Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

"Staro Rīga" laikā pilsētvidi rotās 80 krāšņi gaismas objekti

Kultūra
2012. gada 13. novembrī 12:46 2012. gada 13. novembrī 12:46
 
Piektā gaismas festivāla "Staro Rīga" laikā rīdziniekus un pilsētas viesus no 15.novembra līdz 18.novembrim ik vakaru pilsētā priecēs ap 80 krāšņi gaismas objekti.

Šoreiz gaismas festivāla konkursa programmā piedalīsies 23 projekti, kas ir par trīs projektiem vairāk nekā pērn.

Festivāla konkursa programmā piedalās Rīgas domes finansēti projekti, un to vidū būs uz Ministru kabineta ēkas skatāmā video un gaismas projekcija "Cilvēka mūžs Latvijai", pie Rīgas Porcelāna muzeja, Konventa sētā, skatāmā videoinstalācija "Dārgumu kaleidoskops", pie Rīgas Kongresu nama laukumā skatāmā gaismas instalācija "Nebeidzamais stāsts", kā arī Latvijas Mākslas akadēmijas dārzā izveidotā dzijas un gaismas instalācija "Pavedieni", 13.janvāra ielā Daugavmalā pie Dzelzceļa tilta skatāma gaismas instalācija "Ārpuszemes civilizācijas" un citi pilsētvidē izvietoti krāšņi, pārsteidzoši gaismas objekti.

Šogad gaismas festivālā "Staro Rīga" nozīmīga ir sadarbības partneru objektu programma, kas festivālu krāšņos ar lielākiem un mazākiem gaismas pārsteigumiem. Festivāla sadarbības partneru gaismas objektu programmā iekļauti 11 gaismas objekti, to vidū būs uz topošās Latvijas Nacionālās bibliotēkas fasādes skatāmā gaismas instalācija "Izdejo mīlestību!", uz Latvijas Nacionālā mākslas muzeja kāpnēm īstenotā interaktīva skaņas, video un gaismas projekcija "Samsung Smart Sessions", uz Pulvertorņa īstenotā projekcija "Sūti mīlestību!" un citi interesanti apskates objekti.

Savukārt pilsētvides dekoratīvo gaismas objektu programmā skatītājiem tiks piedāvāti trīs gaismas objekti, jauniešu un studentu gaismas objektu programmā - 18, radošās darbnīcas "Rīga 2014 Think Tank" gaismas objektu programmā - trīs, gaismas kafejnīcu maršrutā - 21 gaismas objekts. Kafejnīcu maršruta gaismas objekti turpinās starot līdz nākamā gada janvārim, tādējādi iepriecinot gan rīdziniekus, gan pilsētas viesus arī gadu mijas svētku laikā.

Gaismas festivālā šoreiz tiks realizēta arī viena pilsētas iedzīvotāju līdzdalības akcija un būs piedāvāti vairāki īpašie notikumi.

Šogad festivāla tēma un aicinājums ir doties gaismas - patiesu vērtību - meklējumos. Katram gaismas objektam ir sava leģenda, tāpēc ikviens aicināts uzkavēties pie tiem un izbaudīt pilsētu nesteidzīgā pastaigā.

Festivāla laikā gaismas objekti pilsētā iedegsies ik vakaru plkst.18 un priecēs skatītājus līdz plkst.23. Īpaša festivāla diena būs 17.novembris, kad, pievienojoties starptautiskai akcijai, festivālā tiks atzīmēta Starptautiskā priekšlaicīgi dzimušo bērnu diena. Šajā vakarā Pārdaugavā tiks īstenots šovs "Pagarinātā diena", kā arī pirmo reizi pilsētas iedzīvotāji un viesi ieraudzīs "Latvijas Tiltu" dāvanu valsts svētkos - izgaismotu Vanšu tiltu.

Vanšu tilts ir viens no objektiem, kas paliks arī pēc festivāla noslēguma un pilsētu krāšņos ilgtermiņā. Ilgtermiņā paliks arī Rīgas Doma baznīcas vitrāžu izgaismojums, "Saules pulkstenis - Origo Universi" Stacijas laukumā pie tirdzniecības centra "Origo" un ar ielu vingrošanas rīkiem aprīkota vieta Stabu ielā.

Turpinot Eiropas kultūras galvaspilsētas radoši informatīvās telpas tradīcijas, Rīgas centrā pie Raiņa pieminekļa festivāla "Staro Rīga" laikā darbosies radoši informatīvā telts "Esplanāde 2014". Festivāla dienās "Esplanāde 2014" darbosies kā centrālais informācijas punkts, kur ikviens varēs saņemt objektu karti un programmu, uzzināt visu par festivāla īpašajiem notikumiem, sabiedriskā transporta kustību un laika ziņas, kā arī lietot "Lattelecom" bezmaksas bezvadu internetu.

"Staro Rīga" laikā pilsētā darbosies vēl arī divi "Uzziņu dienesta 1188" informācijas centri - pie "Laimas" pulksteņa un Rātslaukumā, kur apmeklētāji varēs saņemt objektu karti un programmu, uzzināt visu par festivāla īpašajiem notikumiem un lietot "Lattelecom" bezvadu internetu.

Šogad gaismas festivālu "Staro Rīga" rīko nodibinājums "Rīga 2014", un festivāls ar īpaši krāšņu programmu būs arī viens no Eiropas kultūras galvaspilsētas gada programmas notikumiem.

Ar gaismas festivāla "Staro Rīga" objektiem interesenti var jau iepazīties mājaslapā "www.staroriga.lv".


LETA

Citi šobrīd lasa

Kāpēc atkal uzrodas cistīts? Atbild urologs
"Cik var mani ķengāt!" - dziedātāja Samanta Tīna pukojas, ka viņu apvaino Lukašenko atbalstīšanā
Bezvēsts prombūtnē meklētais Guntis Žuks atrasts noslīcis
Pievienot komentāru

Племянница принцессы Дианы вышла замуж за миллиардера

ФОТО: Дженнифер Лопес подтвердила воссоединение с Беном Аффлеком