Tapis leģendārās Liepājas estrādes „Pūt, vējiņi!” rekonstrukcijas projekts
Tāds jaunās paaudzes koncertdārzs „Pūt, vējiņi!” ir Andra Kokina izstrādātajā skiču projektā.
Novadu ziņas

Tapis leģendārās Liepājas estrādes „Pūt, vējiņi!” rekonstrukcijas projekts

Jauns.lv

Arhitekti ir izstrādājuši skiču projektu, kāds pēc rekonstrukcijas varētu izskatīties leģendārais Liepājas koncertdārzs „Pūt, vējiņi!”. Nākamā gada pavasarī jau jābūt gatavam tehniskajam projektam, lai varētu uzsākt rekonstrukcijas darbus.

Tapis leģendārās Liepājas estrādes „Pūt, vējiņi!” ...

Uz jauno koncertestrādi, tenisa laukumiem un uz jūru no Peldu ielas vedīs „Dziesmu taka”, skanot „Pilsētai vētru un dzintara krastā” un „Dzimtajai valodai” – tā jauno koncertdārza „Pūt, vējiņi!” ideju portālam liepājniekiem.lv skaidro projektētājs - arhitekts Andris Kokins.

Pašlaik Liepājas būvvaldē apstiprināšanai iesniegts estrādes skiču projekts, pēc līguma martā jābūt gatavam tehniskajam projektam. „Pirmais iespaids – ļoti vērienīgi risināts projekts, varētu būt ieguvums pilsētai. Andris ir ļoti jauki sazīmējis, vienīgi – vai pilsētai pietiks naudas, lai ieceres realizētu,” īsumā Kokina darbu laikrakstam „Kurzemes Vārds” komentēja Liepājas galvenais arhitekts Indulis Kalns. Kamēr skiču projekts vēl tiek izskatīts Būvvaldē, autors ar to iepazīstina skatītājus paša un arhitektes Aijas Kokinas kopīgajā darbu izstādē, kura atklāta Liepājas Olimpiskajā centrā. Darbus, starp kuriem ir gan tepat realizētie, gan ārzemju pasūtītājiem paredzētie projekti, varēs aplūkot divas nedēļas.

„Dziesmu taka” sāksies ar „Pilsētu vētru un dzintara krastā”. „Kādreiz dzīvoju Daugavpilī, atceros – tēvs man teica: „Klausies, tā ir dziesma par Liepāju! Un tā man šī dziesma arī prātā ir palikusi,” atceras koncertdārza projektētājs Andris Kokins.
„Dziesmu taka” sāksies ar „Pilsētu vētru un dzintara krastā”. „Kādreiz dzīvoju Daugavpilī, atceros – tēvs man teica: „Klausies, tā ir dziesma par Liepāju! Un tā man šī dziesma arī prātā ir palikusi,” atceras koncertdārza projektētājs Andris Kokins.

Koncertestrādē plānotas sēdvietas apmēram 1200 skatītājiem, aizmugurē un sānos – stacionāra tribīne skatītājiem, bet vidus daļā uz betonētās grīdas var novietot ne tikai krēslus, bet pēc vajadzības – divus strītbola laukumus vai minifutbola laukumiņus. Skatuve paredzēta ar maināmiem līmeņiem, tā, lai to varētu izmantot arī par skatītāju tribīnēm, ja par spēles laukumu pārvērš estrādes vidusdaļu. Estrādes skatuves ēka ar garderobēm un grimētavām paredzēta nedaudz plašāka nekā pašlaik un ar terasi otrajā stāvā jūras pusē, iespējams, ar skatu uz jūru. Tur varētu atrasties arī kafejnīca, kas darbotos cauru gadu. Sānos ieplānota būve ar tualetēm un tirdzniecības vietas.

Koncertdārza teritoriju būs iespējams nožogot atsevišķi. Tādējādi varēs rīkot atsevišķus pasākumus vienlaikus – koncertdārzā zem klajas debess un estrādē zem buru jumta. Vēsā laikā skatītāju telpu par pieciem grādiem siltāku padarīs infrasarkanie sildītāji, bet tveicē karsto gaisu izlaidīs pa speciāliem brezenta vārstiem jumtā. Tā kā apkārt ir daudz koku, siltumnīcas efektam nevajadzētu būt, spriež. Kokins.   

No vecā koncertdārza saglabāsies vien skatuves portāla siena, kas mūrēta no vecajiem bruģakmeņiem.

Elmārs Barkāns/Foto: liepājniekiem.lv