja Latvijas Bankas prezidenta amatā uz sešiem gadiem. Viņam 2019.gada nogalē beigsies trešais pilnvaru termiņš. Rimšēvičs iepriekš izteicies, ka neplāno kandidēt uz nākamo pilnvaru termiņu šajā amatā.

Saistītās ziņas

Lībiņa-Egnere cer, ka Rimšēvičam pietiks godaprāta pašam iesniegt atlūgumu 37
Lieta, kuras ietvaros aizturēts Rimšēvičs, tomēr nav saistīta ar abām komercbankām. Aizdomas par vismaz 100 000 eiro kukuli 58
Rimšēvičam noteikta drošības nauda 100 000 eiro apmērā; kāds viņa draugs to jau iemaksājis 38

Informācija tiks papildināta.

Citi šobrīd lasa

Profesija, kurā cilvēku nāve nav retums: atklāta intervija ar Liepājas NMPD brigādes ārstu Alekseju 9
Paņem mutautiņu: šeit ir ducis slavenu pāru, kas šogad diemžēl izšķīrās 2
Ātrā mode: lētais darbaspēks ražo vairāk, nekā cilvēki pērk un novalkā 9
Skatīt visus komentārus

"Ищу желание жить…": фанаты подозревают, что победительница «Битвы экстрасенсов» потеряла дочь

Кричавшая "Ура!" на поминках вдова Караченцова не носит траур и собирается с подругами на отдых в Турцию 2