Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Sudraba par darbu “oligarhu lietas” komisijā: mana vēlme nav kaut ko slēpt no sabiedrības 182

Sabiedrība
12. janvārī 19:18 2018. gada 12. janvārī 19:18
TV24
Jaunākajā "RīgaTV 24" raidījumā "Dienas personība ar Veltu Puriņu" viesojusies "oligarhu lietas" parlamentārās izmeklēšanas komisijas priekšsēdētāja Inguna Sudraba.

Komisijas priekšsēdētāja Inguna Sudraba piedalās Saeimas Parlamentārās izmeklēšanas komisijas par valsts nozagšanas pazīmēm un pirmstiesas izmeklēšanas kvalitāti kriminālprocesā Nr.16870000911 jeb tā dēvētajā "oligarhu sarunu" parlamentārās izmeklēšanas komisijas sēdē, kurā uzklausa iesaistītās personas. (Foto: Edijs Pālens/LETA)

“Jautājumi, ko es uzdevu gan Strīķei, gan Jurašam, gan ģenerālprokuroram, bija saistīti ar informāciju, kas ir šajā krimināllietā. Tāpēc no komisijas puses nav iespējams šo informāciju atklāt. Mana vēlme nav kaut ko slēpt no sabiedrības, visi, kas intensīvi seko līdzi komisijas darbam, redz, ka lielākā daļa sēžu ir bijušas atklātas,” "oligarhu lietas" parlamentārās izmeklēšanas komisijas priekšsēdētāja Inguna Sudraba (NSL) apgalvoja RīgaTV 24 raidījumā "Dienas personība ar Veltu Puriņu", komentējot 4. janvārī notikušo komisijas slēgto sēdi, kurā tika uzklausīti bijušie Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbinieki, esošā KNAB vadītāja vietniece un ģenerālprokurors.

Sudraba norādīja, ka komisija pat centusies apiet krimināllietas klasificēto statusu, izmantojot materiālus, kas jau pieejami publiskajā telpā. Tas gan nav līdzējis vienmēr: “Esam arī centušies izmantot materiālus, kas ir daļēji ņemti no krimināllietas, bet ir atrodami publiskajā telpā. Bet, kad tu runā par konkrētiem faktiem, kas ir šajā krimināllietā – šo informāciju padarīt atklātu nav iespējams.”

Sudraba arī sacīja, ka bija pārsteigta par Jutas Strīķes izteikumiem pirms slēgtās sēdes. “Strīķe pirms sēdes bija paudusi, ka viņai nav nekādu noslēpumu, ka viņa var par visu runāt atklāti. Man bija milzīgs pārsteigums, ka Juta Strīķe pati absolūti nav kursā par to, ka katra krimināllieta, neatkarīgi no tā, vai tā ir aizgājusi uz tiesu, vai ir slēgta, tik un tā saglabā klasificētās informācijas statusu,” pauda Sudraba.

Jau ziņots, ka izskanējuši aicinājumi 4. janvāra slēgtajai sēdei mainīt statusu. Sudraba uzskata, ka par to būtu jālemj visai komisijai: “Lai arī likums ļauj komisijas priekšsēdētājam kopā ar sekretāru lemt par sēdes statusa maiņu iepriekšējai sēdei, es uzskatu, ka, tā kā tas bija komisijas lēmums, es rosināšu, lai komisija šo jautājumu pārskata kopā.”

Viņa pati gan šo ideju neatbalsta, jo cilvēki, kas tika aicināti uz sēdi, viņasprāt, rēķinājušies ar to, ka viņu teiktais netiks atklāts sabiedrībai. “Ir jāņem vērā, ka, uz sēdi ir aicināti cilvēki, kuri izsaka savu viedokli, zinot, ka viņi šo viedokli neizsaka kameru priekšā. Nedrīkst pārkāpt šos noteikumus un pateikt: “Paldies, ka tu biji tik atklāts, tagad mēs visu publiskosim,”” skaidroja Sudraba.

Citi šobrīd lasa

Rīgas cirka skolas radītāja Māra Pāvula: "Sapratu, ka mana misija ir cirks"
Gardie un veselīgie mandarīni – nemet ārā miziņas, arī tās var praktiski izmantot 10
Nežēlastībā kritusī Evija Vēbere uzmirdz ar jaunu dziesmu - un to nudien ir vērts noklausīties 247
Skatīt visus komentārus

Владимир Путин раскрыл свое последнее обещание Иосифу Кобзону

Видео: известного юмориста Обида Асомова проводили в последний путь