Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Mazajā Mežotnes pilī sāksies šī gada koncertsezona

Kultūra
2013. gada 13. maijā 03:17 2013. gada 13. maijā 03:17
Mazā Mežotnes pils no jūnija līdz septembrim aicina klausītājus muzikālā ceļojumā no baroka meistardarbiem līdz Džonam Keidžam un džeza mūzikai, kā arī piedāvā vienreizēju iespēju klausīties latviešu kamermūzikas pirmatskaņojumus.

Mazās Mežotnes pils pārstāvis Māris Binders aģentūru LETA informēja, ka otrdien, 14.jūnijā, Mazajā Mežotnes pilī Rīgas festivāla ietvaros pianists Juris Žvikovs kopā ar vijolnieci Svetlanu Okuņu un čellisti Ingu Sunepu atskaņos Pētera Plakida "Romantisko mūziku" vijolei, čellam un klavierēm, Dmitrija Šostokoviča "Trio mi minorā" un Džona Keidža sonātes un interlūdijas sagatavotām klavierēm.

Videomākslinieks Roberts Rubīns šim koncertam gatavo īpašas video projekcijas.

Savukārt pēc mēneša, 12.jūlijā, Starptautiskā senās mūzikas festivāla ietvaros itāļu čella virtuozs Mario Brunello Mazajā Mežotnes pilī atskaņos Georga Fīlipa Tēlemaņa, Johana Sebastiana Baha, Klaudio Monteverdi, Ežēna Izaī un Astora Pjacollas skaņdarbus čellam un cilpmašīnai.

Brunello spēlē lielisku 17.gadsimtā būvētu Madžīni čellu. Brunello spēlējis ar Filadelfijas orķestri, Londonas filharmonisko orķestri, Francijas Nacionālo orķestri, La Scala orķestri, Romas Sv.Cecīlijas akadēmijas orķestri, "Berlīnes filharmoniķiem", skaidroja Binders.

3.augustā Pētera Vaska fonds aicina uz koncertu "Ielūdz Pēteris Vasks. Vasara. Mežotne". Šajā koncertā pirmatskaņojumus piedzīvos divi Pētera Vaska fonda pasūtinājumi - Santas Ratnieces jaundarbs "Es mīlu mazo, smalko lietu ..." ar Imanta Ziedoņa dzeju un Pētera Plakida jaundarbs ar Ojāra Vācieša dzeju.

Koncertā muzicēs "Lielās mūzikas balvas 2012" nominate kategorijā "Par izcilu interpretāciju" soprāns Liene Kinča, flautiste Dita Krenberga, čellists Ēriks Kiršfelds, pianists un komponists Pēteris Plakidis. Koncertā skanēs arī Jāzepa Vītola un Jāņa Mediņa solodziesmas, Pētera Vaska, Pētera Plakida un Imanta Zemzara instrumentālā kamermūzika, kā arī operu un operešu ārijas.

27.septembrī Mazajā Mežotnes pilī uzstāsies "Lielās mūzikas balvas 2012" skatītāju simpātijas balvas ieguvējs Daumants Kalniņš ar džeza kvintetu. Koncerta programmā skanēs dziedātāja un klausītāju iecienītās Stinga kompozīcijas, džeza standarti un Daumanta Kalniņa oriģinālkompozīcijas.

Koncertu sākums - plkst.20. Biļetes var iegādāties "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā.

Mežotnes Mazā pils atrodas pašā Lielupes krastā. Tā ir viena no Mežotnes pils kompleksa ēkām. Pils ir pilnībā atjaunota un izremontēta, restaurējot seno laiku stilu, kas mijas ar mūsdienīgu komfortu. Pilī un tās apkārtnē tiek rīkoti dažādi koncerti, izstādes un mākslas plenēri.

LETA

Citi šobrīd lasa

7 lietas, kurām nav jāatrodas virtuvē uz darba virsmas
Pusaudze noslepkavo savu labāko draudzeni, jo svešinieks internetā par to piesolījis 13 miljonus dolāru 14
Evija Sloka atklāti pastāsta par savām likstām: "Vēl joprojām katra diena ir kā jautājuma zīme" 1
Pievienot komentāru

Почему Гарри носит обручальное кольцо, а Уильям нет: комментарий дворца

«Мисс Москва-2015» Оксана Воеводина рассказала, как начался ее роман с королем Малайзии