Gražulis un Strautiņš rezultatīvi Itālijā; Pasečņiks palīdz tikt pie reta panākuma Spānijā
Andrejs Gražulis visas sezonas garumā ir viens no Trento "Aquila" līderiem.
2024. gada 11. marts, 09:38

Latvijas basketbolists Andrejs Gražulis svētdien Itālijas A sērijas spēlē guva 14 punktus un palīdzēja Trento "Aquila" tikt pie panākuma, kamēr citā mačā Artūrs Strautiņš ar 13 punktiem sekmēja Tortonas "Derthona" panākumu.

Trento komanda savā laukumā ar rezultātu 109:82 (18:20, 24:19, 35:22, 32:21) uzvarēja "Pesaro" basketbolistus.

Gražulis spēlēja 19 minūtes un realizēja piecus no septiņiem divu punktu metieniem un četrus soda metienus. Viņš arī izcīnīja trīs atlēkušās bumbas, četras reizes rezultatīvi piespēlēja, bloķēja vienu pretinieku metienu, izprovocēja divas piezīmes un iekrāja +/- rādītāju +1, noslēdzot maču ar efektivitātes koeficientu 18.

Mājinieku rindās rezultatīvākais ar 25 punktiem un septiņām rezultatīvām piespēlēm bija Kamars Boldvins, kamēr Pezāro vienībā ar 21 un 20 punktiem izcēlās attiecīgi Skots Bemforts un Džastins Raits-Formens.

Citā mačā "Derthona" mājās ar 92:72 (21:11, 23:22, 34:17, 19:22) pārspēja "Napoli".

Strautiņš uzvarētāju rindās laukumā bija 17 minūtes un raidīja grozā vienu no diviem divu punktu metieniem, trīs no četriem tālmetieniem un divus soda metienus, izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas, iekrāja divas rezultatīvas piespēles, nopelnīja trīs piezīmes, izprovocēja divus sodus, tika pie +/- rādītāja +20 un efektivitātes koeficienta 19.

Tortonas vienības uzvaru ar 15 punktiem un deviņām rezultatīvām piespēlēm sekmēja Kolbijs Ross, bet starp viesiem 13 punktus iekrāja Džeikobs Pulens un Tailers Eniss.

Vēl Lukas Banki vadītā Boloņas "Virtus", kuras pieteikumā mačam netika iekļauts Rihards Lomažs, savā laukumā ar rezultātu 84:75 (24:19, 23:18, 17:17, 20:21) guva panākumu pār "AX Armani Exchange Olimpia".

Boloņas komanda ar 16 uzvarām 22 spēlēs turnīra tabulā ieņem otro vietu, bet Trento un Tortonas vienības ar 11 uzvarām un tikpat zaudējumiem atrodas attiecīgi astotajā un devītajā pozīcijā.

Pagājušajā sezonā par Itālijas čempioni kļuva Milānas "EA7 Emporio Armani Olimpia", kas finālsērijā ar 4-3 pārspēja Boloņas "Virtus".

Tikmēr Anžejs Pasečņiks Spānijas augstākās līgas (ACB) spēlē izcēlās ar 11 punktiem un deviņām bumbām zem groziem un palīdzēja "Palencia" izcīnīt panākumu.

"Palencia" savā laukumā ar rezultātu 77:70 (18:8, 22:20, 22:23, 15:19) pārspēja Andoras "MoraBanc".

Pasečņiks spēlēja 20 minūtes un 52 sekundes un raidīja grozā piecus no 11 divu punktu metieniem un vienu no diviem soda metieniem, kā arī izcīnīja deviņas atlēkušās bumbas, tika pie rezultatīvas piespēles, pieļāva divas kļūdas, bloķēja trīs pretinieku metienus, nopelnīja četras piezīmes, izprovocēja trīs pretinieku sodus un iekrāja +/- rādītāju -9, noslēdzot maču ar 14 efektivitātes koeficienta punktiem.

Palensijas komandā rezultatīvākais ar 15 punktiem bija Keje van der Vūrsts, kamēr Andoras vienībā Taisons Peress izcēlās ar 16 punktiem un 11 bumbām zem groziem.

Jāņa Strēlnieka un Jāņa Timmas pārstāvētā Santjago de Kampostelas "Obradoiro" mājās ar rezultātu 75:97 (20:27, 20:22, 18:20, 17:28) zaudēja ULEB Eirolīgā spēlējošajai "Valencia" vienībai.

Timma laukumā pavadītajās 28 minūtēs un 15 sekundēs realizēja vienu no četriem divpunktu metieniem, vienu no septiņiem tālmetieniem un vienu no diviem soda metieniem, iekrājot sešus punktus, izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas, atdeva divas rezultatīvas piespēles, pārtvēra divas bumbas, trīsreiz pārkāpa noteikumus, izprovocēja trīs piezīmes, iekrāja negatīvu +/- rādītāju (-17) un tika pie septiņiem efektivitātes koeficienta punktiem.

Savukārt Strēlnieks, spēlējot 22 minūtes, izpildīja vienu neprecīzu divpunktu metienu un trīs tālmetienus, izcīnīja vienu atlēkušo bumbu, izdalīja četras rezultatīvas piespēles, tika pie trīs piezīmēm, izprovocēja divus noteikumu pārkāpumus un arī tika pie negatīva +/- rādītāja (-7).

Mājiniekiem ar 21 punktu, septiņām atlēkušajām bumbām un desmit izprovocētām piezīmēm izcēlās Artjoms Pustovijs. Valensijas komandai 22 punktus guva Kriss Džounss.

Sestdien Mārcis Šteinbergs realizēja pēdējās sekundes tālmetienu un guva 12 punktus, izraudams Manrezas "Baxi" komandai viesos uzvaru ar 83:81 pār Badalonas "Joventut". Citā spēlē Rodiona un Artūra Kurucu pārstāvētā 81:73 pārspēja "Girona".

UCAM ar 15 uzvarām 24 spēlēs ir piektā, "Baxi" ar 13 panākumiem ieņem devīto vietu, "Obradoiro" ar sešām uzvarām ierindojas 16. vietā, bet "Palencia" ar bilanci 5-19 ir pēdējā 18 vienību čempionātā. Sezona beigās pēdējo divu vietu ieguvējām būs jāpamet Spānijas virslīga.

Iepriekšējā sezonā par Spānijas čempionu kļuva "Barcelona", kas finālsērijā ar 3-0 uzvarēja Madrides "Real".

Savukārt Roberts Blumbergs Grieķijas čempionāta spēlē guva astoņus punktus, kamēr viņa pārstāvētā Saloniku "Aris" piedzīvoja zaudējumu savā laukumā ar rezultātu 67:73 (22:21, 15:22, 13:17, 17:13) piekāpjoties "Maroussi".

Blumbergs, spēlējot 24 minūtes un 57 sekundes, realizēja vienu no sešiem divu punktu metieniem un divus no trijiem tālmetieniem, izcīnīja četras atlēkušās bumbas, pieļāva divas kļūdas, pārtvēra vienu pretinieku piespēli, bloķēja vienu metienu, nopelnīja trīs piezīmes, iekrāja +/- rādītāju +1 un noslēdza maču ar efektivitātes koeficientu trīs.

Saloniku vienībā rezultatīvākais ar 18 punktiem un sešām rezultatīvām piespēlēm bija Vasilis Toliopuls, kamēr starp viesiem ar 19 punktiem un 12 atlēkušajām bumbām izcēlās Miroslavs Raduliča.

"Aris" komanda ar bilanci 11-9 ir piektā, bet Iļjas Gromova pārstāvētā "Lavrio" ar septiņiem panākumiem 20 spēlēs ir desmitajā vietā 12 komandu konkurencē.

Pagājušajā sezonā par Grieķijas čempioni kļuva Pirejas "Olympiakos", kas finālsērijā ar 3-1 pārspēja Atēnu "Panathinaikos".