Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Režisors Alvis Hermanis beidzot pieņem Triju Zvaigžņu ordeni 21

Sabiedrība
2012. gada 18. aprīlī 12:10 2012. gada 18. aprīlī 12:10
Valsts prezidents Andris Bērziņš šodien pasniedza Triju Zvaigžņu ordeni režisoram Alvim Hermanim, kuram ordenis piešķirts par nopelniem Latvijas kultūrā un teātra mākslas attīstībā Latvijā. Pirms 4 gadiem viņš to ar skandālu atteicās pieņemt.

Tagad JRT mākslinieciskais vadītājs ir kļuvis par trešās šķiras Triju Zvaigžņu ordeņa komandieri.

Hermanim augstais valsts apbalvojums tika piešķirts jau 2007.gadā, taču tā gada 11.novembrī Jaunā Rīgas teātra (JRT) mākslinieciskais vadītājs neieradās uz ordeņa pasniegšanas ceremoniju Rīgas pils Ģerboņu zālē, šādi demonstrējot savu attieksmi pret toreizējo Valsts prezidentu Valdi Zatleru.

Hermanis skaidroja, ka šādi rīkojas "principiālu apsvērumu dēļ". "Man nav nekas pret ordeni, bet ir daži cilvēki, kuriem es roku negribētu spiest. Labāk, lai ordeni man atsūta pa pastu uz mājām vai teātri," toreiz teica Hermanis.

2008.gada augustā Hermanis preses konferencē, atbildot uz žurnālista jautājumu, paziņoja, ka nav atteicies no viņam pērn piešķirtā Triju Zvaigžņu ordeņa, bet sacīja, ka grib "sagaidīt laiku, kad Latvijā būs prezidents, pašlaik tur ir tukša vieta".

Tagad JRT mākslinieciskais vadītājs ir kļuvis par trešās šķiras Triju Zvaigžņu ordeņa komandieri.

Valsts prezidents pateicās par Hermaņa darbu teātra režijas mākslā un izteica gandarījumu par režisora starptautiskajiem panākumiem. "Jūsu vārds un ilggadējais radošais devums Latvijas un pasaules teātru režijas mākslā ir nozīmīga un paliekoša mūsdienu teātra vērtība, kas spilgti apliecinās katrā Jūsu režisētajā izrādē, ko ar ovācijām novērtē ikviens patiess teātra cienītājs," norādīja Valsts prezidents.

LETA, Foto: Edijs Pālens/LETA


Citi šobrīd lasa

Akupunktūra skaistumkopšanā - tā sola botoksa efektu bez rētām. Vai tiešām tā spēj aizstāt regulāru kosmetologa apmeklējumu?
Kā ātri un vienkārši pagatavot sieru - un kur pēc tam likt sūkalas
Pusaudze noslepkavo savu labāko draudzeni, jo svešinieks internetā par to piesolījis 13 miljonus dolāru 14
Skatīt visus komentārus

Почему Гарри носит обручальное кольцо, а Уильям нет: комментарий дворца

«Мисс Москва-2015» Оксана Воеводина рассказала, как начался ее роман с королем Малайзии