foto: EPA/Scanpix
Semeņistajai karjeras rekordvieta; Ostapenko paliek ranga labāko desmitniekā
Latvijas sieviešu tenisa otrais numurs Darja Semeņistaja.
Citi sporta veidi
2024. gada 4. marts, 09:59

Semeņistajai karjeras rekordvieta; Ostapenko paliek ranga labāko desmitniekā

Sporta nodaļa

Jauns.lv/LETA

Latvijas pirmā rakete Aļona Ostapenko jaunajā Sieviešu tenisa asociācijas (WTA) rangā saglabā desmito vietu, bet Darja Semeņistaja pakāpusies par piecām pozīcijām uz 110. vietu, kas ir viņas karjeras rekords.

Aizvadītajā nedēļā Ostapenko nespēlēja, bet Semeņistaja piedalījās Ostinas "WTA 250" sērijas turnīrā un pirmo reizi pārvarēja šādas raudzes sacensību pirmo kārtu.

Tikmēr Diāna Marcinkēviča noslīdējusi par četrām pozīcijām uz 316. vietu, Daniela Vismane (369.) atguvusi 15 vietas, bet Anastasija Sevastova pagājušajā nedēļā iekļuva Ostinas "WTA 250" ceturtdaļfinālā, taču bija spiesta izstāties traumas dēļ, tomēr nopelnītie 54 punkti ļāva rangā veikt 101 vietas kāpumu uz 384. pozīciju.

Vēl Kamilla Bartone pakāpusies par vienu ailīti un ieņem 751. vietu, Margarita Ignatjeva (1132.) veikusi astoņu vietu kāpumu, Valērija Kargina (1172.) ir par trim vietām augstāk nekā pagājušajā nedēļā, bet Anna Ozerova (1282.) pakāpusies par 11 pozīcijām.

Ranga pirmajā desmitniekā izmaiņu nav un pirmā joprojām ir poliete Iga Švjonteka, kurai seko baltkrieviete Arina Sabaļenka un amerikāniete Korija Gofa, ceturtā ir Jeļena Ribakina no Kazahstānas, piekto vietu ieņem amerikāniete Džesika Pegula, sestā ir tunisiete Onsa Žabēra, kurai seko čehiete Markēta Vondroušova, ķīniete Džena Cjiņveņa un grieķiete Marija Sakari, labāko desmitnieku noslēdzot Ostapenko.

Dubultspēļu rangā Ostapenko saglabā 23. vietu, bet Semeņistaja pakāpusies par piecām pozīcijām un atrodas 156.vietā, Vismane ir par septiņām vietām augstāk (162.), Marcinkēviča (222.) un Bartone (502.) atguvušas pa divām pozīcijām, Ignatjeva atrodas trīs vietas zemāk (715.), Ozerova pakāpusies par četrām vietām (1111.), bet Kargina (1420.) un Marija Semeņistaja (1517.) ir par attiecīgi septiņām un sešām pozīcijām augstāk.

Dubultspēļu ranga līdere ir Elise Mertensa no Beļģijas, kurai seko taivāniete Suveja Sje un austrāliete Storma Hantere.

Tikmēr Roberts Štrombahs jaunākajā Tenisa profesionāļu asociācijas (ATP) rangā ir zaudējis astoņas vietas un šonedēļ ierindojas 350. pozīcijā. Kārlis Ozoliņš arī šonedēļ ieņem 1048. vietu, bet Mārtiņš Rocēns pakāpies par četrām ailītēm un ieņem dalītu 1769. pozīciju.

Pasaules ranga pirmajā astotniekā izmaiņu nav un pirmā rakete joprojām ir serbs Novāks Džokovičs, kurš apsteidz spāni Karlosu Alkarasu, bet labāko trijnieku noslēdz itālis Janiks Siners. Ceturto vietu ieņem krievs Daniils Medvedevs, piektais ir krievs Andrejs Rubļovs, sesto vietu ieņem Vācijas tenisists Aleksandrs Zverevs, septītais ir dānis Holgers Rūne, bet astotais - polis Huberts Hurkačs. Tikmēr no 11. uz devīto vietu pakāpies norvēģis Kaspers Rūds. no devītās uz desmito pozīciju noslēdējis austrālietis Alekss de Minors, bet labāko desmitnieku pametis merikānis Teilors Frics (11.).

Dubultspēļu rangā Miķelis Lībietis pakāpies par divām pozīcijām uz 142. vietu, Štrombahs saglabājis 548. pozīciju, Rocēns (1400.) atguvis divas vietas, Ozoliņš veicis piecu vietu kāpumu (dalīta 1531.), bet Roberts Jaričevskis ir par trim pozīcijām augstāk nekā pirms nedēļas (dalīta 2286.).

Dubultspēļu ranga līderi ir indietis Rohans Bopana un austrālietis Metjū Ebdens.