Ļoti centās, taču tablo to neatspoguļoja... Latvijas izlase smagi piekāpjas Ziemeļmaķedonijai
UEFA Nāciju līgas spēle futbolā starp Latviju un Ziemeļmaķedoniju "Skonto" stadionā.

Latvijas vīriešu futbola izlase ceturtdien Rīgā UEFA Nāciju līgas C divīzijas mačā ar rezultātu 0:3 (0:1) zaudēja Ziemeļmaķedonijai.

Ļoti centās, taču tablo to neatspoguļoja... Latvij...

Ziemeļmaķedonijai ir septiņi punkti trīs spēlēs, Armēnijai un Latvijai - pa trīs punktiem attiecīgi divos un trīs mačos, bet viens punkts ir Fēru salu futbolistiem.

Spēle pirmajā puslaikā noritēja līdzīgi, bumbu vairāk kontrolējot viesiem, taču bīstamu momentu pie abu komandu vārtiem nebija daudz.

Jau 17.minūtē Vladislavam Gutkovskim savainojuma dēļ bija jāatstāj laukums, viņa vietā laukumā dodoties Dario Šitam.

Vārtus viesi guva 35.minūtē. Vispirms ziemeļmaķedonieši atņēma bumbu laukuma vidū, tad Eljifs Elmass piespēlēja bumbu uz soda laukuma labo pusi Bojanam Miovskim, kurš bumbu tālāk piespēlēja uz vārtsarga laukuma tuvējo stūri, kur ātrāks par visiem bija Jani Atanasovs - 1:0 Ziemeļmaķedonijas labā.

Puslaika kompensācijas laikā Raivja Jurkovska sitienu no soda laukuma līnijas atvairīja viesu vārtsargs Stole Dimitrijevskis.

Otrais puslaiks iesākās ar Latvijas izlases uzbrukumiem, vienā no epizodēm Jānim Ikauniekam ar galvu sitot bumbu garām vārtu stabam. 62.minūtē pēc Ikaunieka soda sitiena Kristers Tobers vāri uzsita pa bumbu un Dimitrijevskis to viegli tvēra.

Puslaika, 69.minūtē, pēc Dimitrijevska tālas piespēles caur centru latvieši nenokontrolēja bumbu un tā nonāca pie Lirima Kjamili, kurš ar veiklu sitienu panāca 2:0. Nedaudz vēlāk pēc viena no mājinieku stūra sitieniem Roberta Uldriķa akrobātiskā veidā sistā bumba teju trāpīja pa vārtu pārliktni.

Otrā puslaika kompensācijas laika trešajā minūtē Eljifs Elmass netraucēti izdarīja žiglu sitienu soda laukumā tuvu robežai un raidīja bumbu tīklā - 3:0.

Latvijas izlase septembrī Erevānā, debitējot UEFA Nāciju līgas C divīzijā, C4 grupā ar 1:4 piekāpās Armēnijai un mājās ar 1:0 pieveica Fēru salas.

Ziemeļmaķedonija viesos cīnījās 1:1 ar Fēru salām un savā laukumā ar 2:0 pieveica Armēniju.

Arī visās trīs līdzšinējās tikšanās reizēs uzvaru ir izcīnījusi Ziemeļmaķedonija. 2014.gadā pārbaudes spēlē Ziemeļmaķedonija uzvarēja ar 2:1, bet 2019.gadā Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlēs - ar 3:1 savā laukumā un ar 2:0 - Rīgā. Latvijas futbolisti mačos ar šo pretinieku ne reizi nav guvuši vārtus, abas reizes ziemeļmaķedoniešiem raidot bumbu savos vārtos.

Latvijas izlase FIFA rangā ieņem 137.vietu, bet Ziemeļmaķedonija ierindota 72.vietā.

UEFA Nāciju līgas pirmajās trīs sezonās Latvijas izlase sacentās D līgā, no kuras izdevās izkļūt 2022.gadā, kad tika uzvarēts grupā ar Moldovu, Andoru un Lihtenšteinu.

Grupas uzvarētāja iekļūs B līgā, bet pēdējās vietas īpašniecei būs jāpiedalās pārspēlēs par vietas saglabāšanu C līgā.

Paolo Nikolato izlasē palīdz treneri Masimo Paganins un Aleksandrs Cauņa, vārtsargu treneris Andris Vaņins, fiziskās sagatavotības treneri Vinčenco Pinkolīni un Māris Smirnovs, kā arī videoanalītiķi Leonardo Karleti un Iļja Ščaņicins.

Latvijas izlases kandidātu saraksts:

vārtsargi - Rihards Matrevics ("Riga"), Frenks Dāvids Orols ("Daugavpils"), Krišjānis Zviedris ("Auda");

aizsargi - Kaspars Dubra ("Panevezys", Lietuva), Roberts Savaļnieks, Daniels Balodis (abi - RFS), Andrejs Cigaņiks ("Luzern", Šveice), Raivis Andris Jurkovskis, Antonijs Černomordijs (abi - "Riga"), Alvis Jaunzems (Melecas "Stal", Polija), Kristers Tobers (Cīrihes "Grasshoppers", Šveice), Maksims Toņiševs, Emīls Birka (abi - "Valmiera"), Vitālijs Jagodinskis (Pnompeņas "Visakha", Kambodža);

pussargi - Aleksejs Saveļjevs, Deniss Meļņiks (abi -"Auda"), Dmitrijs Zelenkovs, Jānis Ikaunieks (abi - RFS), Renārs Varslavāns, Lūkass Vapne (abi -"Valmiera"), Eduards Dašķevičs ("Riga");

uzbrucēji - Roberts Uldriķis (Atēnu "Kallithea", Grieķija), Vladislavs Gutkovskis (Tedžonas "Citizen", Dienvidkoreja), Dario Šits ("Helmond", Nīderlande).