Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Līga Dimitere lūdz Latvijas prezidentu atlaist visus parādus

Sabiedrība
2012. gada 9. februārī 14:07 2012. gada 9. februārī 14:07
 
Dziesminieka Kaspara Dimitera sieva Līga Dimitere pēc tam, kad viņa ģimenei nenokārtotu parādsaistību dēļ arestēti bankas konti, nu vērsusies pie Latvijas Valsts prezidenta Andra Bērziņa ar lūgumu pasludināt „Visu parādu atlaišanas gaviļu dienu”.

Līga Dimitere piedalās biedrības „Antiglobālisti” organizētajā mītiņā pie Saeimas, kurā aicina noguldīt naudu valsts bankās.

Kasjauns.lv jau rakstījis par Kaspara Dimitera finansiālajām nedienām – pirms vairākiem gadiem par nenokārtotajām kredītsaistībām banka atņēma viņa mājiņu Skujenes pusē,  tāpēc kopš tā laika ģimenei nākas mitināties puspagrabā - necilā 16 kvadrātmetru dzīvoklītī Pārdaugavā. Savukārt pērn parādu dēļ Kasparam Dimiteram tiesu izpildītāji arestēja banku kontus, mākslinieka autortiesības un pat viņa automašīnu.

Līgas Dimiteres izmisuma pilnā vēstule Latvijas prezidentam nav vienīgā Dimiteru ģimenes cīņas izpausme. Piemēram, kad aizvadītajā vasarā Dimiteram kreditori pat arestēja viņa veco auto, Dimiters publiski paziņoja, ka atteiksies no Latvijas pilsonības. „Ja par parādiem sods man būs jāizcieš ieslodzījumā, gribu to izciest kā īsts nevalsts nepilsonis, nevis kā neīstas valsts neīsts pilsonis,” toreiz paziņoja Dimiters. Bet aizvadītā gada nogalē Kaspars Dimiters Latvijas Republikas Ģenerālprokuratūrai adresēja iesniegumu, kurā aicināja sevi atzīt par krāpniecības upuri. Dimiters uzskatīja, ka viņu par cietušo ir padarījusi noziedzīga personu grupa jeb visa Latvijas banku sistēma, kura guvusi labumu no sveša īpašuma izmantošanas.

Līga Dimitere 2009. gadā ieradusies uz tautas sapulci Esplanādē pie Raiņa pieminekļa.

Savukārt, kad 2009. gadā banka par nenomaksātajiem parādiem Dimiteram atņēma 1995. gadā iegādātās Skujenes pagasta „Upesciema” mājas, leģendārās aktrises Vijas Artmanes dēls rakstīja atklātu lūgumu toreizējam ministru prezidentam Einaram Repšem. „Lūdzu Latvijas valsti pārņemt mana kredīta jau tiesā nonākušo lietu, lai mēs kā ģimene nekļūstam par bezpajumtniekiem un mans kā latvieša un Latvijas pilsoņa nekustamais īpašums nekļūst par eksporta preci tālākā Latvijas izpārdošanā ārzemju finanšu struktūrām,” toreiz rakstīja Dimiters.

Protams, Repše nereaģēja un valsts Dimiteram nepalīdzēja. Nu parādu jūgā nonākušā dziesminieka sieva Līga Dimitere vērsusies pie Latvijas prezidenta Andra Bērziņa.  

Lūk, Līgas Dimiteres lūgums prezidentam

LATVIJAS BAGĀTAJAM PREZIDENTAM

Andrim Bērziņam

Lūgums visu parādā esošo cilvēku vārdā

Šīs pasaules pulkstenis cilvēku trauksmes un neziņas laiku rāda bez pieciem mirkļiem visdziļāko pusnakti. Visi ir pazaudējuši visu.

Cilvēki vairs nevar panest šo banku politikas seku nāvīgo nastu, kas ar valsts atbalstu šajā kārdinājumā vilināja krist pilnīgi visus.

Noskumuši ir zīdaiņi, bērni, pusaudži, jaunieši, sievas un vīri, vecāsmammas un vecietēvi.

Lai cilvēki atkal būtu cilvēki, ir jāatgūst prieku, cerību dzīvot, jēgu atgriezties savās mājās, kuras tie pametuši, šausmās bēgot  no parādiem un to piedzinējiem.

Tici neticamajam, dari iespējamu neiespējamo, palīdzi cilvēkiem piedzīvot pasaku ar laimīgām beigām.

VISU PARĀDU ATLAIŠANAS GAVIĻU DIENU LATVIJĀ JĀPASLUDINA AR LIKUMU.

Pasludini, prezident, tautai brīvību no parādu jūga un Tu kļūsi par mazās Latvijas karaļvalsts lielo karali Andri Pirmo.

Tikai tad dzīve varēs sākties atkal.

Šo brīvlaišanu vēl dzīvajiem cilvēkiem lūdzu Tev, prezident, nāvi uzvarējušā Debesu Ķēniņa Jēzus Kristus Vārdā.

Latviete

pareizticīga kristiete

Līga Dimitere

2012.gada 8.februārī

Kasjauns.lv/Foto: Evija Trifanova,  Lita Krone / LETA

Citi šobrīd lasa

Kas jāņem vērā, iegādājoties Covid-19 testu aptiekā, un kurā brīdī to vislabāk veikt
Biedējoši pat astronomam: Galaktikā pamanīts nezināms, rotējošs objekts 4
"Nevakcinētie savu izvēli ir izdarījuši." Viļņas mērs aicina atcelt visus Covid-19 pandēmijas ierobežojumus 3
Pievienot komentāru