foto: Edjis Pālens/LETA
“Kaspar, vairs nekad nebeidz karjeru izlasē!” Latvijas hokeja izlase pasaules čempionāta spēka rangā tuvojas cīņām par pusfinālu
Latvijas hokeja izlases kapteinis Kaspars Daugaviņš liek par sevi runāt visā pasaulē.
Hokejs
2024. gada 15. maijs, 11:41

“Kaspar, vairs nekad nebeidz karjeru izlasē!” Latvijas hokeja izlase pasaules čempionāta spēka rangā tuvojas cīņām par pusfinālu

Jauns.lv

Jauns.lv

Starptautiskā hokeja federācija (IIHF) publicējusi pasaules čempionātā ierastā spēka ranga otro versiju. Kad vairums komandu aizvadījuši pirmos trīs grupu turnīra mačus, IIHF ranga veidotāji Latviju ierindo jau piektajā pozīcijā.

Jauns.lv jau vēstīja, ka pirmajā rangā mūsu hokejisti tika ierindota devītajā pozīcijā, bet trīs uzvaras pirmajos trīs pasaules čempionāta mačos mūs pacēlušas uz piekto vietu. Pirmajos divos mačos papildlaikā uzvaras vārtus guva Kaspars Daugaviņš, kura lielisko sniegumu ievērojuši arī IIHF, kas piebildi Latvijas pozīcijai rangā pielikuši, “Kaspar, vairs nekad nebeidz karjeru izlasē!” Šis komentārs saistīts ar to, ka pēc neveiksmīgā snieguma Pekinas olimpiskajās spēlēs, izlases kapteinis paziņoja, ka liek punktu gaitām valstsvienībā. Vēlāk gan pēc viena izlaista pasaules čempionāta viņš emocijās pieņemto lēmumu mainīja un atgriezās izlasē, palīdzot izcīnīt pērn bronzas medaļu.

Latvijas hokeja izlases sastāvs 2024. gada pasaules čempionātā

Jau 27. pavasari pēc kārtas Latvijas vīriešu hokeja izlase secenšas pasaules elitē. Gadi iet un mainās sastāvs, tāpēc piedāvājam apskatīt ...

gallery icon

Otrajā spēka rangā galveno favorītu satusu saglabājuši mūsu pretinieki apakšgrupā zviedri, kurus mūsu mūsu hokejisti pagājušaā pavasarī apspēlētja ceturtdaļfinālā. Tāpat pirmajā trijniekā ir pēdējo gadu labākā priekšsacīkšu izlase Šveice un pašreizējie pasaules čempioni kanādieši, kuri gan spēlē pret Austriju pamanījās nenoturēt piecu vārtu pārsvaru un pie uzvaras tika vien papildlaikā. Vienu pozīciju virs Latvijas ierindota Somija.

Nominālajās ceturtdaļfināla pozīcijās turas arī mūsu pretinieki slovāki (ļoti iespējams tieši šāda likme būs abu komandu savstarpējai spēlei svētdien) un mājinieki čehi, bet astotie vēl vieni mūsu pretinieki – amerikāņi, kurus pērn mačā par bronzas medaļām mūsu hokkejistiem izdevās pieveikt.

Devītā un desmitā vieta pagaidām atvēlēta divām mūsu hokejistu pieveiktām izlasēm – Kazahstānai un Francijai, bet 11. Vācijai, ar ko 15. maijā ļoti svarīgs mačs Latvijai, bet 12. vieta pirms pasaules čempionāta pārbaudes spēlē pārliecinošo pieveiktajai Norvēģijai. Pēdējā kvartetā pagaidām ierindojas dāņi, austrieši, bet ticamākie elites pametēji varētu būt poļi un Lielbritānija.

Latvijas hokeja izlases nākamās spēles:

15. maijs 17.20 Latvija – Vācija

18. maijs 13.20 Latvija – Zviedrija

19. maijs 21.20 Latvija – Slovākija

21. maijs 17.20 Latvija – ASV

23. maijs 16.20 un 21.20 ceturtdaļfināla spēles

25. maijs 14.20 un 18.20 pusfināla spēles

26. maijs 15.20 un 20.20 medaļu spēles