foto: Jay Hirano/Shutterstock/ Vida Press
Vai Okona dienas "Alpine" komandā ir skaitītas?
Estebana Okona izdarītais Monako nepalikšot bez ievērības "Alpine" komandā.
Citi sporta veidi
2024. gada 29. maijs, 18:04

Vai Okona dienas "Alpine" komandā ir skaitītas?

Sporta nodaļa

Jauns.lv/F1.lv

Kā viena no skarbākajām versijām šobrīd parādījusies Estebana Okona iespējamā nomaiņa “Alpine” sastāvā ar citu pilotu. Lai gan šis scenārijs nešķiet ļoti ticams, šobrīd tiek baumots, ka jau nākamajā F-1 posmā viņa vietā startēs testpilots Džeks Dūens, savukārt nākamgad franču pilota vietu varētu ieņemt Miks Šūmahers.

Pēc Okona darbībām Monako GP pirmajā aplī, kad pilots izraisīja sadursmi ar komandas biedru Pjēru Gaslī, komandas vadītājs Bruno Famins apsolīja to neatstāt bez sekām. “Alpine” boss arī neslēpa, ka rīcība būs skarba. Tas raisījis augsni dažādām baumām.

“Mums bija skaidras instrukcijas pirms sacīkstes, ko darīt,” intervijā “Canal+” atklāja Gaslī. “Tā mašīna, kas kvalificēsies augstāk, sacensībās saņems palīdzību no otras mašīnas. Tāda bija stratēģija. Diemžēl tas nenotika.”

Gaslī atzina, ka Okona centieni sevi pierādīt, lai saglabātu iespēju startēt F-1 čempionātā nākamajā sezonā, nav attaisnojums.

“Es uz šādu jautājumu pat negribu atbildēt,” sacīja Gazlī. “Viņš ir profesionāls pilots, kuram jāzina, ko viņš drīkst darīt un, ko nedrīkst, sevišķi pret komandas biedru. Viņš ir labs pilots, kurš apzinās, ko dara, tāpēc viņam vienkārši būtu jāmainās. Esmu sarūgtināts par tiem 1200 cilvēkiem, kas strādā mūsu komandā. Mēs nevaram atļauties tāda veida uzvedību.”

Šobrīd aktīvi izskanējušas runas, ka Okonam par sodu varētu tikt izlaist nākamo F-1 posmu, dodot iespēju debijas sacīksti aizvadīt Džekam Dūenam. Tikmēr aizkulisēs runā, ka Gazlī nākamgad visticamāk paliks “Alpine” sastāvā, kamēr uz Okona vietu ir vairāki pretendenti, ieskaitot Miku Šūmaheru, kurš rūpnīcu šobrīd pārstāv izturības sacīkstēs.

“Haas” komandas boss Ajao Komatsu Monako GP nedēļas nogalē apstiprināja, ka Okons ir viens no kandidātiem uz vietu viņa vadītajā vienībā, kamēr Famins atklāja, ka sarunas notiek ar vairākiem pilotiem, un Šūmahers ir starp tiem.