Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Maija pēc mugurkaula lūzuma aizstāv sporta skolotāju

112
2012. gada 4. aprīlī 11:01 2012. gada 4. aprīlī 11:01
 
Dundagas vidusskolnieci Maiju, kura pagājušā mēneša nogalē fizkultūras stundā lauza mugurkaulu, izrakstīs no Ventspils slimnīcas un viņa ārstēšanos turpinās mājās, kur arī gatavosies eksāmeniem.

Dundagas vidusskolas sporta zāle, kurā Maija liktenīgās sporta stundas laikā lauza mugurkaulu.

Kasjauns.lv jau rakstīja, ka Dundagas vidusskolas 12. klases audzēkne, 18 gadu vecā Maija sporta stundas laikā, izpildot skolotājas uzdoto uzdevumu - apgūt akrobātikas vingrojumu stāju uz rokām, saļima un lauza mugurkaulu. Pēc negadījumu viņu aizveda ārstēties uz Ziemeļkurzemes slimnīcu Ventspilī. Dakteri teica, ka meitenei līdzās stāvējis sargeņģelis, jo viņa par matu tiesu izvairījās no vispārējās paralīzes.

Stāvēja klāt sargeņģelis

Atveseļošanās notiek raiti un Maiju jau grasās izrakstīt no Ventspils slimnīcas. Tomēr viņai priekšā vēl ir ilgs rehabilitācijas process.

Maija, kura vēl atrodas slimnīcā, saka, ka pēc dabas esot optimiste un arī šajā situācijā ir atradusi pozitīvo pusi. Viņa priecājas, ka viss beidzies salīdzinoši labi, jo varēja palikt uz gultas, raksta „Neatkarīgā Rīta Avīze”.

Arī slimnīcas galvenais ārsts Dainis Gīlis norāda, ka, par laimi, lūzums nav komplicēts. Dažreiz pēc mugurkaula lūzumiem var rasties kustību traucējumi, bet Maijai neko tādu nekonstatēja. Ārsts savā praksē neatceras līdzīgu gadījumu, ka šādā veidā kāds būtu guvis tamlīdzīgu traumu. Tas gan neliecina, ka meitenei bijuši vāji kauli vai muskulatūra, viņa „vienkārši neveiksmīgi nokrita”. Šonedēļ pacienti izrakstīs no slimnīcas, taču gultas režīms būs jāturpina arī mājās.

Maija aizstāv sporta skolotāju

Maija atceras, ka liktenīgajā dienā sporta stundā vingrinājās stājā uz rokām, bet sporta skolotāja turpat tuvumā sēdēja un komentēja, kā pareizāk to darīt. „Laikam par strauju atspēros un pārkritu sev pāri – ar visu ķermeņa svaru pa taisno nogāzos uz muguras,” saka Maija. Visvairāk Maiju uztrauc, ka notikušajā visi vaino skolotāju. Viņa pati skolotāju neapsūdz. Tas bija nelaimes gadījums. Vienkārši nepaveicās. Tāpat jauniete noliedz, ka viņai ir slikta fiziskā sagatavotība. „Neesmu nekāda hamburgeru ēdāja, kas neko fizisku nav darījusi, kā rakstīts interneta komentāros,” saka Maija. Meitene divus gadus trenējusies volejbolā, bet tagad mājās katru dienu vismaz pusstundu ir vingrojusi.

Arī titula „Gada sporta skolotājs 2011” ieguvēja Anželika Šilberga uzskata, ka Dundagas vidusskolas sporta skolotāja nav pelnījusi bargu nosodījumu. Šilberga gan uzsver, ka šobrīd skolēniem ir daudz sliktāka veselība nekā pirms desmit gadiem, tāpēc ir rūpīgi jāizvērtē, kādus vingrojumus viņiem uzdot. Vienam bērnam, kurš aktīvi sporto, var uzdot sarežģītākus uzdevumus, bet citam jādod vienkāršāki.

Valsts policija par šo gadījumu ir ierosinājusi kriminālprocesu, lai noskaidrotu, kādos apstākļos tas noticis, kādi bija vingrojumi, vai skolotājs nodrošinājis visus attiecīgos apstākļus vingrojumu izpildei, informē Valsts policijas Talsu iecirkņa pārstāve Jolanta Feldmane.

Eksāmeniem gatavosies mājās

„Vidusskola esot skaistākais laiks mūžā, un tagad sanāk, ka pēdējais visskaistākais pavasaris man ir jāpavada gultā,” raizējas Maija, kurai gultas režīms noteikts līdz 20. maijam. Bet tad jau pēc pāris dienām viņai būs jāiet uz pirmo eksāmenu. Skola nāk pretī un eksāmena priekšmetus skolotāji nāks mācīt uz mājām. Vēl priekšā meitenei būs fizioterapija, arī rehabilitācija Vaivaros.


Kasjauns.lv/ Foto: ekrānšāviņš no „Tautas balss” video

Citi šobrīd lasa

Olga Kambala tomēr Turcijā netiek pie jauna deguna un krūtīm. Kāpēc tā? 10
"Mani sāpina viņu attieksme," - Liene Kiviča satraukusies, ka meitas noskaņotas pret māti 6
“Būtu slikti, ja kaut kas notiktu...” Medvedevs kinofilmu gangsteru stilā draud Eiropas atomstacijām ar teroraktu 8
Pievienot komentāru