Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

No Inčukalna bērnunama ar varu izvesti bērni, atlaists viss personāls 2

Sabiedrība
2009. gada 28. septembrī 14:19 2009. gada 28. septembrī 14:19
 
23. septembrī entuziastu grupa, kas jau ilgāku laiku labprātīgi palīdz un atbalsta Inčukalna bērnunamu, vedot bērniem dažādas dāvanas, konstatēja, ka ēkas ir tukšas.

Inčukalna bērnunams atrodas vecas muižas ēkā, kura kādam, iespējams, kļuvusi par interesantu privatizācijas objektu.

„Bērnunama direktore izstāstīja, ka 25. augustā, kad bērniem tika sarīkoti sporta svētki, piebrauca "viesi", kuri, neļaujot savākt mantas un dokumentus, sasēdināja bērnus autobusos un aizveda viņus uz citiem bērnunamiem. Visi pedagogi uzreiz tika atlaisti”, stāsta entuziastu grupas dalībniece Andžela Dubinska. Ir aizdomas, ka šis notikums ir saistīts ar to, ka Inčukalna bērnunams atrodas vecas muižas ēkā, kura kādam kļuva par interesantu privatizācijas objektu.

 „Mums ir informācija, kur atrodas bērni, bet pie viņiem nelaiž un pat neļauj nodot viņu mantas. Grūti aprakstīt, kā šobrīd jūtas bāreņi, kuriem atņēma pēdējo – māju. Turklāt ir arī bērni ar īpašām vajadzībām, kuri tiek uzturēti neatbilstošos apstākļos”, saka  Dubinska, piebilstot, ka entuziastu grupas vienīgais mērķis ir atgriezt bērnus Inčukalna bērnunamā, viņu mājās.

Arī sociālās aprūpes mājas “Gauja” direktore Irēna Čerņavska pauž bažas par iespējamu Inčukalna bērnunama likvidāciju, lai tā ēkas, iespējams, nodotu privatizācijai. Čerņavska atzina, ka domāt par bērnu bāreņu sociālās aprūpes centra “Inčukalns” privatizāciju viņai liek fakts, ka Inčukalna novada domes sēdē nav apstiprināts viņas izstrādātais nolikums. “Ja bērnunama ēkas vairs netiks izmantotas sociālo pakalpojumu sniegšanai, pašvaldībai bez atlīdzības tās būs jānodod valstij. Mans privātais viedoklis ir – iespējams, kāds ir ieinteresēts bērnunama privatizācijā,” tā Čerņavska.

13. augustā bērnunamu no Rīgas rajona padomes pārņēmusi Inčukalna novada dome. Pašlaik Inčukalna novadā tiek lemts par bērnunama reorganizāciju. Irēnai Čerņavskai tika piedāvāts izstrādāt nolikumu, kā bērnunams varētu darboties kā “Gaujas” struktūrvienība. Čerņavska saziņā ar Labklājības ministriju šādu nolikumu izstrādājusi un iesniegusi Inčukalna novada domē 4. septembrī, proti, trīs darbdienas pirms sēdes. Inčukalna pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Jana Bunkus savukārt sacīja, ka 9. septembrī – dienā, kad notika sēde – nolikuma projektā vēl izdarīti daži juridiski labojumi. Papildinātais dokuments ievietots katram deputātam paredzētajā izskatāmo jautājumu mapē, tomēr deputāti nav paguvuši ar mainīto nolikuma projektu iepazīties, tāpēc nolemts jautājuma skatīšanu atlikt, klāstīja Bunkus.

Šobrīd tiek aicināti visi, kas var iesaistīties izmeklēšanā un situācijas risināšanā!

Kasjauns.lv/Foto: jonins.mii.lu.lv

Citi šobrīd lasa

Kā latviešu aktrises pazaudēja Emīlijas Benjamiņas māsas briljanta gredzenu 1
Britnija Spīrsa neatmet cerību vēlreiz kļūt par māti
Princis Harijs pirms došanās pie karalienes Elizabetes II nolīdzis sev Maikla Džeksona bijušo miesassargu
Tēmas: Inčukalns
Skatīt visus komentārus