Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Filmas "Nameja gredzens" pēcapstrāde tiks pabeigta decembrī 1

Kultūra
2017. gada 2. maijā 14:29 2017. gada 2. maijā 14:29
LETA
Filmas "Nameja gredzens" pēcapstrāde tiks pabeigta šī gada decembrī, šodien Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Valstiskas audzināšanas un jaunatnes lietu apakškomisijas sēdē sacīja filmas režisors Aigars Grauba.

Aptuveni 80% filmas jau ir uzfilmēti, bet jūnijā tiks uzņemti iztrūkstošie kadri, kuru nepieciešamība tika apsvērta jau filmēšanas pirmajos posmos. Tostarp paredzēts uzfilmēt vēl vairākus Latvijas dabas skatus, stāstīja Grauba

Kā skaidroja filmas producents Andrejs Ēķis, lai gan filma tiek uzņemta angļu valodā, Latvijas kinoteātros to būs iespējams noskatīties ar tulkojumu latviešu valodā. Filmas veidotāji vēlas, lai tā sasniegtu pēc iespējas plašāku Eiropas un pasaules auditoriju, kā arī piedalītos vairākos ārvalstu filmu festivālos.

Grauba, iespējams, sadarbojoties ar Latvijas televīziju, turpinās filmas stāstu piedzīvojumu seriāla formātā, tādējādi uzņemot deviņu sēriju garu filmu.

Kopumā filmas tapšana prasījusi 2 000 000 eiro, no tiem 300 000 eiro piešķirti no valsts budžeta.


Filmas “Nameja gredzens” uzņemšana Ķemeru Nacionālajā parkā

Filma "Nameja gredzens" būs vēsturisks vikingu stila stāsts par senajām zemgaļu brīvības cīņām 13.gadsimtā un leģendas par Nameja gredzenu rašanos.

Filma top ar Nacionālā kino centra atbalstu sadarbībā ar Lielbritānijas kinoizplatīšanas kompāniju "Kaleidoskops" un Kauņas kinostudiju. Filmas producente ir SIA "Platforma".

Citi šobrīd lasa

Kristīne Žilde-Krēvica par dēla piedzimšanu: "Man nebija ilūziju, ka dzīve ar bērnu būs kā autiņbiksīšu reklāmās"
FOTO: pat apcietinājumā Māris Martinsons rūpējas par Ziemassvētku noskaņu Rīgā 41
Busuļa un "Baritonu" tievēšanas izaicinājums beidzies. Kā puišiem klājies? 10
Pievienot komentāru

Это официально: Алла Пугачева объявила время и место концерта-возвращения на сцену

Елена Степаненко нашла молодую замену Евгению Петросяну