Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Tādējādi ik mēnesi Latvijas iedzīvotāju skaits samazinās par 1650 cilvēkiem. Tas ir apmēram tik daudz, cik cilvēku mīt mazajos Latvijas novados. (Foto: Edijs Pālens/LETA)

Katru dienu Latvijas iedzīvotāju skaits samazinās par 55 cilvēkiem 149

Sabiedrība
2017. gada 17. martā 06:35 2017. gada 17. martā 06:35
  Kasjauns.lv
Gan mirstības, gan migrācijas dēļ ikdienu Latvijas iedzīvotāju skaits samazinās par 55 cilvēkiem. Mēnesī tas ir par 1650, bet gadā par 23 tūkstošiem cilvēkiem. Tas nozīmē, ka katru mēnesi mēs paliekam nabagāki par vienu mazpilsētu vai pagastu.

Skarbā realitāte liecina: ja šāda tendence turpināsies, tad pēc 87 gadiem Latvijā vairs nepaliks neviens iedzīvotājs! Ik mēnesi, piemēram, mēs zaudējam trīs Latvijas mazākās pilsētas Durbes iedzīvotājus (Durbē mīt 560 cilvēki).

Tomēr tik dramatisks scenārijs ir tikai tīri teorētisks. Eiropas statistikas aģentūras „Eurostat” dati liecina, ka līdz 2080. gadam Latvijas iedzīvotāju skaits varētu samazināties par 32%. Latvijā 2080. gadā varētu dzīvot 1 351 057 iedzīvotāju (šī gada sākumā Latvijā reģistrēti 2 129 320 iedzīvotāju), liecina „Eurostat” pētījums.

Sākot ar neatkarības atjaunošanu 1991. gadā Latvijas iedzīvotāju skaits katru gadu samazinās par 23 tūkstošiem cilvēku, radio „Baltkom” ēterā paudis Latvijas Universitātes profesors, demogrāfs Pēteris Zvidriņš.

„Neatkarības gadu laikā mēs esam zaudējuši 700 tūkstošus cilvēku. Bija laiks, kad Latvijas iedzīvotāju skaits sasniedza 2,7 miljonus cilvēku, bet Rīgas - gandrīz miljonu. Taču šodien realitāte ir tāda, ka mēs katras divas nedēļas zaudējam mazu pilsētu,” teica profesors.

„Šie cipari ietver gan imigrāciju, gan mirstību. Taču, neskatoties uz to, ka imigrācijas kulminācija jau beigusies, vairumā gadījumu tas ir galvenais iemesls, kāpēc Latvijā samazinās iedzīvotāju skaits,” piebilda demogrāfs. Visstraujāk iedzīvotāju skaits samazinās Latgalē.

Tikmēr atpakaļ uz Latviju atbrauc salīdzinoši niecīgs skaits izceļojošo. Uz katriem desmit aizbraukušajiem ir tikai divi atpakaļ Latvijā atgriezušies, izrēķinājis profesors Zvidriņš.

Latvijas Universitātes profesors, demogrāfs Pēteris Zvidriņš radio „Baltkom” (krievu val.)


 

Citi šobrīd lasa

VIDEO: uz Rīgas apvedceļa notikusi smagās automašīnas un "Volvo" frontālā sadursme 8
"Tas bija kā limuzīns" - atklātas jaunas detaļas par traģiski bojāgājušā Braienta helikopteru 2
Zināmi visu helikoptera avārijā kopā ar bijušo NBA zvaigzni Braientu bojāgājušo vārdi
Skatīt visus komentārus

"Опасна я": Алла Пугачева сделала селфи с красной помадой на губах

«Муж доволен моей грудью»: Лера Кудрявцева счастлива, что избавилась от силикона