Latvijas hokejisti saņem aukstu dušu, pamatīgi zaudējot pirmajā pārbaudes spēlē ar Šveices izlasi
Latvijas hokejisti cīnās ar Šveices izlasi (foto: Scanpix / AP)
2024. gada 26. aprīlis, 23:33

Latvijas vīriešu hokeja izlase piektdien Lozannā pārbaudes mačā ar 1:5 (0:1, 0:4, 1:0) zaudēja Šveices valstsvienībai.

Latvijas izlases labā vienīgos vārtus guva Renārs Krastenbergs, bet par labāko spēlētāju komandā tika atzīts Oskars Batņa.

Sestdien abas izlases spēkosies Klotenē.

Pirmā perioda otrajā pusē Marks Maršons iegrūda aizsargu Kristoferu Binduli ar seju laukuma apmalē, šveicietim saņemot 5+20 minūšu sodu. Vairākumā latvieši vārtus neguva, pie tam paši ielaida ripu savos vārtos, trīs minūtes pirms perioda beigām šveiciešu pretuzbrukumu noslēdzot Taneram Rišāram.

Trešdaļu Latvijas izlase noslēdza mazākumā, jo 2+2 minūšu sodu saņēma Eduards Tralmaks.

Otro periodu viesi iesāka mazākumā un tā 62.sekundē Kristofs Berči saņēma ripu pie zilās līnijas un izslidoja viens pret Ivaru Punnenovu, panākdams 2:0. Arī nākamos vārtus latvieši ielaida mazākumā, haosu pie Latvijas izlases vārtiem izmantojot Marko Lēmanam.

Trešdaļas 12.minūtē Latvijas hokejisti viduszonā zaudēja ripu, kas mājiniekiem ļāva izslidot divatā pret vienu aizsargu un Svenam Zenteleram panākt 4:0, bet piecas minūtes vēlāk aizturētā soda laikā vēl vienus vārtus šveiciešiem guva Romēns Lēfels. Otrajā periodā traumu guva uzbrucējs Filips Buncis.

Pirms mača noslēdzošajām 20 minūtēm Punnenovu vārtos aizstāja Ēriks Vītols.

Kad līdz pamatlaika beigām bija palikušas četras minūtes un 17 sekundes, pēc Riharda Bukarta un Dana Ločmeļa piespēlēm Krastenbergs nonāca viens pret Leonardo Dženoni, sezonas sākumā Šveices otrajā līgā spēlējušaajam latvietim panākot 1:5.

Metienu attiecība šajā spēlē bija 31:21 par labu mājiniekiem.

Sastāvā Latvijas valstsvienības treneru korpuss iekļāvis trīs vārtsargus, deviņus  aizsargus un 15 uzbrucējus. Uz Šveici nedevās aizsargi Artūrs Andžāns un Sandis Smons, kā arī uzbrucējs Kristaps Skrastiņš.

Treniņnometnes ievadā Latvijas hokejisti aizvadīja divas pārbaudes spēles ar Austriju, abās ar 3:2 svinot uzvaru pēcspēles metienos, bet pagājušajā nedēļā latvieši divas reizes ar 2:3 piekāpās somiem.

Latvijas izlasei šajā pavasarī ir paredzētas sešas pārbaudes spēles savā laukumā un divas izbraukumā. 3. un 4.maijā latvieši savā laukumā tiksies ar Norvēģiju.

Latvijas izlasē galvenajam trenerim Harijam Vītoliņam palīdz treneri Lauris Dārziņš, Artūrs Irbe, Petri Nummelins, Ville Peltonens, Raimonds Vilkoits, video treneris Pēteris Groms un fiziskās sagatavotības speciālists Ēriks Visockis.

Latvijas izlase uz pasaules čempionātu Čehijā dosies 9.maijā.

2024.gada čempionāts Prāgā un Ostravā norisināsies no 10. līdz 26.maijam.

Latvijas valstsvienības kandidātu saraksts:

vārtsargi - Elvis Merzļikins (Kolumbusas "Blue Jackets", NHL), Ivars Punnenovs (Rapersvīles-Jonas "Lakers", Šveice), Ēriks Vītols (Keurū "KeuPa", Somija);

aizsargi - Jānis Jaks, Kristaps Zīle (Litvīnovas "Verva", Čehija), Roberts Mamčičs ("Nove Zamky" , Slovākija), Arvils Bergmanis (Aļaskas Fērbenksas Universitāte, NCAA), Artūrs Andžāns (Hemēnlinnas HPK, Somija), Markuss Komuls (Truā-Rivjēras "Lions", Kanāda), Roberts Kaļķis ("Marseille", Francija), Sandis Smons ("La Chaux-de-Fonds", Šveice), Ralfs Freibergs (Hradeckrālovas "Mountfield"), Oskars Cibuļskis (Herningas "Blue Fox", Dānija), Kristofers Bindulis (Mihalovces "Dukla", Slovākija);

uzbrucēji - Oskars Batņa (Mikeli "Jukurit", Somija), Roberts Bukarts (Vītkovices "Ridera", Čehija), Filips Buncis (Vestervīkas IK, Zviedrija), Renārs Krastenbergs (Grācas "99ers", Austrija), Haralds Egle (Liptovski Mikulāšas "MHK 32", Slovākija), Rihards Marenis (Nībro "Vikings", Zviedrija), Oskars Lapinskis (Langnavas "Tigers", Šveice), Kristaps Skrastiņš, Martins Laviņš (abi - Ņūhempšīras Universitāte, NCAA), Fēlikss Gavars (Sv. Lorenca Universitāte, NCAA), Dans Ločmelis (Masačūsetsas Universitāte Emerstā, NCAA), Andris Džeriņš (Herningas "Blue Fox", Dānija), Kaspars Daugaviņš (Mihalovces "Dukla", Slovākija), Eduards Tralmaks (Kladno "Rytīrži", Čehija).