foto: ddp/CTK / Vida Press
Somu hokeja leģenda Jari Kurri skaidro, kā gadu gaitā mainījies hokejs
Somijas hokeja leģenda Jari Kurri.
Hokejs
2024. gada 7. marts, 10:10

Somu hokeja leģenda Jari Kurri skaidro, kā gadu gaitā mainījies hokejs

Sporta nodaļa

Jauns.lv/LETA

Nacionālās hokeja līgas (NHL) visu laiku rezultatīvākais hokejists Veins Greckis ar savu spēles stilu varētu dominēt NHL arī tagad, sarunā ar žurnālistiem teica bijušais Grecka maiņas partneris Somijas hokejists Jari Kurri.

Kurri vairākas sezonas gan Edmontonas "Oilers", gan Losandželosas "Kings" rindās spēlēja kopā ar NHL visu laiku rezultatīvāko spēlētāju Veinu Grecki. Kurri atzina, ka, lai gan hokejs turpina attīstīties, Greckis spētu pielāgoties arī tam hokeja stilam, kāds tagad tiek spēlēts NHL.

"Ja paskatāmies uz pagājušā gadsimta 80. gadiem, tad daudz kas ir mainījies, un spēle ir kļuvusi vēl ātrāka. Neraugoties uz to, ka ļoti daudzas lietas saistībā ar hokeju, piemēram, ekipējums un noteikumi, ir mainījušās, domāju, ka viņš varētu dominēt NHL arī tagad," uzskata Kurri.

"Savos labākajos gados, protams, es arī varētu spēlēt tagadējo hokeju. Šobrīd vairāk tiek spēlēts hokejs, kad ātri tiek pāriets no aizsardzības uzbrukumā, un otrādāk, bet Eiropā vairāk uzmanības tiek pievērsts aizsardzībai. Aizsargi daudz vairāk pieslēdzas uzbrukumā, padarot spēli atvērtāku un ar vairāk vārtu gūšanas iespējām," viņš piebilda.

Somijas hokeja leģenda Kurri savu pēdējo sezonu Nacionālajā hokeja līgā (NHL) aizvadīja Kolorādo "Avalanche", spēlējot vienā komandā ar latvieti Sandi Ozoliņu.

"Savā pēdējā sezonā NHL spēlēju kopā ar Ozoliņu un Ūvi Krupu. Viņi bija labi komandas biedri, kļuvām par labiem draugiem, kurus vienmēr ir patīkami satikt. Nebiju redzējis viņus jau kādu laiku, jo bijām izvēlējušies citādākus ceļus dzīvē," atklāja soms.

Runājot par hokeju Somijā, Kurri izcēla, ka Somijas vīriešu hokeja izlase vairākas reizes ir izcīnījusi zelta medaļas pasaules čempionātā, tāpēc no somiem vienmēr tiek sagaidīti augsti sasniegumi.

"Somijas hokejs ir bijis ļoti veiksmīgs jau daudzus gadus. No visām Somijas izlasēm tiek sagaidīts daudz, arī no masu medijiem saņemam nelielu papildu spiedienu, ka vienmēr jābūt augstiem rezultātiem. Tas nav viegli. Somijas izlases galvenajam trenerim Jukam Jalonenam šogad būs pēdējais turnīrs izlasē, un viņš noteikti gribēs noslēgt darbu izlasē ar zelta medaļu," skaidroja soms.

Viņš norādīja, ka vienmēr ir grūti paredzēt, kura būs galvenā pasaules čempiona titula favorīte, jo dažām komandām nesanāk uz turnīru atvest labāko sastāvu, kamēr citām palīgā var doties vairāki NHL spēlētāji.

"Uz pasaules čempionu titulu vienmēr ir vairākas pretendentes - Somija, Kanāda, Zviedrija, Čehija. Nekad nevar zināt, kura beigās uzvarēs. Pat Vācija un Šveice var cīnīties par augstām vietām. Viss ir atkarīgs no tā, kādus spēlētājus izlasēm izdodas iekļaut sastāvā, jo labākie NHL hokejisti ne vienmēr var palīdzēt savām valstīm," teica Kurri.

Pērn Somijas hokejisti pasaules čempionātā ceturtdaļfinālā ar 1:4 piekāpās Kanādai, neiekļūstot labāko četriniekā.

Kurri skaidroja, ka ar katru gadu izlases kļūst stiprākas, kas padara cīņu par medaļām aizvien grūtāku, taču pagājušā gada neveiksme nav ietekmējusi Somijas izlases reputāciju.