Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Joprojām uziet liecības par traģiskāko aviokatastrofu Latvijā. VIDEO

Sabiedrība
2010. gada 5. decembrī 12:51 2010. gada 5. decembrī 12:51
 
Vēl 43 gadus pēc Latvijas vēsturē traģiskākās aviokatastrofas kartupeļu laukā pie Liepājas lidlauka tiek atrastas lidmašīnas „An – 24” atlūzas. Joprojām katastrofas apstākļi pilnībā nav apzināti.

Pirms 43 gadiem Liepājā notika traģiskākā aviokatastrofa Latvijas vēsturē. Joprojām ik gadu tiek atrastas avarējušās lidmašīnas atlūzas.

1967. gada 30. decembra rītā notika traģiskākā katastrofa Latvijas vēsturē. Netālu no Liepājas lidlauka nogāzās lidmašīna „An – 24”, kura veica pasažieru reisu no Rīgas uz Liepāju. 43 cilvēki gāja bojā, seši izdzīvoja.

Tuvojoties lidostai, lidmašīnas spārns aizķēra telefonstabu un tas nolūza. Lidaparāts kļuva nevadāms un tas nogāzās. Katastrofa bija neordināra aviācijas vēsturē. Kā saka tās pētnieks, Liepājas žurnālists Ints Grasis, tad tas bija viens no miljons gadījumiem, kad izdzīvot lielākas iespējas bija tiem, kuri nebija piesprādzējušies, nevis otrādi, jo cilvēkus, kuri bija piesprādzējušies „samala” lidmašīnas atlūzās.

Vēl joprojām, apstrādājot lauku, uz kura nogāzās lidmašīna, zemnieki katru gadu atrod kādu avarējušās lidmašīnas atlūzu. Jaunākajā žurnāla „Liepājas Vēstules” numurā publicēts plašs pētījums par aviokatastrofu. Tomēr vēl ir neatklāti aspekti, piemēram, tā autoram Grasim vēl joprojām nav izdevies uzmeklēt visus aviokatastrofā izdzīvojošos cilvēkus.

Skatieties video, kurā aviokatastrofas pētnieks stāsta par to, kā vācis materiālus savam pētījumam un saviem iespaidiem.

Traģiskākā aviokatastrofa Latvijas vēsturē:

Elmārs Barkāns/Foto:

liepajniekiem.lv

Citi šobrīd lasa

"Kaut kas nav kārtībā ar to, kā mēs dzīvojam..." Beāte un Kristaps krasi izmaina dzīvesveidu 15
Pazīstamais latviešu ārsts no studijas savas mājas istabā māca glābt dzīvības
Bēdīgi slavenais narkomūlis Rolands Prīverts Bolīvijā uzņem filmu par narkotikām 2
Pievienot komentāru

Больно смотреть: Елизавету II не узнать на похоронах своего мужа

Принц Уильям и принц Гарри воссоединились на похоронах принца Филиппа. Как прошла встреча братьев?