Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Jaroslavs Streļčenoks no KNAB Sabiedriskās konsultatīvās padomes izslēdzis divas nevalstiskās organizācijas - sabiedrību par atklātību "Delna" un sabiedriskās politikas centru "Providus".

Streļčenoks no KNAB konsultatīvās padomes izslēdz viņu kritizējošo "Delnu" un "Providus"

Politika
2016. gada 9. novembrī 18:15 2016. gada 9. novembrī 18:15
 
Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks no KNAB Sabiedriskās konsultatīvās padomes izslēdzis divas nevalstiskās organizācijas - sabiedrību par atklātību "Delna" un sabiedriskās politikas centru "Providus".

KNAB paziņojumā presei raksta, ka saskaņā ar padomes nolikumu tās sastāvu apstiprina KNAB priekšnieks. Tāpat nolikums nosaka gadījumus, kad KNAB priekšnieks ir tiesīgs izslēgt nevalstisko organizāciju no padomes sastāva. Izslēgšana ir iespējama, ja organizācija rakstveidā izteikusi attiecīgu lūgumu, ja tā tiek likvidēta, ja netiek ievērota nolikumā noteiktā sēžu apmeklēšanas kārtība, kā arī ja organizācija pieļāvusi rupju ētikas normu pārkāpumu.

Šajā gadījumā KNAB ieskatā abas minētās nevalstiskās organizācijas ir pieļāvušas ētikas normu neievērošanu, informāciju par KNAB ilglaicīgi atspoguļojot un publiskojot, nepārbaudot informācijas atbilstību faktiskajai situācijai, kā arī izplatot faktiskai situācijai neatbilstošu informāciju par KNAB darbību.

Padome izveidota, lai nodrošinātu sabiedrības pārstāvju līdzdalību korupcijas novēršanas politikas veidošanā, īstenošanā un sabiedrības izglītošanā. Padomes uzdevums ir veicināt KNAB saikni ar sabiedrību, sniedzot rekomendācijas KNAB par aktuāliem jautājumiem.

Padomes priekšsēdētājs ir Latvijas Juristu biedrības prezidents Aivars Borovkovs.

Līdz ar "Delnas" un "Providus" izslēgšanu padomē paliek 15 organizācijas. "Providus" padomē pārstāvēja korupcijas pētnieks Valts Kalniņš, bet "Delnu" - tās vadītājs Jānis Volberts.

Jau ziņots, ka nesen "Delnas" un domnīcas "Providus" kopīgi sagatavotajā ziņojumā tika kritizēts Streļčenoks. Ziņojumā minēts, ka viens no iemesliem, kas vājinājis korupcijas apkarošanas darbu valstī, ir Streļčenoka vadības stils.

Konkursā uz KNAB priekšnieka amatu tika saņemti desmit pieteikumi, tomēr konkursa komisija nesen atzina, ka neviens no viņiem, tostarp pašreizējais KNAB priekšnieks Streļčenoks, nav virzāms uz konkursa otro kārtu. Pirmajā kārtā atlases komisija izvērtēja kandidātu atbilstību normatīvajā regulējumā noteiktajiem kritērijiem.

Streļčenokam amata pilnvaru termiņš beidzas nākamnedēļ.

LETA/Foto: Ieva Lūka/LETA

Citi šobrīd lasa

Kas jāņem vērā, iegādājoties Covid-19 testu aptiekā, un kurā brīdī to vislabāk veikt
Biedējoši pat astronomam: Galaktikā pamanīts nezināms, rotējošs objekts 4
17 gados par olimpisko čempioni kļuvusī sportiste atklāj, kāpēc zelta medaļu izmetusi mēslainē
Pievienot komentāru