Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Kāpņutelpā Rīgā sašauts "kompromat.lv" žurnālists Jākobsons

112
2012. gada 29. martā 17:41 2012. gada 29. martā 17:41
 
Šodien Rīgā, Čaka ielas 47.nama kāpņutelpā sašauts interneta portāla "kompromat.lv" žurnālists Leonīds Jākobsons. Žurnālists nogādāts Stradiņa slimnīcā. Viņa dzīvībai briesmas nedraud.

(viss teksts papildināts ar jaunāko informāciju)

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes preses pārstāvis Toms Sadovskis apstiprināja, ka šodien Rīgas centrā kādā kāpņutelpā noticis uzbrukums vīrietim, izmantojot pagaidām nenoskaidrotu ieroci. Cietušais patlaban nodots mediķu aprūpē, sacīja Sadovskis.

Policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka ievainotā vīrieša dzīvībai briesmas nedraud. Sadovskis apliecināja, ka uzbrukums, iespējams, izdarīts ar traumatisko, gāzes vai cita veida ieroci.

Par notikušo sākts kriminālprocess pēc KL XIII nodaļas "Noziedzīgi nodarījumi pret personas veselību".

Policija plašākus komentārus par šodienas notikumiem Rīgas centrā, tai skaitā cietušā personību, nesniedz.

Savukārt Stradiņa slimnīcas pārstāve Ieva Lapsa nekādu informāciju nesniedza, norādot, ka bez pacienta atļaujas to liedz darīt Pacientu tiesību likums. Lapsa piebilda, ka šodien informācija šajā jautājumā arī netiks sniegta.

Kā ziņots, šopēcpusdien Rīgā, Čaka ielas 47.nama kāpņutelpā, sašauts interneta portāla "kompromat.lv" žurnālists Leonīds Jākobsons, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Incidents noticis kāpņutelpā starp ēkas 1. un 2.stāvu. Uz flīzētās grīdas īsu brīdi pēc notikušā bija redzama gaišu, biezu asiņu peļķe. Kāpņutelpā bija arī vēmekļi. Uz palodzes mētājās bezmaksas avīzes.

Iespējamā nozieguma vietu apskatīja divi Valsts policijas (VP) darbinieki, kuri pēc dažām minūtēm devās prom. Viens no klātesošajiem izteica minējumu, ka uz cietušo varētu būt šauts ar gāzes pistoli no tuva attāluma. Pēc ievainojuma gūšanas žurnālists pats esot uzskrējis uz savu dzīvokli, kas atrodas augstākā stāvā, un izsaucis neatliekamo medicīnisko palīdzību.

Jākobsons pēdējā laikā nonāca plašsaziņas līdzekļu uzmanības centrā pēc tam, kad portālā "kompromat.lv" tika publicētas Rīgas domes priekšsēdētāja Nila Ušakova (SC) 2008.gada e-pasta vēstules, kas tika sūtītas toreizējam Krievijas vēstniecības padomniekam Aleksandram Hapilovam. Ušakovs tobrīd bija 9.Saeimas deputāts, savukārt Hapilovs strādāja par Krievijas vēstniecības padomnieku, taču 2009.gadā viņš pameta darbu Latvijā.

Portāls "kompromat.lv", kura rīcībā bija nonākusi Ušakova un Hapilova sarakste, vērsās Ģenerālprokuratūrā, lai tiktu izvērtēts, vai šī sarakste neliecina par Ušakova nelikumīgu darbību. Kopumā portāla rīcībā nonākuši "tūkstošiem e-pastu", un tajos esot arī informācija par "Saskaņas centra" reklāmas kampaņām un par to, kurš un par kādiem līdzekļiem tās rīkojis, kā arī cita informācija.

Pēc šo vēstuļu publicēšanas portāls "kompromat.lv" kļuva par hakeru uzbrukuma upuriem. Par to portāla veidotāji vērsās policijā.

Turpretim policija pērn novembrī pēc Ušakova iesnieguma saņemšanas par viņa e-pasta uzlaušanu sāka kriminālprocesu. Izmeklējot šo kriminālprocesu, policija veica kratīšanu portāla "kompromat.lv" pārstāvja Jākobsona dzīvesvietā Rīgā. Kratīšanas laikā tika izņemti vairāki datu nesēji un divi datori. Policisti Jākobsonu uz 48 stundām aizturēja, bet pēc tam atbrīvoja.

Pēc žurnālista aizturēšanas un kratīšanu veikšanas tiesībsargājošajās institūcijās vērsās gan pats Jākobsons, gan Latvijas Žurnālistu asociācija. Pārkāpumus policistu rīcībā neviena iestāde nesaskatīja.

Jākobsons ir Latvijas Žurnālistu asociācijas biedrs.

Rīgas centrā noticis uzbrukums «kompromat.lv» žurnālistam (LTV video)

LETA /Foto: Edijs Pālens/LETA, Rojs Maizītis

Citi šobrīd lasa

Olga Kambala tomēr Turcijā netiek pie jauna deguna un krūtīm. Kāpēc tā? 4
"Mani sāpina viņu attieksme," - Liene Kiviča satraukusies, ka meitas noskaņotas pret māti 2
“Būtu slikti, ja kaut kas notiktu...” Medvedevs kinofilmu gangsteru stilā draud Eiropas atomstacijām ar teroraktu 6
Tēmas: LTV
Pievienot komentāru