Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Skandalozā ekonomista šokējošā prognoze Latvijai

Sabiedrība
2010. gada 2. janvārī 19:20 2010. gada 2. janvārī 19:20
 
Bezdarbs pārsniegs 50% līmeni, lata vērtība var samazināties pat četrkārtīgi, Latvijas iedzīvotāji pārtiks vienīgi no ārzemju humanitārās palīdzības. Tā prognozē ekonomists Dmitrijs Smirnovs.

Skandalozais Ventspils ekonomists Dmitrijs Smirnovs paredz Latvijas bojāeju. Viņa prognozes gan nepiepildās. Pērnā gada rudenī viņš solīja drīzu lata devalvāciju, tā tomēr nenotika.

Skandalozais ekonomists, Ventspils augstskolas lektors Smirnovs nākamgad Latvijai paredz apokalipsi, kādu nav uzdrošinājies pareģot neviens analītiķis, politiķis un pat zīlnieks.

Jāatgādina, ka Smirnovu 2008. gada oktobrī aizturēja Drošības policija, viņu apvainojot baumu izplatīšanā par lata devalvāciju. Vēlāk viņš uzstājies ar ekstravagantām prognozēm par Latvijas nākotnes izredzēm. Smirnova kolēģi Ventspils ekonomistu uzskata par „traku”, jo viņš šī gada vidū Zviedrijas dienas avīzei „Expressen” apgalvoja, ka jau 2005. gadā paredzējis Latvijas ekonomikas pārkāršanu un jau sen zinājis par mūsu valsts nedienām.

Portāla ventasbalss.lv „Tribīnē” Smirnovs publicējis rakstu „Nākamgad Latvijai gaidāms bankrots”, kurā paredz valsts totālu apokalipsi. Lūk, dažas Smirnova prognozes:

* „Latvijas starptautiskais kredīta reitings tiks samazināts līdz atkritumu līmenim. Rezultātā sāksies ārzemju kapitāla masveida aizplūšana no Latvijas. Par ārzemju investīcijām Latvijai vienkārši vajadzēs aizmirst.”

* „Praktiski visi valsts brīvie līdzekļi tiks ieguldīti banku glābšanā (patlaban – kaut kur aptuveni miljards latu). Taču bankām šis miljards tas pats, kas mirušam komprese – tur vajadzēs vismaz 10 miljardus, taču nebūs, kur to naudu ņemt.”

* „Zviedru bankas var „pamest” savas meitas kā nevajadzīgu balastu, lai pašas nenogrimtu. Tās pārdos starptautiskajā finanšu tirgū savu meitu saistības firmām, kas specializējas parādu piedzīšanā, – tā saucamajiem starptautiskajiem „maitu ērgļiem”. Tādējādi jau vasarā Latvija būs kritiskā un praktiski bezizejas situācijā. Nauda budžetā beigsies, bet visapkārt būs kreditoru rindas, pieprasot nomaksāt rēķinus. „Maitu ērgļi” būs visaktīvākie.”

* „Var pat pieprasīt Latvijas Bankas kontu arestu. Komercbankas faktiski kļūs maksātnespējīgas. Šajā absolūti bezcerīgajā situācijā Latvijas Banka valdības ietekmē būs spiesta ieslēgt drukāšanas mašīnu. Bet tā kā Latvijas Bankā nevienam nav nekādas saprašanas par to, kā jāveic naudas emisija, tad nepamatota emisija tikai pasliktinās lietu stāvokli.”

* „Jau vasarā Latvija būs spiesta pasludināt defoltu. Jebkurā gadījumā defoltam vajadzēs notikt līdz Saeimas vēlēšanām, maksimāli septembrī. Grūti prognozēt, kas notiks ar latu. Visticamāk, to varēs palaist brīvā kritienā, proti, lata vērtība varētu kristies divas vai pat četras reizes. Un tajā brīdī, kad Latvija būs bankrotējusi, pie mums ieradīsies SFV kā „glābējs”.”

* „Latvijas valdība un Saeima, protams, paliks, taču viņu loma būs tīri formāla – viņu funkcija būs pildīt SVF pavēles.”

* „Bezdarbs sasniegs 50%, rūpniecības un lauksaimniecības paliekas tiks pilnībā likvidētas, bet vairums Latvijas iedzīvotāju dzīvos uz ārzemju humanitārās palīdzības rēķina.”

Elmārs Barkāns


Citi šobrīd lasa

Kā Jāņu dienu svin citas tautas pasaulē? 2
Jāņu naktij un rītam lielā valsts daļā izsludināts sarkanais brīdinājums
"Sacīšu zirga" pilnīga kontrole un izmantošana: Britnija Spīrsa gadiem pret savu gribu bijusi tēva aizbildniecībā
Pievienot komentāru

"За что ее жалеть? Борзая баба": зрители не прониклись откровениями экс-жены Аршавина 2

Агата Муцениеце в мини-шортах и тонкой майке подразнила округлым бюстом