Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

No Groduma ierodas atvadīties daudz pielūdzēju

Sabiedrība
2010. gada 22. jūnijā 17:10 2010. gada 22. jūnijā 17:10
 
No leģendārā "Līvu" basģitārista un vokālista Jāņa Groduma otrdien Rīgas krematorijā ieradās atvadīties mūziķa tuvinieki, kā arī daudzi pielūdzēji un mūzikas jomas pārstāvji.

Uz mūziķa izvadīšanu pēdējā gaitā bija ieradušies daudzi mūzikas jomas pārstāvji un zinātāji - mūziķi, komponisti, festivālu rīkotāji, mūzikas žurnālisti, mūzikas izdevēji, kā arī politiķi, tostarp ekspremjers un rokmūzikas pazinējs Ivars Godmanis un "Līvu" senie draugi Roberts Zīle un Dzintars Rasnačs.

Izvadīšanas ceremonijā spēlēja Groduma ilggadējais grupas biedrs un draugs Ainars Virga un Ieva Akuratere.

Groduma mirstīgās atliekas pēc tam tiks nogādātas dzimtajā Liepājā.

Jau vēstīts, ka 15.jūnija vakarā slimnīcā 52 gadu vecumā mūžībā aizgāja leģendārais grupas "Līvi" mūziķis Jānis Grodums.

Pagājušajā ceturtdienā Vērmanes dārzā un Liepājā notika Grodumam veltīti piemiņas koncerti, kas pulcēja tūkstošiem mūziķa piekritēju un pazinēju.

Grodums kopš 1976.gada bija leģendārās rokgrupas "Līvi" dalībnieks, viņš ir tādu labi zināmu dziesmu kā "Ziņģe par bailēm", "Bailes par ziņģi", "Lakstugailis", "Nekad", "Piedod man" autors, kā arī iedziedājis vienu no būtiskākajām un leģendārākajām Atmodas laika dziesmām - "Dzimtā valoda".

"Līvi" kopš 90.gadu sākuma izdevuši vairākus albumus - akustisko koncertierakstu "Spoku koks", studijas ierakstus "Karogi", "K.M.K.V.P.", "Bailes par ziņģi", "Viva" un "2001".

Grupu gadu gaitā satricinājušas vairākas traģēdijas - 1985.gadā gāja bojā toreizējais grupas līderis Ēriks Ķiģelis, bet 2003.gada vasarā autoavārijā gāja bojā grupas bundzinieks Dainis Virga un skaņu operators Juris Jakovļevs.

Pēc šīs traģēdijas grupas koncertdarbība kļuva krietni retāka, taču grupa 2004.gadā izlaida studijas albumu "Pāri visam", ko veltīja iepriekšējā gadā bojāgājušajiem Virgam un Jakovļevam, bet 2006.gadā festivālā "Bildes" "Līvi" muzicēja kopā ar Liepājas simfonisko orķestri un vēlāk šo ierakstu izdeva DVD.

Dzīves pēdējos gados Grodums pievērsās fotografēšanai, tika rīkotas viņa darbu izstādes. Vēl nesen, mūziķim nonākot slimnīcā, tika rīkota viņa darbu izstāde, kuras ietvaros viņa radītās fotogrāfijas varēja iegādāties, tādējādi ziedojot līdzekļus Groduma atlabšanai.

LETA

Citi šobrīd lasa

Olga Kambala tomēr Turcijā netiek pie jauna deguna un krūtīm. Kāpēc tā? 10
“Būtu slikti, ja kaut kas notiktu...” Medvedevs kinofilmu gangsteru stilā draud Eiropas atomstacijām ar teroraktu 8
Pēc nedēļas komā mirusi Holivudas zvaigzne Anna Heša
Pievienot komentāru