"Spurs" pēc vairāku gadu pārtraukuma izcīna NBA čempiontitulu
2014. gada 16. jūnijs, 09:02

Sanantonio "Spurs" vienība svētdien pirmo reizi kopš 2007.gada triumfēja Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) čempionātā.

Finālsērijas piektajā spēlē "Spurs" savā laukumā ar 104:87 (22:29, 25:11, 30:18, 27:29) apspēlēja pēdējo divu gadu līgas čempioni Maiami "Heat", sērijā līdz četrām uzvarām triumfējot ar 4-1.

Pirmās ceturtdaļas laikā "Heat" pamanījās izvirzīties vadībā ar 22:6, taču līdz otrā ceturkšņa viducim "Spurs" vienība bija deficītu likvidējusi, pēc Kavi Leonarda tālmetiena mazāk nekā četras minūtes pirms puslaika beigām pirmo reizi šajā mačā izvirzoties vadībā (37:35).

Turpmākajās minūtēs Sanantonio turpināja audzēt savu pārsvaru, kas trešās ceturtdaļas vidū sasniedza jau 21 punktu (65:44). Mača atlikušajā daļā Maiami basketbolistiem tā arī neizdevās atrast pretargumentus, lai varētu kaut cerēt uz šīs finālsērijas pagarināšanu.

"Spurs" sastāvā rezultatīvākais bija tieši Leonards, kuram 22 punkti un desmit atlēkušās bumbas, bet par trim mazāk iemeta argentīnietis Manu Džinobili. Savukārt Sanantonio kluba līderu francūža Tonija Pārkera un veterāna Tima Dankana rēķinā attiecīgi 16 un 14 punkti.

Tieši Leonards tika atzīts par finālsērijas vērtīgāko spēlētāju

Ar rezultatīvu sniegumu šajā duelī izcēlās arī "Spurs" aizsargs Petijs Milss, kuram 17 punkti.

Tikmēr "Heat" rindās līdera lomu uzņēmās Lebrons Džeimss, kuram 31 punkts un desmit atlēkušās bumbas, bet Krisam Bošam 13 punkti, kamēr Dveins Veids pievienoja 11.

Līdz ar to "Spurs" kļuvusi par pirmo komandu kopš 1989.gada, kas, gadu iepriekš zaudējusi finālsērijas septītajā mačā, tomēr spējusi nākamajā sezonā triumfēt NBA čempionātā.

Arī pērn šīs abas vienības tikās NBA finālā, kurā pārāki ar 4-3 bija "Heat".

Kopumā Sanantonio klubs NBA čempionu godā celts piecas reizes - 1999., 2003., 2005., 2007. un nu arī 2014.gadā.

Savukārt "Heat" pirms iepriekšējo divu sezonu triumfiem čempionātā uzvarēja arī 2006.gadā.

LETA/Foto: AFP, LETA