Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Sibīrijas deputātam rēgojas Latvijas spiegi

Sibīrijas deputātam rēgojas Latvijas spiegi

Sabiedrība
2010. gada 12. janvārī 22:11 2010. gada 12. janvārī 22:11
 
No Sibīrijas atbraukušajam „žirinovskietim” Andrejam Šukinam licies, ka vairākas dienas viņam uz papēžiem minuši Latvijas specdienestu okšķeri.

Liberāldemokrātam Aleksandram Šukinam uzturēšanās Kurzemē bija visnotaļ saspringta – viņam aiz katra ciņa rēgojās Latvijas specdienestu vērīgās acis.
Krievijas ģenerālkonsuls Liepāja Jurijs Koteļņikovs Jaunā gada brīvdienas Liepājā pavadīt bija ielūdzis Altaja apgabala Likumdošanas sapulces deputātu liberāldemokrātu jeb „žirinovskieti” Andreju Šukinu.

Pēc atgriešanās no Latvijas Šukins Altaja novada presē publicējis spiegu stāstus, par to, kā viņu Kurzemē vajājuši Latvijas specdienesti.

„Interesants fakts. Kad es apmeklēju kapus, konstatēju, ka mani izseko. Kaut kādiem Latvijas dienestiem, acīmredzot, nepatika Krievijas Liberāldemokrātiskas partijas deputāta atrašanās uz Latvijas zemes. Visas piecas dienas, kuras pavadīju Latvijā, es redzēju, ka mani novēroja, brīžiem arī filmēja,” Šukina teikto atreferē Altaja novada interneta izdevums amic.ru.

Šukins Kurzemē apmeklēja 2. pasaules kara laikā kritušo padomju karavīru brāļu kapus. Kurzemes katlā padomju armijas rindās krita arī Šukina tēvocis. Savukārt Liepāja Šukinam ir tuva arī tādēļ, ka savulaik tur uz karakuģa „Sverdlovs” dienēja viņa vecākais brālis.

Krievijas ģenerālkonsuls Liepājā Šukinu uzaicināja piedalīties Uzvaras dienas svinībās 9. maijā. Tāpat altajiešu deputāts tikās ar Liepājas krievu kopienas pārstāvjiem. Liepājas krievu kopienas pārstāvji Šukinam lūdza pievērst „pastiprinātu uzmanību” krievu karavīru brāļu kapu problēmai Latvijas teritorijā. Ārpus Krievijas diplomātiskās pārstāvniecības Šukinam Latvijā nebija oficiālu tikšanos vai pieņemšanu.

Nekādi konkrēti pierādījumi, ka Šukinu būtu izsekojoši Latvijas specdienesti netiek publiskoti.

Zināms, ka Šukina partijas boss – Krievijas Valsts domes vicespīkers Vladimirs Žirinovskis par saviem šovinistiskajiem izlēcieniem ir iekļauts Latvijas „melnajā sarakstā” un viņam šī gada maija beigās ir liegta iebraukšana Latvijā, kur Žironovskis gribēja piedalīties NATO asamblejas parlamentārajā sesijā.

Elmārs Barkāns

Citi šobrīd lasa

"Gribi redzēt Rīgu?" Rīcības plāns, ja bērns aukstā laikā piešāvis mēli pie metāla 1
Leģendārajai dejotājai Vijai Vētrai ASV izkrāpta sakrātā bēru nauda
Linda Mūrniece atkal bez vīra uzvārda un gredzena - vai šķiršanās jau divus mēnešus pēc kāzām?
Pievienot komentāru

«Жизнь оборвалась в 24 года»: сын супермодели 90-х умер от передозировки

«Я без памяти. Хотели резать ногу»: Родители Юлии Началовой опубликовали голосовые сообщения умирающей дочери