Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
"Parex bankai" no valsts nepieciešami vēl 100 miljoni latu

"Parex bankai" no valsts nepieciešami vēl 100 miljoni latu

Sabiedrība
2009. gada 22. novembrī 22:23 2009. gada 22. novembrī 22:23
 
"Parex bankai", lai norēķinātos ar sindikātiem, no valsts varētu būt nepieciešami 100 miljoni latu, uzskata "Parex bankas" valdes priekšsēdētājs Nils Melngailis.

Nils Melngailis.

"Bankai vajadzēs palīdzību ar nākamā sindicētā kredīta daļas atmaksu. Šobrīd mēs uzskatām, ka vismaz pusi no nākamā maksājuma segsim paši no bankas. Es domāju, ka summa, ko no valsts varētu aizņemties nepārsniegs 100 miljonus latu. Kopējā summa ir 200 miljoni un es domāju, ka vismaz pusi mēs segsim no bankas līdzekļiem, vai varbūt vairāk," , Latvijas Televīzijas raidījumam "De facto" sacīja Melngailis, izsakot cerību, ka bankas kapitālā valstij papildus vairs nevajadzēs ieguldīt līdzekļus.

Raidījums atzīmēja, ja līdz šā gada 30.decembrim tiks izstrādāts bankas sadalīšanas plāns, kā to uzdevusi valdība, un, ja šo plānu akceptēs Eiropas Komisija un apstiprinās valdība, tad līdz nākamā gada marta beigām piedāvājumi par sadalītās "Parex bankas" un fonda pārdošanu "jau būs rokā". Tad būs jālemj bankas akcionāriem, vai viņus apmierina piedāvātā cena un pircējs.

Savukārt, ja akcionārus neapmierinās cena vai citi piedāvājuma nosacījumi, tad, pēc Melngaiļa teiktā, varētu apsvērt bankas zīmola maiņu ar kuru banka strādātu līdz brīdim, kad tirgū situācija uzlabotos.

Melngailis arī pastāstījis, ka "Parex banka" sadarbojas ar kādu reklāmas aģentūru Londonā, kas specializējusies zīmolu maiņas izstrādē. Summu, kas samaksāta par jaunā bankas zīmola izstrādi Melngailis neatklāja. Arī kāds ir izstrādātais jaunais "Parex bankas" nosaukums un jaunais zīmols banka neatklāj.

"Parex banka", kas tobrīd bija otrā lielākā Latvijas banka, 2008.gada rudenī vērsās pēc valdības palīdzības, lai izvairītos no finanšu problēmām, kuras bankai draudēja rasties pasaules finanšu krīzes dēļ. Lai atbalstītu banku, valdība pērn 8.novembrī pieņēma lēmumu kļūt par "Parex bankas" kontrolpaketes īpašnieci, iegūstot 51% bankas akciju. Savukārt 3.decembrī valdība ārkārtas sēdē jau nolēma pārņemt 84,83% "Parex bankas" akciju, papildus jau iepriekš pārņemtajam 51% bankas akciju iegūstot arī bankas līdzšinējiem lielākajiem akcionāriem Valērijam Karginam un Viktoram Krasovickim atlikušos 34% akciju.

Patlaban bankas 73,4% akciju īpašnieks ir Privatizācijas aģentūra, bet 22,4% - Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka.

BNS/Foto: LETA

Citi šobrīd lasa

"No visa nevajadzīgā esmu atteikusies," - Maija Doveika par savas dzīves revolūciju 1
"Ļaujiet apsēsties kaut divi galdi starpā!" Populārais bārmenis Andris Reizenbergs aicina atļaut pusdienot vismaz āra terasēs
Valērija Maligina "Olainfarm" mantinieču strīdā viena puse nolīgusi tieslietu ministra Jāņa Bordāna advokātu biroju 1
Pievienot komentāru

Стоимость платья герцогини Меган шокировала поклонников

Фигура 55-летней Лиз Херли на пляжном снимке взволновала поклонников