Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

„Elkor” nepilsoņiem preces tirgo ar atlaidi, pilsoņiem – dārgāk

Sabiedrība
2012. gada 20. aprīlī 13:22 2012. gada 20. aprīlī 13:22
 
Lielveikalu tīkls „Elkor” martā šķirojis pircējus pēc valodas: ja tikusi uzrādīta Latvijas nepilsoņa vai ārvalsts pase, tad pirktajai precei piemērota 11% atlaide, savukārt Latvijas pilsoņiem šāda veida atlaide gan nepienācās.

Veikalu tīkls „Elkor” pagājušajā mēnesī diskriminējis Latvijas pilsoņus, viņiem preces pārdodot dārgāk nekā citu valstu pilsoņiem un nepilsoņiem.

Pēc saņemtajām lielveikala „Elkor” klientu sūdzībām, LNT raidījums „Degpunktā” bija devies uz „Elkor” veikalu Rīgā, Brīvības gatvē, kā „pircēju” sev līdzi ņemot krieviski runājošo Aleksandru. Ierakstā ar slēpto kameru raidījums guvis apstiprinājumu, ka Aleksandrs, ja vien uzrādīs nepilsoņa vai citas valsts pasi, varēs saņemt 11% atlaidi par pirkumu. Pārdevējs klientam skaidrojis, ka tas esot uzskatāms par labas gribas žestu.

Uzzinot par šādu „Elkor” atlaižu akciju, Tiesībsarga biroja darbinieki pauduši par to sašutumu. Tiesībsarga biroja pārstāve Šarlote Bērziņa uzsvēra, ka „Elkor” realizētā akcija ir diskriminācijas aizlieguma pārkāpums, kas noteikts Patērētāju tiesību aizsardzības likumā. Turklāt šai akcijai neesot saskatāms objektīvs mērķis un pamatojums.

„Ja veikals atrodas Latvijā, un cilvēks nevar ieiet veikalā un saņemt to pašu atlaidi, ko saņem ienācis ārvalstnieks,  tad tas ir uzskatāms par diskriminācijas aizlieguma pārkāpumu pret latviešiem, pret Latvijā dzīvojošiem pilsoņiem un Latvijas rezidentiem,” pauda Bērziņa.

„Elkor” pārstāvji Tiesībsargam paskaidrojuši, ka piešķirt atlaides nerezidentiem izvēlējušies tādēļ, lai piesaistītu papildu līdzekļus Latvijas ekonomikā, radītu Latvijā pievilcīgus apstākļus ārzemju tūristiem, kā arī, lai piesaistītu jaunus ārzemju klientus, piedāvājot viņiem īpašus iepirkšanās nosacījumus. Lai saņemtu 11% atlaidi, pieticis ar to, ka cilvēks uzrādījis personu apliecinošu dokumentu, kas apliecina atbilstību šai akcijai.

Bērziņa sacīja: „Mēģinām panākt izlīgumu vienošanās ceļā, ka uzņēmums apņemas turpmāk neveikt šādas darbības. Ja tas attiecīgi netiks darīts, var uzlikt administratīvo sodu.”

TV raidījums saņēmis atbildes no uzņēmuma pārstāvjiem. Viņi norādījuši, ka šīs akcijas mērķis bijis „sildīt Latvijas ekonomiku”. „Degpunktā” gan norāda, ka diez vai uz Latviju no ārzemēm speciāli brauktu tūristi, kuri šeit gribētu iegādāties „Elkor” preču pamatklāstu – televizorus, veļas mašīnas un ledusskapjus. Pēc visa spriežot, šī akcija pārsvarā kalpoja Latvijas nepilsoņu un šeit dzīvojošo Krievijas pilsoņu interesēm.


Kasjauns.lv/Foto: Edijs Pālens/LETA

Citi šobrīd lasa

Šlesera partijas valstij parādā palikušas 860 tūkstošus eiro. Viņš skaidro: „Tā bija varas partiju atriebība” 14
Fani slavē, ka Drū Berimora un Kamerona Diaza prot novecot, neaizraujoties ar filleriem
Zvans “no bankas": telefonkrāpnieki iemanījušies īpaši viltīgas metodes 12
Tēmas: Degpunktā, Elkor
Pievienot komentāru

Стали известны первые итоги выборов в Госдуму России

По-прежнему красотка: Джулия Робертс впервые за много месяцев появилась на публике