Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Koalīciju veidos "Vienotība" un ZZS; risinās sarunas ar VL-TB/LNNK

Koalīciju veidos "Vienotība" un ZZS; risinās sarunas ar VL-TB/LNNK

Sabiedrība
2010. gada 18. oktobrī 18:01 2010. gada 18. oktobrī 18:01
 
Koalīcijas kodolu veidos apvienība "Vienotība" un Zaļo un zemnieku savienība, kas vēl veiks sarunas par sadarbību ar apvienību "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK.

Šobrīd Latvijā veiksmīgs krīzes risinājums tiek vērtēts daudz augstāk nekā panākumi mūzikā un sportā.

Pēc Dombrovska teiktā, sarunas ar "Saskaņas centru" (SC) pēc viņu šā rīta paziņojuma ir apstājušās.

Dombrovskis norādīja, ka šodien ir saņemtas partiju atbildes uz aicinājumu veidot koalīciju no četrām partijām. Pozitīvu atbildi sniegusi ZZS, kas piekritusi darboties koalīcijā, tādējādi jau nodrošinot parlamentā vairākumu ar 55 balsīm.

Dombrovskis atzina, ka pēc būtības pozitīvu atbildi sniegusi arī VL-TB/LNNK, bet esot jautājumi, par kuriem vēl būs jāveic atsevišķas sarunas.

Premjers norādīja, ka no SC tikušas saņemtas divas atbildes - pirmā it kā pozitīva, ar gatavību sēsties pie sarunu galda, bet šodien SC paziņojuši, ka tomēr noraida sadarbības pamatnosacījumus un vēlas sarunas sākt no "baltas lapas".

Dombrovskis norādīja, ka "Vienotība" šādam scenārijam nepiekrīt un sarunas ar SC ir apstājušās, tādēļ pie valdības veidošanas tiks strādāts ar ZZS un vēl veiktas sarunas ar VL-TB/LNNK. "Mēs izteicām priekšlikumu SC gan saistībā ar Latvijas okupācijas atzīšanu, gan latviešu valodas statusu, par kuriem būtu jāsēžas pie sarunu galda. Šie priekšlikumi ir ļoti fundamentāli," norādīja Dombrovskis.

Premjers pieļāva, ka SC nevēlēšanās pieņemt šos pamatnosacījumus ir saistīta ar viņu nevēlēšanos pieņemt sarežģītus lēmumus, kādi būs vēl priekšā.

TB/LNNK preses sekretārs Rolands Pētersons aģentūrai LETA sacīja, ka nacionālā apvienība jau iepriekš nav izrādījusi lielu vēlēšanos koalīcijā redzēt SC un tādēļ augsti novērtējot Dombrovska vēlmi darboties trīs partiju koalīcijā.

Savukārt apvienībā "Vienotība" ietilpstošās partijas "Sabiedrība citai politikai" līderis Aigars Štokenbergs aģentūrai LETA lielu prieku par Dombrovska lēmumu neturpināt sarunas ar SC nepauda un norādīja, ka, pēc viņa domām, vēl ir iespēja runāt ar SC.

Štokenbergs atzina, ka piekrītot "Vienotības" līdzpriekšsēdētājas Solvitas Āboltiņas (JL) teiktajam par to, ka esot vēsturiska iespēja konsolidēt Latvijas iedzīvotājus. "Galvenais ir runāt un paskaidrot savu viedokli," sacīja politiķis.

VL-TB/LNNK pārstāvis Imants Parādnieks aģentūrai LETA pauda gandarījumu, ka "šī spēlīte, kas te tika spēlēta, ir loģiski noslēgusies", un pauda cerību, ka tagad varēs koncentrēties nopietnam darbam un veiksmīgai sadarbībai trīs partiju koalīcijā.

SC vadība pārstāvji aģentūrai LETA viedokli par Dombrovska lēmumu pārtraukt sarunas savu viedokli paust nevēlējās.

Pēc JL valdes sēdes Dombrovskis devās uz "Vienotībā" ietilpstošās partijas "Pilsoniskā savienība" valdes sēdi, kur valdes locekļus iepazīstināja ar savu lēmumu par koalīcijas tālāko veidošanu.

Dombrovskis pēc PS sēdes žurnālistiem atzina, ka ar VL-TB/LNNK vēl būs nepieciešams papildu sarunu raunds par vairākiem jautājumiem, gan nekonkretizējot, kad šīs sarunas varētu notikt.

Dombrovskis atzīts par veiksmīgāku nekā Kaupers, Reiniks un Gulbis

Premjers Valdis Dombrovskis plūcis laurus tirdzniecības centra "Spice" veiktajā aptaujā, kurā viņš atzīts par veiksmīgāko cilvēku Latvijā, krietni apsteidzot ne tikai citus politiķus... Premjers apsteidzis arī tenisistu Ernestu Gulbi un dziedātājus Renāru Kauperu un Lauri Reiniku.

Sabiedrisko attiecību aģentūras "Prospero" pārstāve Maija Trikule informēja, ka Dombrovskis ierindojies veiksminieku topa pirmajā vietā, saņemot 697 balsis. Otrajā vietā palicis Gulbis ar 619 balsīm, pēc kura seko Ainārs Šlesers (LPP/LC), Aivars Lembergs (Zaļo un zemnieku savienība) un Nils Ušakovs ("Saskaņas centrs").

Tikai 336 cilvēki par lielāko veiksminieku uzskata maestro Raimondu Paulu, vēl mazāk Renāru Kauperu un Lauri Reiniku, bet desmitnieku noslēdz olimpiskais čempions Māris Štrombergs un uzņēmējs Gunārs Ķirsons.

Uz jautājumu par svarīgāko veiksmes faktoru visbiežāk atzīmēta atbilde "harmoniskas attiecības un mīlestība" - šādu atbildi atzīmējuši 1244 respondenti jeb 52% no aptaujas dalībniekiem. Panākumus biznesā un karjerā visaugstāk novērtējusi piektā daļa respondentu, bet varu un labus sakarus - 2,1% aptaujāto. Naudas nozīmi izcēluši 3,9% aptaujāto, savukārt popularitāti - tikai nepilns procents cilvēku.

Aptauja veikta no 17.septembra līdz 10.oktobrim internetā, tajā piedalījušies gandrīz 2500 balsotāji, no kuriem lielākā daļa - 68% - sievietes.

BNS/Foto:LETA

Citi šobrīd lasa

Kanādiešu miljonārs un viņa sieva ar privātu lidmašīnu dodas uz nomaļu teritoriju, lai izkrāptu vakcīnu 5
FOTO: nenoskaidroti huligāni Rīgā apzīmējuši tramvaju ar Ministru prezidentam Kariņam neglaimojošu grafiti 1
Pēc uzņēmējas Krištopanes apzagšanas viens no video varoņiem ar viņu sazinās; uzraksta arī otra puiša ģimene 1
Pievienot komentāru

Элизабет Херли показала пышную грудь 18-летнему сыну

«Аллочка стала моложе на 20 лет!»: Пугачева в модном наряде поздравила Добрынина