Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Sieviešu dienā kinoteātrī "Rīga" notiks īsfilmas "Selekcija" pirmizrāde

Ziņas
2009. gada 5. martā 09:48 2009. gada 5. martā 09:48
 

Rīga, 5.marts, LETA. Svētdien, 8.martā, kinoteātrī "Rīga" notiks producentes Ilonas Bičevskas un režisores Elīnas Ļihačevas Baltijas Filmu un mediju skolas diplomdarba īsfilmas "Selekcija" pirmizrāde, aģentūru LETA informēja kino "Rīga" mārketinga menedžere Olga Savina.

Īsfilma "Selekcija" tapusi studijā "Lokomotīve", un tajā piedalās aktieri Guna Zariņa, Andris Keišs, Ivars Krasts, Mirdza Martinsone, Gita Gulbe, Līga Gaisa, kā arī Madlienas orķestris un Ikšķiles apvienotais koris.

Filma vēstīs par kādu mazpilsētu, kur dzīvo un strādā agroķīmiķe Laila, - tuvojas kapusvētki, kad vietējie un viņu radi sapulcējas, lai godam pieminētu aizgājušos tuviniekus un apmainītos ar jaunākajām ziņām savās un citu privātajā dzīvē. Lailai tas nozīmē kārtējos pārmetumus par to, ka viņa vēl nav atradusi sev nopietnu vīrieti.

Laila ir kopā ar Viesturu, bet viņš joprojām to vēlas paturēt slepenībā, aizbildinoties ar avārijā bojā gājušās sievas piemiņu. Laila ir saniknota un izmanto izdevību doties uz balli ar šoferi Gintu. Naktī pirms kapusvētkiem Laila izlemj tikt vaļā ne tikai no Viestura dāvātās dārza skulptūras, bet arī no saviem aizspriedumiem. Nākamajā dienā Laila uz kapusvētkiem dodas viena, bet jau pārliecināta par to, kas būs viņas pavadonis nākamajos kapusvētkos.

Kopā ar filmu "Selekcija" kino "Rīga" būs iespēja noskatīties arī vēl divas Baltijas Filmu un mediju skolas maģistrantūras programmas laikā tapušas īsfilmas "Želejkūka" un "Ģimene un draudzība".

Viens no elementiem, kas vieno šīs trīs filmas, ir Jaunā Rīgas teātra aktieru trijotne - Guna Zariņa, Andris Keišs un Ivars Krasts. Otrs filmu vienojošais elements ir tematiska līdzība - tie ir brīžiem komiski stāsti par pārprastām identitātēm un ceļu uz kādu tuvu cilvēku. Filmu varoņiem šķiet, ka apkārtējie sagaida no viņiem kaut ko citu, bet rezultāts nonāk pretrunā ar to, ko viņi patiesi vēlas.

Filmā "Selekcija" Gunas Zariņas varone, agroķīmiķe Laila meklē ideālo partneri kapusvētkiem. Filmā "Želejkūka" tie ir divi pāri, kuri mājas viesībās mēģina pārspēt viens otru, bet filmā "Ģimene un draudzība" tas ir Andra Keiša varonis, apsargs Viktors Lapkritis, kurš sadur apmaiņas studentu no Ukrainas un nolemj mainīt uzvārdu.

Īsfilma "Želejkūka" tapusi 2006.gadā, un tajā piedalās Māra Mennika, Ivars Krasts, Natālija Kazus un Mārtiņš Liepa, bet īsfilma "Ģimene un draudzība" izveidota 2007.gadā, un šajā filmā būs redzami aktieri Andris Keišs, Guna Zariņa, Kristaps Pagrabs, Mārtiņš Miļevskis, Roberts Viķelis un Inta Abramenko.

Visu trīs īsfilmu režisore ir Ļihačeva, bet producente - Bičevska.

Filmu seanss kinoteātrī "Rīga" 8.martā sāksies plkst.16.30, un programmas garums būs 41 minūte. Sievietēm uz šo filmu seansu ieeja būs bez maksas.

Citi šobrīd lasa

Kā latviešu aktrises pazaudēja Emīlijas Benjamiņas māsas briljanta gredzenu 1
Ukrainas Nacionālās drošības padomes sekretārs: Krievija sabruks, un tā uzreiz būs jāatbruņo 1
Izskan ziņas, ka Laima Vaikule atkal cīnās ar vēzi; dziedātājas producente tās noliedz
Pievienot komentāru