Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Rīgas pedagogi varēs saņemt pašvaldības piemaksas

Sabiedrība
2010. gada 17. februārī 18:30 2010. gada 17. februārī 18:30
 
Rīgas pedagogi varēs saņemt pašvaldības piemaksas palielinātu pedagogu darba likmju veidā, aģentūra LETA uzzināja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejā.

LETA jau ziņoja, ka valsts veikto normatīvo aktu grozījumu dēļ Rīgas pašvaldība šogad nav varējusi izmaksāt pedagogiem paredzētās piemaksas. Piemaksām pedagoģiskajiem darbiniekiem Rīgas domes 2010.gada budžetā atvēlēti 4,3 miljoni latu.

Tagad pašvaldība plāno piemaksu vietā mainīt pedagogu darba likmes, nosakot tām mazāko un lielāko apmēru. Piemēram, vispārējās izglītības skolotāja vai pirmskolas izglītības pedagoga algas likme mēnesī par slodzi varētu būt no 245 līdz 400 latiem.

Kā norādīja Izglītības, kultūras un sporta departamenta direktors Guntis Helmanis, ar šo pašvaldības piemaksu plānots izlīdzināt starpību, kāda ir starp valsts un pašvaldības apmaksāto pedagogu algām. Piemēram, parastas skolas skolotājam, kam valsts šogad ir palielinājusi likmi, piemaksa varētu būt pieci lati, bet interešu izglītības pedagogam - 50 lati.

"Es liekuļotu, ja teiktu, ka visi būs apmierināti," sacīja Helmanis, piebilstot, ka no 7000 Rīgas vispārizglītojošos skolu pedagogu ap 3000 iesaistīti stipendiju projektā un saņemot 50 līdz 100 latus mēnesī, tādējādi starpība ar citiem pedagogiem esot pārāk liela. "Tāpēc priekšrocība jādod tiem, kuriem no janvāra nebija palielinājuma," teica departamenta direktors.

Plānots, ka piemaksas pedagogi varētu saņemt no 1.marta. Maksāt ar atpakaļejošu datumu neesot iespējams, tāpēc par diviem mēnešiem neizmaksāto summu plānots proporcionāli sadalīt pa atlikušajiem desmit gada mēnešiem.

Izglītības, kultūras un sporta komitejas deputāti šodien atbalstīja domes lēmumprojektu "Par darba samaksu Rīgas pašvaldības izglītības iestādēs strādājošajiem pedagoģiskajiem darbiniekiem" un nolēma to virzīt izskatīšanai domes sēdē steidzamības kārtā. Plānots, ka dome lēmumu varētu pieņemt nākamnedēļ.

Kā ziņots, Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (SC) un Rīgas vicemērs Ainārs Šlesers (LPP/LC) iepriekš publiski pauda sašutumu par valdībā pieņemtajiem grozījumiem likumos, kas Rīgas pedagogiem liedzot saņemt līdzšinējās 20 latu lielās piemaksas par darba kvalitāti.

Rīgas domes koalīcijas vadība situāciju nodēvēja par valdības bezatbildību un "cūcību".

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) pašvaldībām piemaksu vietā rosināja palielināt pedagogu darba likmes.

Kā aģentūrai LETA skaidroja IZM, minētās piemaksas neļauj izmaksāt ar janvāri spēkā stājušies grozījumi Izglītības likumā, kuru pārejas noteikumu 25.punkts paredz, ka ne šogad, ne 2011.gadā valsts un pašvaldību dibināto izglītības iestāžu pedagogiem nemaksā prēmijas un naudas balvas un neveic viņu materiālo stimulēšanu. Analoga norma iekļauta arī Vispārējās izglītības likuma pārejas noteikumu 13.punktā.

Ministrija norāda - ja pašvaldībām ir līdzekļi, kurus bija plānots novirzīt kvalitātes piemaksām, tos ar atbilstošu pašvaldības normatīvo dokumentu ir iespējams izmantot, nosakot pedagogiem nevis zemāko, bet lielāku darba algas likmi, starpību, kas rodas no pašvaldību noteiktās un valdības noteikumos noteiktās zemākās likmes, sedzot no pašvaldību budžeta līdzekļiem.

Kā ziņots, patlaban Ministru kabineta noteikumos noteikta pedagogu minimālā samaksa par darba likmi 245-255 lati atkarībā no darba stāža.

LETA

Citi šobrīd lasa

Bailīgajiem uz citu pusi: 9 īpaši baisas pasaules vietas 1
Uzticīgi kalpots kronim. Šodien pēdējā gaitā izvada princi Filipu 13
FOTO: Priecājoties par saulaino laiku, rīdzinieki laižas kopīgā dejā pie Mākslas muzeja 4
Pievienot komentāru

Больно смотреть: Елизавету II не узнать на похоронах своего мужа

Принц Уильям и принц Гарри воссоединились на похоронах принца Филиппа. Как прошла встреча братьев?