"Rīgas Zeļļi" saglabā intrigu LBL finālsērijā, izcīnot pirmo uzvaru pār "VEF Rīga"
"Rīgas Zeļļi" pret "VEF Rīga" finālsērijas trešajā spēlē (foto: "Rīgas Zeļļi" / "X)
2024. gada 16. maijs, 23:05

"Rīgas Zeļļi" ceturtdien Rīgā ar 70:64 (18:16, 14:16, 13:11, 25:21) izcīnīja uzvaru "Pafbet" Latvijas Basketbola līgas (LBL) finālsērijas trešajā spēlē pret "VEF Rīga", sērijā līdz četrām uzvarām panākot 1-2.

Uzvarētāju rindās 18 punktus un piecas rezultatīvas piespēles sakrāja Aizeja Osborns, 17 punktus un desmit atlēkušās bumbas - Kamaka Hepa, Toms Skuja guva desmit punktus, bet Džordans Hanters sešiem punktiem pievienoja deviņas atlēkušās bumbas.

"VEF Rīga" rindās 18 punktus un deviņas atlēkušās bumbas sakrāja Gregorijs Vitingtons, 15 punktus un 18 atlēkušās bumbas - Arnaldo Toro Barea, bet Dairis Bertāns - 12 punktus un piecas rezultatīvas piespēles.

Pirmajā ceturtdaļā tikai pašā sākumā vadībā ar 4:2 pabija "vefieši", pēc tam viesiem veicot 12:1 izrāvienu un pēc Dāvida Vīksnes tālmetiena panākot 14:5 pārsvaru.

Ceturtdaļas beigās gan mājinieku lomā esošie "VEF Rīga" basketbolisti pietuvojās līdz 16:18, bet otrās ceturtdaļas sākumā pēc Pētera Piņņa divpunktu metiena izvirzījās vadībā ar 21:19. Lielāku pārsvaru par četriem punktiem (25:21) gan neizdevās panākt, puslaikam beidzoties neizšķirti - 32:32.

Trešajā ceturtdaļā gandrīz visu laiku nelielā vadībā bija "VEF Rīga", taču "Rīgas Zeļļi" ceturtdaļas beigās ar Kamakas Hepas tālmetienu un Toma Skujas divpunktu metienu panāca 45:43, noslēdzot ceturtdaļu savā labā.

Aizeja Osborns ar diviem gūtiem punktiem pēdējās ceturtdaļas sākumā viesu pārsvaru palielināja līdz 47:43, taču nākamos četrus punktus guva mājinieki, panākot neizšķirtu - 47:47.

Rezultātam svārstoties par labu abām komandām, 7:0 izrāvienu veica viesi, minūti un 26 sekundes pirms pamatlaika beigām panākot 67:62 pārsvaru pēc Osborna divpunktu metiena. Turklāt piektā piezīme groza guvumā tika sagādāta "VEF Rīga" aizsargam Dairim Bertānam.

Pārsvars tika nosargāts, "Rīgas Zeļļiem" svinot kluba vēsturē pirmo panākumu finālsērijā.

Pirmajā spēlē, kurā mājinieku lomā bija "VEF Rīga", deviņkārtējie Latvijas čempioni uzvarēja ar 81:78, bet otrajā mačā "vefieši" viesos bija pārāki ar 82:66.

19.maijā notiks abu komandu duelis "Arēnā Rīga", 22.maijā komandas spēlēs "Rimi" Olimpiskajā centrā, bet atlikušās spēles, ja būs nepieciešams, paredzētas 24. un 26.maijā.

Divas Rīgas komandas par titulu pēdējo reizi cīnījās 2010.gadā, kad "Barons" ar 4-3 pārspēja "VEF Rīga".

"VEF Rīga" komandai šis ir 14.fināls pēc kārtas. 11 reizes pretiniekos ir bijusi "Ventspils" vienība (bilance 9-2), bet citiem pretiniekiem "vefieši" līdz šim ir piekāpušies septiņu spēļu sērijās (2010.gadā - "Barons", 2016.gadā - "Valmiera"/ORDO).

"Rīgas Zeļļi" līdz finālam ir tikuši jau savā pirmajā sezonā. Iepriekš citu komandu sastāvā sešu finālsēriju pieredze ir bijusi Artūram Strēlniekam, piecu - Mārtiņam Meieram, kuriem ir attiecīgi divi un viens čempiona tituls.

Šosezon Latvijas - Igaunijas līgas pamatturnīrā komandas savstarpējās spēlēs izcīnīja pa vienai uzvarai ("Zeļļi" 27.decembrī - ar 93:86, "VEF Rīga" 14.februārī - ar 98:77), bet ceturtdaļfinālā "VEF Rīga" uzvarēja abos mačos - 87:72 un 94:87. Tāpat "VEF Rīga" uzvarēja Latvijas basketbola "Užavas" kausa izcīņas finālspēlē (94:69).

"VEF Rīga" no ceturtdaļfināla bija brīva, bet pusfināla sērijā ar 3-0 pārspēja "Liepāju". Savukārt "Rīgas Zeļļi" vispirms ar 3-1 pārspēja "Valmiera Glass"/"Vidzemes Augstskola" komandu un pēc tam ar tādu pašu rezultātu pieveica "Ventspili".

Cīņā par bronzas medaļām "Ventspils" savā laukumā ar 101:76 un viesos ar 83:76 pārspēja "Liepāju", sērijā līdz trim uzvarām panākot 2-0.

Trešā spēle notiks sestdien Ventspilī.

Pērn par čempioniem kļuva "VEF Rīga" basketbolisti, kuri finālā ar 4-1 pārspēja "Ventspili", bet cīņā par bronzu "Liepāja" ar 3-1 bija pārāka pār "Ogri".