Helmanim un Šiliņam rezultatīvas spēles Vācijas bundeslīgā; Pasečņiks un Timma/Strēlnieks nenoturas ACB līgā
Krišs Helmanis uzbrukumā pret "Academics".
2024. gada 12. maijs, 21:48

Latvijas basketbolisti Kārlis Šiliņš un Krišs Helmanis svētdien guva pa 16 punktiem Vācijas bundeslīgas pēdējās kārtas spēlēs, latviešu pārstāvētajām komandām noslēdzot sezonu.

Šiliņa pārstāvētā "Gottingen", kas neiekļuva izslēgšanas turnīrā, viesos ar rezultātu 66:79 (8:18, 19:22, 9:24, 30:15) zaudēja Hamburgas "Towers" vienībai.

Latvietis, laukumā pavadot 23 minūtes un vienu sekundi, realizēja septiņus no desmit divpunktu metieniem un abus divus soda metienus, bet netrāpīja abus tālmetienus. Šiliņš arī izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas, atdeva vienu rezultatīvu piespēli, pieļāva vienu kļūdu, četrreiz pārkāpa noteikumus, iekrāja labāko efektivitāti komandā (+18) un tika pie +/- rādītāja 0.

Viesiem par Šiliņu rezultatīvāks bija tikai 19 punktus guvušais Zakarijs Ensmingers. Pretiniekiem 18 punktus guva Viljams Kristmass.

Savukārt Helmaņa pārstāvētā Tībingenes "Tigers", kurai neizdevās nosargāt vietu bundeslīgā, izbraukumā ar 78:93 (18:26, 20:27, 22:18, 18:22) atzina Heidelbergas "Academics" pārākumu.

Helmanis savā bundeslīgas rezultatīvākajā mačā spēlēja 29 minūtes, grozā raidīja septiņus no 12 divpunktu metieniem, divus no četriem soda metieniem un izpildīja divus neprecīzus tālmetienus. Viņa kontā bija arī deviņas atlēkušās bumbas, trīs rezultatīvas piespēles, viens bloķēts metiens, viena kļūda, divas piezīmes, 19 efektivitātes koeficienta punkti un negatīvs +/- rādītājs (-8).

Helmanis bija rezultatīvākais un produktīvākais zaudētāju rindās. Uzvarētājiem 25 punktus guva Elaidža Čaildss.

"Gottingen" ar bilanci 10-24 turnīra tabulā ieņēma 14.vietu, bet "Tigers" ar sešām uzvarām bija pēdējā vietā 18 komandu konkurencē.

Pagājušajā sezonā par Vācijas čempioni kļuva Ulmas "Ratiopharm", kas finālsērijā ar 3-1 uzvarēja Bonnas "Telekom".

Tikmēr Anžejs Pasečņiks svētdien Malagā guva 17 punktus "Palencia" zaudējumā Spānijas augstākās līgas (ACB) izbraukuma spēlē. "Palencia" viesos ar 69:93 (17:17, 17:25, 14:26, 21:25) zaudēja pamatturnīra uzvarētājai Malagas "Unicaja".

Pasečņiks, kurš spēli sāka starta sastāvā, 21 minūtē un 40 sekundēs laukumā realizēja septiņus no 13 divpunktu metieniem un trīs no četriem soda metieniem. Viņš sakrāja četras atlēkušās bumbas, divas rezultatīvas piespēles, divas pārķertas bumbas, kļūdu, četras piezīmes, četras izprovocētas piezīmes pretiniekiem, efektivitātes koeficientu 16 un +/- rādītāju -4. Vairāk punktu par Pasečņiku viesiem guva vien Vitors Benite, bet 15 punkti un deviņas atlēkušās bumbas sakrāja sezonas pirmo pusi "VEF Rīga" pavadījušais Aizeja Pinjeiro. Mājiniekiem 22 punktus guva Melvins Edžims.

Timēr Jāņa Timmas un Jāņa Strēlnieka pārstāvētā Santjago de Kompostelas "Obradoiro" mājās ar 97:71 (17:25, 28:10, 20:13, 32:23) uzvarēja Badalonas "Joventut", tomēr ar to nepietika, lai saglabātu vietu ACB līgā arī nākamsezon.

Timma spēlēja 26 minūtes un deviņas sekundes, realizējot vienīgo divpunktu metienu un vienu no pieciem tālmetieniem, gūstot piecus punktus, kā arī atzīmējās statistikā ar trim atlēkušajām bumbām, divām kļūdām, četrām pārķertām bumbām, trim piezīmēm, +/- rādītāju +8 un efektivitātes koeficientu trīs. Strēlnieks nebija iekļauts pieteikumā. Pa 19 punktiem uzvarētājiem sakrāja Mareks Blaževičs un Damaijens Dotsons, abiem sakrājot attiecīgi deviņas un sešas atlēkušās bumbas, bet viesiem 14 punktus un 11 atlēkušās bumbas sakrāja Mihaels Ružičs.

Uzvaru savā laukumā izcīnīja arī Artūra un Rodiona Kurucu pārstāvētā Mursijas UCAM, kas ar 68:61 (18:9, 20:16, 16:22, 14:14) apspēlēja Lugo "Rio Breogan". A.Kurucs, laukumā pavadot 19 minūtes un 10 sekundes, realizēja vienu no trim tālmetieniem, divreiz rezultatīvi piespēlēja, divreiz pārkāpa noteikumus, iekrāja +/- rādītāju +2 un efektivitātes koeficientu viens. R.Kurucs nebija pieteikumā. 12 punktus un piecas atlēkušās bumbas uzvarētājiem sakrāja Dilans Eniss, bet viesiem pa 11 punktiem guva Bens Maklemors un Džastins Robinsons, kura kontā arī sešas rezultatīvas piespēles.

Mārča Šteinberga pārstāvētā Manrezas "Baxi" viesos ar 80:84 (13:20, 30:25, 17:18, 20:21) piekāpās Tenerifes "Lenovo". Šteinbergs 13 minūtēs un 55 sekundēs laukumā netrāpīja vienīgo divpunktu metienu un vienīgo tālmetienu, punktus negūstot. Viņš izcīnīja vienu atlēkušo bumbu, kā arī sakrāja otru sliktāko +/- rādītāju spēlē -9 un sliktāko efektivitātes koeficientu -2. Viesiem 13 punktus un piecas rezultatīvas piespēles sakrāja Daniels Peress, bet mājiniekiem ar 20 punktiem un astoņām rezultatīvām piespēlēm izcēlās Marselo Uertass.

Artūra un Rodiona Kurucu pārstāvētā Mursijas UCAM ar 21 uzvaru 34 spēlēs pamatturnīrā finišēja piektā, Mārča Šteinberga pārstāvētā Manrezas "Baxi" ar 19 panākumiem ieņēma astoto vietu, abām iekļūstot "play-off", "Obradoiro" ar 11 uzvarām ierindojās 17. vietā, bet "Palencia" ar bilanci 6-28 - pēdējā vietā 18 vienību čempionātā, abām izkrītot no virslīgas.

Iepriekšējā sezonā par Spānijas čempionu kļuva "Barcelona", kas finālsērijā ar 3-0 uzvarēja Madrides "Real".