foto: Shutterstock
Verstapens nostiprina vadību čempionātā ar uzvaru Imolas trasē
Citi sporta veidi
2024. gada 19. maijs, 21:25

Verstapens nostiprina vadību čempionātā ar uzvaru Imolas trasē

Sporta nodaļa

Jauns.lv

"Red Bull" pilots Makss Verstapens 19. maijā izcīnīja uzvaru Pirmās formulas (F-1) pasaules čempionāta sezonas septītajā posmā - Emīlijas-Romanjas "Grand Prix" - un nostiprinājās meistarsacīkšu kopvērtējuma vadībā.

Pēdējo trīs sezonu čempions Verstapens izcīnīja savu piekto uzvaru sezonā un 59. karjerā.

Sacīksti Verstapens sāka no "pole-position" un pirmajā rindā ar viņu bija Lendo Noriss ("McLaren"). Lai gan kvalifikācijā otrais bija Norisa komandas biedrs Oskars Pjastri, austrālietim par pārkāpumu bija jāstartē trīs vietas zemāk.

Startā Verstapens veiksmīgi aizstāvējās no Norisa un nosargāja pirmo pozīciju. Brits līderpozīciju apdraudēja arī pēdējos apļos, kad sadzēsa Verstapena pārsvaru par apmēram sešām sekundēm līdz vienai sekundei. Tomēr Verstapens, spītējot problēmām ar riepām, izcīnīja uzvaru.

Noriss beigās zaudēja nepilnu sekundi, trešais "Ferrari" mājas sacīkstē bija Šarls Leklērs, ceturtais finišēja Pjastri, piektais bija Karloss Sainss juniors ("Ferrari"), aiz kura finišēja divi "Mercedes" piloti Lūiss Hamiltons un Džordžs Rasels.

Astotais bija uzvarētāja komandas biedrs Serhio Peress, devīto vietu ieņēma Lānss Strols ("Aston Martin"), bet kā pēdējais pie punkta tika Juki Cunoda (RB).

Pērn Emīlijas-Romanjas "Grand Prix" posms tika atcelts lietus un plūdu dēļ.