Banki skaidro, vai Pasečņiks būtu glābis Latvijas izlasi olimpiskajā kvalifikācijā
Latvijas vīriešu basketbola izlases lielākais izaicinājums Rīgā notikušajā olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā bija atjaunot enerģiju grafikā, kurā jāaizvada spēles divas dienas pēc kārtas, intervijā aģentūrai LETA uzsvēra valstsvienības galvenais treneris Luka Banki.
"Lielākais izaicinājums bija atjaunot enerģiju grafikā, kurā mums ir spēles divas dienas pēc kārtas. Mači pret Filipīnām un Brazīliju pierādīja, ka ir grūti šajā sezonas nogrieznī atjaunot enerģiju. Neaizmirsīsim par to, ka, lai uzvarētu tādas komandas kā Gruzija un ļoti atlētiskā Kamerūna, tika zaudēts daudz enerģijas," skaidroja Banki.
Nākamajās dienās pēc spēlēm ar Gruziju un Kamerūnu komandai nav izdevies parādīt tādu pašu efektivitāti.
"Liela daļa basketbolistu bija sezonas beigu nogrieznī. Pirmā un trešā spēle bija labas, bet otrā un ceturtā - ne tādā paša līmenī, kā dienu iepriekš," turpināja Banki.
Pirms turnīra no izlases tika atskaitīts šosezon Spānijā sekmīgi spēlējušais centrs Anžejs Pasečņiks. Viņa atrašanās laukumā finālā pret Brazīliju nebūtu mainījusi spēles ritējumu, minēja Banki.
"Kad tu uzvari, tavas izvēles nosauc par labām, kad zaudē - tad rāda ar pirkstu, ko vajadzēja darīt citādāk. Grūti noticēt, ka viens basketbolists varētu mainīt spēles ritmu mačā, kurā mēs saskārāmies ar izcilu tālmetienu precizitāti un tāda spēlētāja kā Brunu Kabuklu daudzpusību," uzsvēra Banki.
Treneris vairāk norādīja uz to, ka, iespējams, spēles ritējumu varēja mainīt tāda tipa aizsargs, kāds ir Artūrs Kurucs, kurš arī netika iekļauts divpadsmitniekā.
"Diemžēl treniņnometnē viņš ieradās pēc ļoti sarežģītas sezonas, un viņa pozīcijā ir daudz spēlētāju. Izlasē ir visu laiku sevi jāpierāda. Devām viņam iespēju Pasaules kausā, taču man jāizdara izvēles, balstoties uz sniegumu konkrētā brīdī. Es vēlētos, lai man ir 15 basketbolisti, no kuriem visu laiku varētu izvēlēties pašus labākos," skaidroja Banki.
Latvijas vīriešu basketbola izlase līdz šim olimpiskajās spēlēs piedalījusies tikai 1936. gadā Berlīnē. Sieviešu valstsvienība cīnījās 2008. gada Pekinas olimpisko spēļu turnīrā.