Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Urbanovičs atzīstas politiskajā huligānismā un simpātijās krievvalodīgajiem radikāļiem

Politika
2011. gada 4. maijā 06:33 2011. gada 4. maijā 06:33
 
„Saskaņas centra” (SC) Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Jānis Urbanovičs nācis klajā ar skandalozu paziņojumu – viņš esot „ politiskais huligāns”, kurš krievu valodai Latvijā pieprasa oficiālu statusu.

„Saskaņas centra” Saeimas frakcijas priekšsēdētājs negaidīti kaismīgi ir iestājies par valsts valodas statusa piešķiršanu krievu valodai.

Intervijā krievu valodas portālam imhoclub.lv Urbanovičs paziņo, ka krievvalodīgie radikāļi Osipovs un Lindermans, kuri organizē parakstu vākšanu, lai varētu ierosināt referendumu par valsts valodas statusa piešķiršanu krievu valodai, ir „mūsu pašcieņas bruņinieki” un aicina viņiem palīdzēt arī latviešus.

Urbanovičš pauž, ka ne tikai krieviem, bet arī latviešiem būtu „dažādi jāsekmē viņu (Osipova un Lindermana) iniciatīva par to, lai krievu valodu Latvijā padarītu par valsts valodu”. Politiķis teic, lai Lindermans vispirms „dod pretī” latviešu nacionālistiem, lai pozīcijas politiskie spēki kļūtu piekāpīgāki un jautājumu par krievu valodu varētu atrisināt pie apaļā galda.

Līdz šim SC gan publiski centās norobežoties no krievu radikāļu akcijas. Vēl pirms pusotra mēneša Urbanovičs izplatīja paziņojumu, nosodot organizācijas „Dzimtā valoda”, kura vāc parakstus par krievu valodu, iniciatīvas.

Tagad Urbanovičs ir pārliecināts, ka Lindermans, aģitējot par valsts valodas statusa piešķiršanu krievu valodai, „glābj ne tikai godu un pašcieņu krieviem, kuri jau samierinājušies, aizbrauc vai klusi raud. Viņi glābj arī latviešus. Tā ir palīdzība tiem latviešiem, kuriem ir neērti teikt „mēs neesam pret krieviem”. (..) Lindermans man vienmēr bijis simpātisks, jo viņš ir politiskais huligāns. Mani politiskais huligānisms plēš vai pušu, man ļoti grūti valkāt manu saskaņas žaketi,” atklājis Urbanovičs. Akcija par krievu valodu Lindermana kompāniju „reabilitē, lai kādas muļķības viņi līdz šim darījuši un darīs,” teic Urbanovičs.

Vienlaikus Urbanovičs ska, ka viņš oficiāli nevar atbalstīt valsts valodas statusa piešķiršanu krievu valodai, jo ir devis Saeimas deputāta zvērestu, kurā kā vienīgā valsts valoda Latvijā ir minēta tikai latviešu valodai: „Mēs vienmēr esam iestājušies par to, lai krievu valodai tiktu piešķirts kāds oficiālais statuss. (..) Palīdziet Lindermanam. Bet, lūdzu, tikai tie, kuri nav devuši deputāta zvērestu... Personīgi es to esmu devis. Ikviens, kurš parakstās, rīkojas atbilstoši sirdsapziņai. To es saku arī latviešiem. (..) Palīdziet, kā varat! Ja varat palīdzēt ar savām prasmēm vai kādu citu talantu, tad dariet to! Tā ir goda lieta. Gan jūsu, gan mūsu.”

Elmārs Barkāns/Foto: Edijs Pālens/LETA

Citi šobrīd lasa

"Kaut kas nav kārtībā ar to, kā mēs dzīvojam..." Beāte un Kristaps krasi izmaina dzīvesveidu 14
Pazīstamais latviešu ārsts no studijas savas mājas istabā māca glābt dzīvības
Novārdzis Breds Pits ratiņkrēslā izvests no slimnīcas 1
Pievienot komentāru

Больно смотреть: Елизавету II не узнать на похоронах своего мужа

Принц Уильям и принц Гарри воссоединились на похоронах принца Филиппа. Как прошла встреча братьев?