Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

PBK vairs nerādīs Lietuvā sašutumu izraisījušo raidījumu "Cilvēks un likums"

Sabiedrība
2013. gada 10. oktobrī 21:07 2013. gada 10. oktobrī 21:07
 
"Pirmais Baltijas kanāls" (PBK) vairs nerādīs raidījumu "Cilvēks un likums", kas pagājušajā nedēļā izraisīja sašutumu Lietuvā, ceturtdien paziņoja mediju holdings "Baltijas mediju alianse" (BMA), kam pieder PBK licence.

"Izprotot savu atbildību pret Lietuvas sabiedrību, "Baltic Media Alliance" ir veikusi izlēmīgus pasākumus. BMA informē, ka programma "Cilvēks un likums" vairs netiks rādīta PBK, jo ši programma neatbilst vispārcilvēciskajaām vērtībām, morālajām un ētiskajām nostādnēm," teikts BMA paziņojumā presei.

Piektdien   PBK pārraidītajā Krievijā sagatavotajā raidījumā "Cilvēks un likums" Krievijas pilsonis Mihails Golovatovs, kurš 1991.gada 13.janvārī Viļņā komandēja padomju specvienības "Alfa" grupu, kas uzbruka televīzijas tornim,  un citi raidījuma dalībnieki noliedza, ka šāds uzbrukums vispār noticis, ziņoja portāls "15min.lt". Lietuvā noliegt, ka 1991.gada 13.janvārī notika uzbrukums Viļņas televīzijas tornim, ir noziegums.

Par šo raidījumu pirmdien sāka izmeklēšanu Lietuvas Radio un televīzijas komisija, kas ceturtdien nolēma uz trim mēnešiem aizliegt Lietuvā pārraidīt tos   PBK raidījumus, kas sagatavoti Krievijā. Lietuvas otrais lielākais maksas televīzijas tīkls "Cgates" jau pirmdienas vakarā uz laiku pārtrauca translēt   PBK.

Otrdien komisija pieprasīja   PBK  atsaukt melīgo informāciju un atvainoties Lietuvas iedzīvotājiem.

Mediju holdinga "Baltic Media Alliance Lietuva" (BMA), kas Lietuvā translē   PBK, meitasuzņēmuma Lietuvā "BMA Lietuva" valdes priekšsēdētāja Jolanta Butkevičiene otrdien atvainojās par Lietuvā sašutumu izraisījušo raidījumu par 1991.gada 13.janvāra notikumiem. Savukārt pats holdings paziņoja, ka ir gatavs atvainoties par raidījuma saturu, ja to liks tiesa.

Padomju armijas, Valsts drošības komitejas (VDK) un Komunistiskās partijas neveiksmīgajā mēģinājumā gāzt Lietuvas   valdību, kas bija pasludinājusi valsts neatkarību, 1991.gada 13.janvārī gāja bojā 14 mierīgie iedzīvotāji un vairāk nekā 1000 tika ievainoti, kad padomju varas pārstāvji mēģināja ieņemt   televīzijas   torni  un Lietuvas radio un   televīzijas  ēku Viļņā. 

BNS

Tēmas: Lietuva, VDK, PBK
Pievienot komentāru